Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: [147 1.6 T.Spark] Problem z gasnącym silnikiem...

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Staszów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T.Spark 105KM
    Postów
    8

    Domyślnie [147 1.6 T.Spark] Problem z gasnącym silnikiem...

    Witam wszystkich.
    Mam problem z gasnącym silnikiem w swojej AR. Opiszę swój problem od samego początku kiedy zauważyłem, że zaczęło się coś dziać.

    Około 2 tygodnie temu pojechałem jak codziennie rano do pracy. Po paru godzinach tego samego dnia pojechałem w teren ale zatrzymałem się na poboczu, wyłączyłem auto i wyjąłem radio (nie oryginalne) żeby sprawdzić kabel od anteny ponieważ radio mi szumiało i mnie denerwowało. Po podłączeniu radia z powrotem, próbowałem kontynuować jazdę...no i mi się nie udało. Auto nie odpalało, kręcił silnik ale auto nie odpalało. Żaden błąd się nie pojawiał, kontrolki wszystkie jak zawsze zapaliły się i pogasły pojawiła się informacja "Active check" - również zgasła po 2 s. ale auto dalej nie odpala. Pierwsze co pomyślałem - z kluczykiem coś nie tak, bo tego dnia wziąłem kluczyk zapasowy, zadzwoniłem więc po znajomą żeby przywiozła mi drugi kluczyk. Po ponad pół godzinie kluczyk został mi dostarczony, więc próba - auto odpaliło bez żadnego problemu - pojawił się natomiast błąd Motor Control System Failure. Błąd zgasł po drugim odpaleniu auta. Pomyślałem, że to wina tamtego kluczyka ponieważ widać że był rozklejany, temat wydał mi się zamknięty...do dzisiaj. Podjechałem rano przed pracą do sklepu, zostawiłem auto zapalone, kiedy wróciłem ze sklepu i wszedłem do środka, auto zgasło. Powtórka jak za pierwszym razem parę dni wcześniej, z tym, że nie musiałem czekać ponieważ drugi kluczyk miałem w teczce. Odpaliłem znów auto drugim kluczykiem. Teraz wróciłem, ponieważ byłem w terenie i przejeżdżając przez tory kolejowe auto mi zgasło i nie mogłem odpalić ani jednym ani drugim kluczykiem. Wyszedłem z auta, zamknąłem je po chwili otworzyłem, próba, auto odpaliło - błąd "Motor control system failure" również zgasł po drugim odpaleniu.

    Pytałem na grupie FB, dostałem informację, że być może czujnik położenia wału, być może przepływomierz - kazali mi wykluczyć kluczyk - że to przypadek, choć wg. mnie ciężko myśleć, że może to być przypadek ponieważ za każdym razem kiedy problem się pojawia jest związany z kluczykiem.

    Macie jakieś pomysły? być może, ktoś się spotkał z podobnym problemem. Zaznaczę, że oprócz tych zdarzeń to żaden błąd się nie pojawia, auto pracuje tak jak należy i nie ma z nim żadnych innych problemów.
    Ostatnio edytowane przez kubaw ; 22-09-2014 o 13:09 Powód: Poprawa błędów

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar daro86
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    pomorskie
    Auto
    ALFA 147
    Postów
    32

    Domyślnie

    Stawiam na czujnik położenia wału.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Sebek2442
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Mistrzewice
    Auto
    147 1.9 JTD
    Postów
    807

    Domyślnie

    Albo wałka rozrządu jeśli w TS występuje

    Najlepiej jakbyś podłączył pod kompa i sprawdził błędy rozwiałoby to wątpliwości

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Staszów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 T.Spark 105KM
    Postów
    8

    Domyślnie

    Odczytałem błąd z komputera, niestety na szybkości - był tylko błąd "czujnik obrotów". Zamówiłem już swój kabel i jak tylko przyjdzie to dokładnie odczytam błąd, razem z jego oznaczeniem. Błąd został skasowany i póki co nie dzieje się nic. Zobaczymy. Dzięki za odpowiedzi. Ogólnie jestem nowy i jak tylko uporam się z przeróżnymi sprawami to przedstawię swoją 147

Podobne wątki

  1. (147) 1.6T.spark problemy z silnikiem
    Utworzone przez Rydzyk w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-03-2013, 11:52
  2. Dziwny problem z gasnącym silnikiem
    Utworzone przez cziter w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-03-2009, 14:20
  3. [156] Problem z gasnącym silnikiem
    Utworzone przez Lukasz1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-01-2008, 18:17
  4. problem z gasnącym silnikiem AR 164
    Utworzone przez martomax w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-01-2007, 17:03

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory