Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Awaria klimatyzacji, piszczące koło i uszkodzony reflektor!

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Szprotawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM, 2001 r.
    Postów
    86

    Domyślnie Awaria klimatyzacji, piszczące koło i uszkodzony reflektor!

    Witam, ostatnio w alfie zauważyłem kilka drobnych problemów.

    Pierwszy z nich: dzisiaj, gdy przejechałem ok 60km i jadąc z prędkością ~120km/h zaczęło mi strasznie piszczeć przednie prawe koło. Gdy wcisnąłem lekko hamulec przestawało piszczeć, lecz gdy skręciłem lekko w lewo piszczeć zaczynało mocniej :/ Oglądałem z zewnątrz tarcze (nie miałem kiedy ściągnąć koła) wszystko wyglądało w porządku. Co to może tak piszczeć? Zdarzyło mi się tak już któryś raz podczas dłuższej trasy.

    Drugim problemem jest klimatyzacja działająca nie tak jak powinna. Otóż robi się ciepło, gdy włączyłem klime (LO) z nawiewu zaczęło syczeć (nie wiem czy to normalne) z nawiewów od strony kierowcy zawsze leci cieplejsze powietrze (tak ok. 3-5st. C). Co mogło się popsuć? Jakaś część czy może cała nagrzewnica?

    I ostatni problem. Zauważyłem ostatnio, że w reflektorze mam ułamane coś od regulacji świateł. Mianowicie nie można regulować tego światła z kabiny (nie podnosi się), a regulując śrubką na reflektorze, mimo, że ustawiłem maksymalnie do góry i tak świeci mi na ok. 2m. Czy można wymienić tylko jakąś część w reflektorze, czy również należy wymieniać cały?

    Z góry dzięki za odpowiedzi Pozdrawiam.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Pierwsza sprawa to prawdopodobnie klocek lekko ociera o tarczę . Przejedź się w dłuższą trasę i zobacz czy ci się nie nagrzewa koło, tarcza itp. Jeżeli tak, trzeba rozebrać zacisk, wyjąć klocki, oczyścić miejsca mocowania klocków, nasmarować prowadnice i powinno być ok.

    Co do drugiej sprawy, to może musisz nabić klimatyzację ? Przejedź się do jakiegoś fachowego serwisu to ci odrazu powiedzą.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Szprotawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM, 2001 r.
    Postów
    86

    Domyślnie

    Hmm, tarcza strasznie się nagrzewa, więc to może być przyczyna. Dzięki, pierwszy problem chyba rozwiązany (mam nadzieję) Co do klimatyzacji, jeśli nie byłaby nabita to by tak było? Działała by z jednej strony lepiej, a z drugiej gorzej i by tak syczało? Chyba będę musiał przejechać się do jakiegoś serwisu.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Kolejny Mały . Tarcza się nagrzewa to normalne, ale zobacz czy każda w takim samym stopniu jeśli nie to kolega wyżej ma słuszność, jeśli chodzi o klimę trzeba by więcej szczegółów może masz klimatronika dwu strefowego ??Ale najprawdopodobniej nie domyka się jedna klapa powodując syczenie i nie równy rozkład temperatur. Co do sprawy nr 3 to się nie wypowiadam ale najprawdopodobnie defekt nie naprawialny , wymiana na nowy.

  5. #5
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Szprotawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM, 2001 r.
    Postów
    86

    Domyślnie

    Mam klimatronika dwustrefowego więc to może być ta przyczyna. Wiesz może gdzie ta klapa się znajduje i czy dam radę do niej samemu dojść?

    Wysłane z mojego LG-E975

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ręczna regulacja światła zawsze powinna działać prawidłowo. Sprawdź, czy masz dobrze osadzoną żarówkę, bo to włoskie mocowanie żarówki pozwala włożyć ją właściwie w każdej pozycji i stąd biorą się zwykle takie problemy.

Podobne wątki

  1. piszczące tylnie koło
    Utworzone przez daniel1986 w dziale 147
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-05-2013, 21:02
  2. [159] Potrzebny uszkodzony reflektor przedni
    Utworzone przez YonasH w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 08:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory