Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: Rozrząd wymieniony 60tyś km temu, 6 lat temu. Strach jechać w trasę?

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie Rozrząd wymieniony 60tyś km temu, 6 lat temu. Strach jechać w trasę?

    Witam
    Takie mam pytanko. Mam na oku do kupienia AR147 1.6 120KM. Problem w tym, że mam do niej prawie 300km. A tak jak w temacie napisałem rozrząd był wymieniany 6 lat temu, 60tyś km. Czy jeżeli ewentualnie bym się zdecydował to strach wracać nią do domu? Czy lepiej sobie go wymienić sobie tam na miejscu i dopiero wracać?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomaszchwesiuk
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    ALfa Romeo GTV busso 3,0 v6 24v, Alfa 156 1,9 jtd SW Sportwagon 150KM 2005r
    Postów
    517

    Domyślnie

    Wiesz co zawsze jest ryzyko. 6lat km juz nie onie chodzi. Strach tak naprawdę podpowiedzieć. Ale ja bym zrobił w ten sposób jesli jestes zdecydowany to ok. Rozrzad pełny z pompa wody. Tam mechaników znają. Sa na pewno alfaholicy ktorzy moga w tej miejscowości kogoś polecić. Niech zrobią a ty masz święty spokój.


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Jeśli ktoś tak dbał o wymianę że czekał do ostatniej chwili a ostatecznie zdecydował się sprzedać auto to boję się pomyśleć jak dbał o resztę, może to lepiej przemyśl.

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    Jeśli ktoś tak dbał o wymianę że czekał do ostatniej chwili a ostatecznie zdecydował się sprzedać auto to boję się pomyśleć jak dbał o resztę, może to lepiej przemyśl.
    Ogólnie Alfa jest zadbana. Tylko z tym rozrządem lipa. Próbuję po prostu ocenić ryzyko czy jazda na tak starym pasku to już jak jazda na tykającej bombie?

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar tomaszchwesiuk
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    ALfa Romeo GTV busso 3,0 v6 24v, Alfa 156 1,9 jtd SW Sportwagon 150KM 2005r
    Postów
    517

    Domyślnie

    hej darek napisałe tobie na priv. przeczytałeś??


    Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    Ja w tym roku kupowałem 147 i każda miała być zadbana i bez zarzutu. Przestałem już liczyć ile obejrzałem i jeździłem nawet po 400 km, gdyż brat jeździ zawodowo i się z nim zabierałem. To co piszą i jakie wstawiają zdjęcia to po obejrzeniu nie można uwierzyć w to co się widzi. Bez dobrego czujnika lakieru nie ma co podchodzić, obejrzeć spód, poduszki, przecieki i hamulce jak też sprzęgło. Do silnika się nie zajrzy, ale jego praca wiele mówi. Gdy miałem zamiar rozejrzeć się za inną marka w końcu trafiłem 80 km od domu. Nie była pozbawiona wad, ale usterki zrobiłem sam i śmiga aż miło.
    Jak rozmawiasz z kolegą to w ciągu 10 minut kłamie przez 1 minutę.
    Jak rozmawiasz z handlarzem to w ciągu 10 minut kłamie 10 minut.
    Nie oznacza to jednak, że nie ma dobrych aut używanych i uczciwych ludzi, ale kupno auta wymaga ostrożności podstawowej wiedzy.
    Ja łącznie po Polsce przejechałem przed kupnem ponad 3000 km i gdy przyszła rezygnacja w końcu trafiłem to co chciałem.

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Zkit racja ja od Wroclawia,Warszawy i itp tez witalem sprzedajacych i co mialo byc pieknie i stracilem czas pieniadze i urlop w pracy hehe. I wkoncu trafilem na chlopaczka zaczynajacy handlarz i jeszcze nie wiedzial jak bajerowac pojechalem obejrzec i przycislem goscia na miejscu mieszal sie w zeznaniach zapytalem jak poduszki mowi ze kable odpiete tylko, to ja ze kompa mam i wepne sie i sprawdze sobe patrze i 1 wystrzelona byla cenw zwindowala 1000 w dol mowie. Blad egr wywalony, mowie do niego Panie koszt 500zl z robocizna. Prawy blotnik malowany sprawdzone miernikiem i znow spadlo. Silnik tykal jak igla kupilem ja. I trafila w dobre rece wracalem 340 km spalanie 4.5 wykrecone az cieszy. Z tego co mi cene obnizyl zrobilem tip top silnik z kolem pasowym. I zostalo mi na cale zawieszenie przod z poducha. Powiem ze ciezko kupic cos bez wad u nas . . . . .

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    W sumie z rozrzadem to tak jest, skoro zrobil w 6lat tylko 60tys, to 10tys/rok, czyli niewiele jezdzi, jako dupowóz to czesto sie to zdarza, ze o tym sie nie mysli.

    Ale kwestia jak zmienial olej, bo jak tak samo zwlekal to zaniedlugo rozrzad moze byc Twoim najmniejszym zmartwieniem

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 1,6t-spark 00r
    Postów
    144

    Domyślnie

    A mnie irytują ludzie którzy biegają z miernikami przy 14 letnim aucie za 5tys i mówią "Panie tu jest malowane to będzie mniej".... i wnet to chcą go za darmo. Oczywiście auta w wywaloną poduszką bym nie kupił, ale nowe auta też są malowane i co z tego? Wiadomo że jak ktoś nie jest lakiernikiem to warto sprawdzić czy nie ma sterty szpachli ale bez przesady, nie rzucajmy się na sprzedającego. Prawda jest taka że ludzie szukają bezwypadkowego 14-letniego samochodu z przebiegiem 160tys max.

    Co do sprzedającego tutaj w temacie, to nie ma mu się co dziwić że nie wymienił rozrządu, bo 700zł włoży a do ceny auta tego nie doliczy. Kupujący i tak by musiał to zrobić. Uważam że lepiej że powiedział że jest do wymiany, gość wymieni i będzie miał z tym spokój na 60tyś. Przecież mógł Ci powiedzieć że był wymieniany 40tyś temu, ty liczyłbyś że możesz jeszcze 20tys i wtedy to by była bomba albo i tak byś go wymienił.

    Skoro auto jeżdzi cały czas, to bez nadmiernego zyłowania go spokojnie powinieneś dojechać do domu, oczywiście warto nawet wizualnie popatrzeć na niego. Chyba że masz daleko to warto dogadać się z gościem żeby to zrobić przed kupnem i że mu dopłacisz za to do ceny auta.

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar TomatoPL
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa 147 1,9jtd '03
    Postów
    29

    Domyślnie

    Ja się bałem wracać do domu 15km po kupnie auta żeby mi rozrząd nie strzelił... Już miałem jedną przygodę z zerwanym paskiem także znam ten ból.

Podobne wątki

  1. Uszczelka pod głowicą a naprawa 150km temu...
    Utworzone przez mjandy w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-09-2012, 12:13
  2. Kupiona tydz temu Alfa romeo 147
    Utworzone przez jorgu91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 26-11-2011, 22:38
  3. Spalanie:( kupilem moja belle tydzien temu)
    Utworzone przez konradkola w dziale 156
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 16-01-2011, 21:40
  4. Ceny alf (i nie tylko) dekadę temu
    Utworzone przez metan w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-10-2010, 20:03
  5. spalanie:( kupilem moja belle 7 dni temu
    Utworzone przez konradkola w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 23-03-2009, 09:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory