Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Temat: Luz na pedale sprzęgła (Filmik)

  1. #1
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie Luz na pedale sprzęgła (Filmik)

    Witam
    Od dwóch dni pedał sprzęgła dziwnie się zachowuję. Jest w nim wyraźny luz, dopiero później stawia opór. Dodam, że dalej chodzi lekko (jak na Alfę) biegi wchodzą elegancko.

    Wiem, że temat był już poruszany, ale jednak filmik najlepiej zobrazuję o co mi chodzi.

    https://www.youtube.com/watch?v=vOLbdV62amg

    Z góry dzięki za jakieś sugestię, co to może być.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Paulos76
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    Alfa romeo 147 2.0 TS LPG
    Postów
    253

    Domyślnie

    Witam
    U mnie jest podobnie,w moim przypadku wydaje mi się,że jest to luz na miseczce pod pedałem sprzęgła,bo naciskając pedał sprzęgła pompka znajdująca się pod nim nie rusza się.

  3. #3
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Paulos76 Zobacz post
    Witam
    U mnie jest podobnie,w moim przypadku wydaje mi się,że jest to luz na miseczce pod pedałem sprzęgła,bo naciskając pedał sprzęgła pompka znajdująca się pod nim nie rusza się.
    Witam
    ale jeździsz tak od jakiegoś czasu i nie przejmujesz się tym ?

    Ja pokazałem to jednej osobie, która zajmuję się mechaniką, w zasadzie stwierdził, że to jest normalne i nie należy się tym przejmować. Ja jednak do końca nie jestem przekonany, ponieważ wcześniej tego nie było.
    Ostatnio edytowane przez marekshino ; 29-10-2014 o 18:43 Powód: błąd ortograficzny

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar wheelerwasp02
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    1,544

    Domyślnie

    Mogą być to dwa problemy.. jeden to pęknięta sprężynka pod pedałem sprzęgła.. (istnieje zestaw naprawczy z nową sprężyną i podkładką za około 40-50zł) lub może być to wyrabiająca się coraz bardziej pompa sprzęgła i w tym przypadku niedługo skończy się to awarią sprzęgła i płynem wylanym pod auto..

    W tym wypadku jednak stawiam na problem ze sprężynką lub plastikową podkładką pod sprężynkę..
    Tak wygląda nowa sprężynka z podkładką (zestaw naprawczy) możesz się położyć i zobaczyć od spodu czy jest cała czy w częściach..
    http://www.forum.alfaholicy.org/atta...ezynka_ori.jpg
    Pozdrawiam Kuba



    Pomogłem kliknij "Podziękuj"

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Lenix
    Dołączył
    10 2013
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Była 147 2.0, jest GT i Saxo
    Postów
    1,161

    Domyślnie

    Mam to samo u mnie jest to sprężynka, wiem widziałem ale nie naprawiłem. Mi to problemów już nie stwarza jedynie nowa osoba która wsiądzie do auta jako kierowca trochę poszarpuje

    ~ taka była piękna ! :C




  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar Paulos76
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Mielec
    Auto
    Alfa romeo 147 2.0 TS LPG
    Postów
    253

    Domyślnie

    Cytat Napisał marekshino Zobacz post
    Witam
    ale jeździsz tak od jakiegoś czasu i nie przejmujesz się tym ?
    U mnie sprężynka pod pedałem cała,pompka sprzęgła ma około czterech miesięcy,sprzęgło też wymienione razem z wysprzęglikiem.Denerwuje mnie ten luz,ale co mam zrobić,Wymienić jeszcze muszę pedał sprzęgła gdyż u siebie mam urwany przy pedale element odpowiedzialny za działanie tempomatu i wtedy może jak kupię używkę ta miseczka będzie mniej wyrobiona jak u mnie.Tylko ją obstawiam.

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał wheelerwasp02 Zobacz post
    Mogą być to dwa problemy.. jeden to pęknięta sprężynka pod pedałem sprzęgła.. (istnieje zestaw naprawczy z nową sprężyną i podkładką za około 40-50zł) lub może być to wyrabiająca się coraz bardziej pompa sprzęgła i w tym przypadku niedługo skończy się to awarią sprzęgła i płynem wylanym pod auto..

    W tym wypadku jednak stawiam na problem ze sprężynką lub plastikową podkładką pod sprężynkę..
    Tak wygląda nowa sprężynka z podkładką (zestaw naprawczy) możesz się położyć i zobaczyć od spodu czy jest cała czy w częściach..
    http://www.forum.alfaholicy.org/atta...ezynka_ori.jpg
    Dzięki za informację to zapewne "ta" sprężyna.

    Na razie nie mogę tego sprawdzić, bo jak wracam z roboty to jest już ciemno i za wiele nie widać jak się człowiek połowy. Z latarką też nie mogę zlokalizować cholernie ciasno, z okularami się nie mieszczę.
    W każdym razie dzięki, wrócę do tematu w wolny dzień jak będzie widno.
    Ostatnio edytowane przez marekshino ; 30-10-2014 o 17:13 Powód: ort

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    U mnie sprężyna została wymieniona jakiś czas temu. Poza tym podczas ruszania pedałem w zakresie luzu, widać, że pompa się porusza. A mimo wszystko też mam tak, że na początku pedał idzie bardzo lekko (czasami nawet nie odbija do końca), a następnie czuć wyraźnie duży opór.

    Jeśli chodzi o sprzęgła w tych samochodach, to mi już ręce opadają. Dwa razy wymieniane sprzęgło. Dwa razy pompa + wysprzęglik, tulejki, trzpień, inne pierdoły... a ciągle jakiś problem.

    Chyba czas kupić coś z automatem i przynajmniej nie denerwować się, że sprzęgło ciężko chodzi


    Ps. Może macie kogoś w KRK, kto potrafi sprawdzić co jest nie tak - i naprawić to w końcu? ASO rozłożyło ręce (powiedzieli, że w takim mocnym silniku musi ciężko chodzić , inny mechanik robił co mógł i jak widać - niezbyt trafnie).

  9. #9
    Użytkownik Świeżak Avatar FoX12345
    Dołączył
    12 2013
    Mieszka w
    Busko Zdrój/Stockport UK
    Auto
    AR 147 1.9 JTD 16V 140HP 2004 <3 Giulietta 1.4 TB MJet 2011 170HP
    Postów
    216

    Domyślnie

    Osobiście bym chciał takie spzęgło mieć jak na tym filmiku. U mnie wpadło w podłoge sprzęgło. Dziś wymieniona pompa sprzęgła, gdzie padła sprężyna. Wymienił mechanik pompe na nową Sachs, założył i odpowietrzył. Zadzwonił i przy odbiorze auta mówi że jeszcze jedna sprężynka pękła przy pedale ale ona nie ma wpływu na odbijanie pedału. I teraz sprzęgło chodzi dużo bardziej miękko niż poprzednio, ALE żeby zmienić bieg musze je wcisnąć do samej podłogi- dosłownie bo dopiero zatrzymuje sie na wykładzinie. I wtedy tylko moge zmieniać biegi. Sam pedał ma straszny luz przy wciskaniu- wciskając do połowy albo i 3/4 nie dzieje sie nic, jakbym powietrze naciskał. Opór dopiero zaczyna sie przy podłodze ;/ Jakaś masakra- poprzednio chodziło za ciężko, ale wystarczyło go niewiele wcisnąć i już biegi wchodziły. Teraz na odwrót- tylko przy podłodze ;/ A ruszając z 1. biegu ledwo od podłogi podniose stope i już jedzie. Tak też nie powinno chyba być? Mechanik stwierdził że więcej tu nic nie zrobi, bo odpowietrzyć więcej sie nie da żeby sprzęgło (pedał) poszło "do góry" i łapało wyżej. Troche sie wk.wiam jadąc, bo ciężko sie tym teraz jeździ. Ktoś ma pomysł czy ta sprężyna za pedałem jednak pomoże przy tych objawach? Jutro postaram sie nagrać filmik i wrzuce. Troche jestem zdegustowany-zaczeło sie od chęci nasmarowania skrzypienia, po drodze pedał wpadł w podłoge, a po "naprawie" jest gorzej niż było na uszkodzonej sprężynie w pompie, w dodatku skrzypi tak samo mimo nasmarowania wszystkieco co sie dało (widocznie skrzypi wewnątrz bloku skrzyni/sprzęgła bo z tamtąd dochodzi dźwięk) Dodam że sprzęgło było wymieniane w zeszłym roku
    Ostatnio edytowane przez FoX12345 ; 30-10-2014 o 19:01

  10. #10
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Witam

    Winna okazała się pompa sprzęgła. Kruciec w pompie się wyrobił, zaczął się obracać i nierówno odbijał. Pompa Sachs wytrzymała bez awarii 50 tys km. Wymieniłem na oryginalną z ASO, teraz pedał pracuję tak jak powinien (ciekawe jak długo). Co ciekawe pompa Sachs była żeliwna, natomiast oryginał z ASO jest plastikowy. Dziwne to trochę.

    Temat do zamknięcia.
    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. Luz na pedale sprzęgła
    Utworzone przez khad w dziale GT
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 21-01-2014, 15:22
  2. Luz na pedale sprzęgła
    Utworzone przez chudybiker w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-03-2012, 22:14
  3. Wibracje na pedale sprzęgła
    Utworzone przez marekshino w dziale 147
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 17-01-2012, 13:58
  4. [145] Luz na pedale sprzęgła
    Utworzone przez Wicked w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 20-04-2011, 21:31
  5. luz na pedale sprzęgła
    Utworzone przez ExO w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-11-2010, 07:53

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory