Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 16

Temat: 1,6 TS 120KM - wypadanie zapłonów

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Była 147 1,6 TS; Jest AR 159 1,75TBI
    Postów
    60

    Domyślnie 1,6 TS 120KM - wypadanie zapłonów

    Witam. Mam następujący problem z moją 147kę.
    Po kilku miesiącach postoju (raz w tygodniu była odpalana) zacząłem regularnie jeździć swoją alficzką.
    Niestety zaraz po odpaleniu silnik zaczał się jakby dławić przy dodawaniu gazu, jednak po rozgrzaniu problem znikał.


    Niestety po kilku dniach problem występuje również na ciepłym silniku. Przy jeździe płaskim odcinkiem lub z górki


    przy lekkim dodawaniu gazu jest ok, jednak gdy zacznie sie jazda pod górkę lub gdy na prostym odcinku wcisnę mocniej


    pedał gazu to znów silnik zaczyna jakby przerywać. Da się przy tym jechać ale można zapomnieć o jakimś dynamicznym przyspieszaniu. Teraz już nawet na bigu jałowym trzęsie silnikiem (przerywa). Po podłączeniu pod kompa wyszły następujące błędy:
    -P0141 - Rezystancja grzałki 1 za kat.
    -P0136 - Sygnał lambda 1 za kat.
    -P1155 - Rezystancja grzałki 2 przed kat. (wysoka)
    -P0300 - Wypadanie zapłonów (ogólny)
    -P0302 - Cylinder 2 - wypadanie zapłonów.


    Co do błędów 1,2,3 to te błedy występowały już wcześniej (od jakiegoś roku) a silnik zachowywał się raczej normalnie.
    Może ktoś ma więcej doświadczenia i podpowie mi od czego zacząć? Na początku myślałem o zawilgoceniu ukł. zapłonowego ale teraz problem występuje nawet na ciepłym silniku.
    Czy numer cylindra (2) oznacza drugi od strony paska rozrządu?
    Proszę o wskazówki.
    Zapomniałem dodać, że na Pb i na LPG jest identycznie.
    Ostatnio edytowane przez czepi ; 16-03-2014 o 21:41 Powód: uzupełnienie opisu

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lutek26
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    147 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    2 cylinder to tak jak napisałeś od strony rozrządu. Sprawdź swiece kable i cewkę.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Paulos76
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    Alfa romeo 147 2.0 TS LPG
    Postów
    253

    Domyślnie

    Witam,a może ta cała sytuacja ma coś wspólnego z gazem?może się mapka rozjechała?Ale chyba wtedy nie miałbyś tego problemu na PB.Kiedyś,ale to już dawno miałem problemy u siebie z instalacją gazową,też miałem wypadanie zapłonu,po ogarnięciu instalacji problem minął i już ponad rok mam spokój.Tylko moja taka sugestia,nie wiem czy Ci w czymś pomoże.

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar KrystianAd
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    ok. Płocka
    Auto
    Alfa Romeo MiTo T-Jet 155 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    Kolego , po zimie u siebie miałem to samo. Myślałem że już szykują się większe wydatki, a okazało się że zebrała się woda w gniazdach świec... wystarczyło osuszyć i po problemie. Zacznij od zdjęcia ozdobnej pokrywy i obadaj dobrze sprawę może też nazbierała się wilgoć jak stała dłuższy czas...

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Była 147 1,6 TS; Jest AR 159 1,75TBI
    Postów
    60

    Domyślnie

    właściwie to jeżdżę bez tej "ozdobnej pokrywy". Tylko jak dostać się do gniazd świec? Co trzeba poodkręcać, żeby nie odkręcić zbyt dużo?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar KrystianAd
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    ok. Płocka
    Auto
    Alfa Romeo MiTo T-Jet 155 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    Dużo nie trzeba odkręcać, ale trzeba uważać przy obchodzeniu się z cewkami żeby ich nie uszkodzić. Z tego co pamiętam to kiepsko dostać się do 4 cewki, ale Tobie chodzi o druga więc nie ma większego problemu. Tu na zdjęciu masz zaznaczone co trzeba odkręcić, a później tylko ostrożnie wyciągnąć cewkę.
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	68605041.jpg
Wyświetleń:	1516
Rozmiar:	104.3 KB
ID:	124790  

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Była 147 1,6 TS; Jest AR 159 1,75TBI
    Postów
    60

    Domyślnie

    U mnie wygląda to podobnie tylko widzę, że od cewek trochę inna sekwencja połączenia z świecami. Dopiero się "uczę" tego silnika więc może ktoś podpowie jak to jest bo rozumiem, że jedna świeca jest pod cewką a do drugiej idzie przewód WN patrząc na mój silnik wszystko jasne ale na zdjęciu powyżej widze, że cewka na jednym cylindrze daje iskrę do innej świecy na innym cylindrze... ktoś wie dlaczego tak jest? Poniżej zdjęcie mojego silnika

    - - - Updated - - -

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	17032014647.jpg
Wyświetleń:	728
Rozmiar:	118.5 KB
ID:	124822  

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar lutek26
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Bydgoszcz
    Auto
    147 FL
    Postów
    630

    Domyślnie

    @czepi mam tak samo cewki i połączenie jak u ciebie . Też miałem błąd wypadania zapłonów.winna byla jedna ze świec.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar KrystianAd
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    ok. Płocka
    Auto
    Alfa Romeo MiTo T-Jet 155 KM
    Postów
    58

    Domyślnie

    Wrzuciłem przykładowe zdjęcie z internetu ale nam chodziło o układ śrub a tu się nic nie zmienia... Odkręć je, delikatnie powyciągaj cewki i zobaczy co tam się dzieje, jeśli tam będzie sucho to następna przyczyna do sprawdzenia tak jak kolega wyżej- świece

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    02 2011
    Mieszka w
    Żory
    Auto
    Była 147 1,6 TS; Jest AR 159 1,75TBI
    Postów
    60

    Domyślnie

    Podmieniłem cewki z 2 i 3 cylindra i wypadanie zapłonów "przeszło" na cylinder 3 więc prosta sprawa - cewka już wymieniona i alficzka odżyła. Przestroga dla kupujących cewki. Ja skusiłem się na chiński zamiennik za ok.170 zł i niestety musiałem nieco "przerobić" gniazdo bo wtyk nie wchodził. Na szczęście się udało i wszystko działa. Temat można zamknąć. Dziękuję wszystkim za podpowiedzi.

Podobne wątki

  1. Wypadanie zapłonów. AR 147 1.6 TS 105km
    Utworzone przez GoldeNx3 w dziale 147
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 10-03-2015, 09:50
  2. Wypadanie zapłonów AR 156 2.0 TS 150KM
    Utworzone przez Kamikat w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 18:26
  3. Wypadanie zapłonów AR 156 2,5 V6
    Utworzone przez kosa kosecki w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 02-05-2013, 19:14
  4. Wypadanie zapłonów BIG problem!!!!!!!!
    Utworzone przez blady w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2011, 18:54
  5. [145] 1,4 bx 95' wypadanie zapłonów
    Utworzone przez Jesion w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 09-07-2010, 23:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory