Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Bunt na pokładzie...

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie Bunt na pokładzie...

    Wychodzę dziś rano do pracy, wsiadam do 147 mki (2.0 TS) i przekręcam kluczyk. Silnik kręci, wywaliło błąd ABS/ASR/ESP. Nie odpala. Przekręcam jeszcze raz kluczyk, błąd silniki i immobilizera. Wysiadam, zamykam i otwieram drzwi. Dokładnie to samo. Wszystko może dać błędy, wali błędami. Silnik kręci ale oczywiście immo blokuje.

    Teraz pytanie o co chodzi bo w sobotę wróciłem i wszystko było jak należy. Czy to akumulator daje po grach czy jak ? No i do pracy pojechałem 146...

  2. #2
    syfon
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Napisał macminik Zobacz post
    Wychodzę dziś rano do pracy, wsiadam do 147 mki (2.0 TS) i przekręcam kluczyk. Silnik kręci, wywaliło błąd ABS/ASR/ESP. Nie odpala. Przekręcam jeszcze raz kluczyk, błąd silniki i immobilizera. Wysiadam, zamykam i otwieram drzwi. Dokładnie to samo. Wszystko może dać błędy, wali błędami. Silnik kręci ale oczywiście immo blokuje.

    Teraz pytanie o co chodzi bo w sobotę wróciłem i wszystko było jak należy. Czy to akumulator daje po grach czy jak ? No i do pracy pojechałem 146...
    Błąd ABS/ASR/ESP często się pojawia przy spadkach napięcia. Sprawdź stopień naładowania akumulatora.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    http://www.forum.alfaholicy.org/156/...olka_code.html poczytaj, wyczyść antenkę, popraw kostkę w body kompie. Sprawdź aku. To na początek.
    pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar macminik
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    KrakĂłw, Poland
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.6 Boxer, Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    305

    Domyślnie

    Problem usunięty. Okazał się nim akumulator który o dziwo całkiem dziarsko kręcił rozrusznikiem ale widocznie maił spore skoki napięcia. Wytargałem dziada z auta i o dziwo, ktoś wcisnął tam 75 Ah. To chyba za dużo, bo jak patrzę to JTD mają 71 Ah. Ponieważ auto posiadam od miesiąca, przy zakupie nie zaglądałem do akumulatora widząc że kręci. Wczoraj odkręcam koreczki, a tam płyty wystają kilka mm nad powierzchnię elektrolitu. Dolałem wody, włączyłem na ładowanie choć obawiam się, że płyty mogły się pogiąć. Wsadziłem do alfy akumulator z piwnicy (miałem zapasowy) ale on ma tylko 55 Ah. Czy to nie za mało. Mógłbym go zostawić bo ma 18 miesięcy zaledwie.

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar pewu
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120KM 5D 2001r.
    Postów
    182

    Domyślnie

    55ah w zupełności wystarczy.

Podobne wątki

  1. Woda na pokładzie
    Utworzone przez SlicznaPani w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 31-08-2011, 19:24
  2. Opinie o 2,5 V6 z lpg i q-system na pokładzie
    Utworzone przez Chojnak79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 12:25
  3. [155] Elektryczny bunt Alfy... pomocy
    Utworzone przez Piotrek3006 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 02-06-2008, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory