Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: remont silnika 1.9 16v 150KM

  1. #1
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie remont silnika 1.9 16v 150KM

    Witam stał się dramat. Wszyscy zawsze mówili mi że ten silnik jest pancerny i tu nic się nie dzieje, alfa była na drobnych naprawach u kilku mechaników i zawsze wszyscy mówili że autko równo pracuje i silnik jest git, mam na liczniku 125kkm i liczyłem się z tym że to fikcja ale nie że Matrix. Zaprowadziłem moją Ale do Qby celem dręczących mnie styków w silniku, po zdjęciu czapki okazuje się że głowica ma pęknięcie, a tłoki po milimetrze luzów, słowem ze 300kkm przebiegu. Nic nie zapowiadało aż takiego przebiegu gdzyż w środku mam skóry jak nówki, nie miałem też większych problemów z mocą (lekki muł z dołu). Przechodząc do sedna chciałbym jeszcze pocieszyć się moją bellą i tu pytanie a w zasadzie prośba do was, nie macie namiarów, rabatów lub dojść do części do tego silnika interesują mnie tłoki z pierścieniami bo cena 560 zł szt. nie ukrywam lekko podcieła mi nogi.

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    Kup uzywany blok z glowica w dobrym stanie. Znajomy kupil ostatnio do vectry cdti 150ps ladny blok za 700z. Sam blok. Bez glowicy. Musial wymieniac bo sprezania na jednym garku nie mial. Co ci dadza nowe tloki jak tuleje masz wylatane??

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Tłoki się kupuje już z dodatnią tolerancją wiec tuleje nie mają tu nic do rzeczy. Wiesz mogę kupić nowy blok ale nidpgdy nie wiem co mnie z nim jeszcze czeka. Kobiety też nie zmieniam jak mi raz powie nie. Swoje to swoje. Sprzedawać też nie chcę bo nie jestem z tych, że jak się popsuje to na alledrogo z nim. Po roku zżyłem się z nią i mam zamiar trwać przy niej dopuki się dach nie zroluje, ja muszę robić do 65 roku to i ona pociągnie .

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    zlasu
    Auto
    Lancia Delta
    Postów
    89

    Domyślnie

    Pozostają dwie opcje, tak jak już wspomniano. Albo remont na NOWYCH częściach i tutaj kupujesz wszystko nowe, blok do zakładu zajmującego się obróbką silników, głowicę dobrą-używaną, bo z pęknietej pewnie nic nie będzie. Albo kupujesz używany blok z tłokami, głowicą i przerzucasz. Opcja nr 2 pewnie tańsza, jak dobrze trafisz to efekt prawie jak po remoncie.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Gadałem z Qbą a on się zna na rzeczy i lepiej jest robić swoje. No bo pewniaka nie mam na przeszczep. Że tanio będzie nikt nie mówi za części chcą jak za matkę a i chłopaki zarobić chcą choć i tak kolegę oszczędzając. Pytanie ile po takim remoncie z nowymi tłokami jeszcze ten silnik pochodzi ??

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar fleszu2
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki/Siennica
    Auto
    147 1,9 JTD 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Pytales moźe o części tu: użytkownika arekgr, na maila g.arek@vp.pl, lub bezpośrednio telefonicznie - 531 655 481.Ma dobre ceny.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    No dobra a jaki szcowany jest koszt remontu na nowych czesciach? 5-6 tys? Uzywany silnik bys kupil za 1500zl kompletny i w dwa dni bys jezdzil. A tak bedziesz miesiac rzezbil w gownie. Mechaniki papudraki beda mieli co robic przynajmniej. A jak ci zaklad zjebie szlifowanie cylindrow to wjebiesz 5 tysia i pozniej i tak kupisz uzywany silnik.. Znajdz jakis ladny, czysty nie zajebany silnik nawet od 159/GT? Ktos ci go wsadzi w dwa dni i smigaj dalej. Na allegro jest czesto "gwarancja rozruchowa" wiec nie dokonca kupujesz kota w worku. Ja bym tak zrobil. Ty zrobisz jak chcesz. Za 3 tloki dasz tyle co za caly silnik... hehe

  8. #8
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    brak
    Postów
    1,301

    Domyślnie

    Znalezc jak najswiezszy slupek sie tylko uda, wlozyc i miec gdzies. Glowice i tak musisz kupic, a przerzucenie samego slupka(zakladam, ze osprzet ze starego zostanie) wyjdzie duzo taniej i nie bedzie mial kto spieprzyc remontu. A to sie zdarza...

    Sent from my BlackBerry 8900 using Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Remont robi Qba, więc raczej lipy nie będzie, po remoncie silnik mam npjak nowy a tak kupie na allegro trupa i znowu za rok będę się z nim bujał. Tak przynajmniej wiem co mam choć koszt astronomiczny.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Chojnice
    Auto
    159 i 75
    Postów
    881

    Domyślnie

    wiem co mam. czyli caly silnik grzebany. Ja bym wolal oryginala nierozbieranego... Daj znac jak chodzi za miesiac... A tymczasem wskakuj na rower i jazda

Podobne wątki

  1. [75] SWAP silnika czy remont silnika?
    Utworzone przez Alfista92 w dziale Transaxle
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 21-01-2015, 21:02
  2. [145] Remont silnika
    Utworzone przez kevas093 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-06-2014, 17:25
  3. remont silnika 1.8 TS
    Utworzone przez bystrixx w dziale 156
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 04-05-2010, 20:44
  4. Remont silnika 1,4 TS.
    Utworzone przez DEx w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 16-06-2007, 16:33
  5. remont silnika w 1,4 boxer pelen wtrysk remont silnika
    Utworzone przez leito1610 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 21-04-2007, 07:59

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory