Strona 1 z 4 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 33

Temat: Pomoze ktos wycenic

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Alfa 147 po lifcie
    Postów
    39

    Domyślnie Pomoze ktos wycenic

    Witam, otóz wczoraj mialem nieprzyjemna kolizje, gosciu mi wymusil na rondzie i czekam aktualnie za rzeczoznawca, ma byc w czwartek. Moze ktos mi powiedziec mniej wiecej ile moge sie spodziewac na pokrycie szkody? Nigdy nie mialem okazji, a nie chce dac sie oszukac. Nie mam aktualnie zdjec ale uszkodzone zostały:
    zderzak przod
    maska
    lampa prawa przód
    gril
    błotnik przód prawy i lewy
    drzwi przednie prawe
    lusterko
    felga

    Alfa z 2006 po lifcie, 1.9 16v 150km
    Ostatnio edytowane przez SmifNWessun ; 03-09-2014 o 01:30

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Jeśli uderzenie poszło też na koło i felga dostała to trzeba uważać, bo może być jeszcze do wymiany wiele elementów związanych z zawieszeniem i napędem koła, a nawet skrzywiona belka przedniego zawieszenia lub uszkodzona skrzynia biegów.
    Radzę wziąć samochód na warsztat i niech mechanik dobrze sprawdzi wszystkie elementy, zanim rzeczoznawca to będzie wyceniał.

  3. #3
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    ciekawe czy przy tylu elementach zaproponują całkowitą ze śmiesznymi wycenami autka przed szkodą i po :-(








  4. #4
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar olaf
    Dołączył
    04 2010
    Mieszka w
    Śląsk - Bieruń
    Auto
    Alfa 147 1,9 JTD 2001r.
    Postów
    222

    Domyślnie

    Cytat Napisał SmifNWessun Zobacz post
    Witam, otóz wczoraj mialem nieprzyjemna kolizje, gosciu mi wymusil na rondzie i czekam aktualnie za rzeczoznawca, ma byc w czwartek. Moze ktos mi powiedziec mniej wiecej ile moge sie spodziewac na pokrycie szkody? Nigdy nie mialem okazji, a nie chce dac sie oszukac. Nie mam aktualnie zdjec ale uszkodzone zostały:
    zderzak przod
    maska
    lampa prawa przód
    gril
    błotnik przód prawy i lewy
    drzwi przednie prawe
    lusterko
    felga

    Alfa z 2006 po lifcie, 1.9 16v 150km
    Jak chcesz wydusic grosz to możesz wziąć kase i robic to ze swoich częsci /używanych/,ale jak ci zależy na aucie to niech to robią z ubezpieczenia sprawcy i zero kasy.Rzeczoznawcy zawsze zaniżają koszty po to by jak najmniej dać,i nie zgadzaj się na pierwszą opinię wyceny uszkodzen.Jak potrzebujesz więcej info. to pisz na PW,ja już to przerabiałem z poprzednim aucie.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Alfa 147 po lifcie
    Postów
    39

    Domyślnie

    auto bylo u mechanika, jezdzilem nim nawet, uklad jezdny jest nie ruszony, felga prosta tyle ze otarta ale jakby nie patrzec to tez uszkodzenie. Wsumie i tak jak przyjedzie rzeczoznawca to mu powiem ze po tym zdarzeniu trzęsie mi kierownica, byc moze tarcze pogiete lub inne elementy zawieszenia. A co do tych ,,zewnetrznych" obrazen to sama cena oryginalnych czesci to ok 3000pln. Bo oczywiscie na zadne zamienniki sie nie zgadzam, mialem oryginalne i nie bede z nich rezygnowal przez to ze ktos mi wymusil pierwszenstwo. DO tego trzeba jeszcze dodac koszt naprawy, a tez nie oddam auta do jakiegos staszka pod blok co mi to zrobi za stówe. Jak wydusic z nich jak najwięcej kasy? Co jeszcze moge dodac? Moze jakas uszkodzona klimatyzacja? No i co z tym faktem iz auto jest unieruchomione i bedzie tak przynajmniej przez jakies 2-3 tyg. a ja musze dojezdzac do pracy, do lekarza itp? Co w tym wypadku? SLyszalem ze takie rzeczy tez trzeba zglaszczac bo jakby nie patrzec dla mnie to jest utrudnienie w zyciu. Jak z nimi walczyc o swoje pieniądze??

    a i jeszcze zapomnialem dodac ze mam wode w aucie, zalewa mi podloge, nie wiem skad nie wiem jak
    Ostatnio edytowane przez SmifNWessun ; 03-09-2014 o 10:57

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar pewu
    Dołączył
    08 2011
    Mieszka w
    Rawa Mazowiecka
    Auto
    AR 147 1.6 TS 120KM 5D 2001r.
    Postów
    182

    Domyślnie

    jeśli chcesz ją naprawiać to możesz zaprowadzić do warsztatu na naprawę bezgotówkową i wtedy to warsztat się rozlicza

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    12 2012
    Auto
    Alfa 147 po lifcie
    Postów
    39

    Domyślnie

    Nie chce jej naprawiac. Podloge mi zalało, drzwi mi sie nie otwieraja, chce gotówke adekwatna do szkód. Jak jeszcze wydusic grosze? Przeciez stracilem komfort zycia. Nie moge dojezdzac do pracy itp. Jak o tym wspominac?

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9jtd 8v 115KM 2002r.
    Postów
    63

    Domyślnie

    Z racji tego ze kolizja była nie z twojej winny należy Ci się auto zastępcze do czasu usunięcia szkody. Proponuje Ci skontaktować się z firmą która daje auta zastępcze. Koszty pokrywa ubezpieczenie sprawcy. Ja tak w tym roku zrobiłem jak miałem kolizje. I dobre 3 tyg. jeździłem autem zastępczym.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    w prawie kazdym miescie sa ludzie ktorzy zajmuja sie wyciaganiem odszkodowan. Udaj sie do takiego w swoim miejsce. Naprawde sa tego warci. Bo np sam dostaniesz 5tys, a z jego pomoca z 13tys. (Z tego on zabiera 15%) to i tak zostaje ci o wiele wiele wiecej niz bez jego pomocy Powiedz rzeczoznawcy ze żądasz ogledzin na kanale lub w warsztacie przy obecnosci rzeczoznawcy gdyz masz podejrzenie ze auto moze miec usterki zawieszenia :p Zawsze cos wiecej dostaniesz. ALe raczej przy takiej szkodzie otrzymasz 75% wartosci auta (to jest niby smieszne maximum ktore mozna dostac) jesli auto masz warte np 10tys dostaniesz max 7.5tys. Jesli to nie pokrywa kosztow calej naprawy, reszte mozesz zadac droga sadowa od osoby ktora spowodowala kolizje/wypadek. :p pzdr

    edit- jesli nie chcesz naprawiac auta, to rzeczoznawca wycenia pierw auta na cene ktora byla przed kolizja. Wtedy mozesz zadac tej kwoty i oni ci daja wartosc auta przed kolizja, i zabieraja wrak. Z pewnoscia auto po 2 tygodniach znajdzie sie na allegro jako po malej kolizji za wieksza kwote (wiem na wlasnej skorze )

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    nie sraj bzdurami cebula o 75%
    to nie jest AC
    z OC szkoda jest naprawiana do 100% wartości auta przed szkodą








Podobne wątki

  1. gt 3.2 pomoze ktos z okolicy
    Utworzone przez marshall w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 03-09-2014, 18:36
  2. Felgi i Opony - Zostalem oszukany? Pomoze mi ktos?
    Utworzone przez kobielczak w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 03-10-2011, 04:13
  3. Znowu przeplywomierz...pomoze ktos ?
    Utworzone przez patryk103 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-02-2011, 17:32
  4. ktos pomoze ??
    Utworzone przez yabar w dziale 156
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 30-07-2007, 08:28
  5. moze ktos pomoze
    Utworzone przez CIAMILL156 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-07-2007, 19:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory