Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 28

Temat: czyszczenie kolektora ssącego bez demontażu

  1. #11
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał gcredhot18 Zobacz post
    I powaznie po czyszczeniu tym plynem trzeba olej wymienić???

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka
    Tak. Rób czyszczenie przed wymianą oleju i nie będziesz wtedy miał dodatkowych kosztów.

  2. #12
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Ja polecam ten środek - robiłem to w 1.3 MJet a tam zdjęcie kolektora - przynajmniej w Ypsilonie z 2007 to droga przez mękę.
    Z tym preparatem jest taka ciekawostka:
    Angielski opis mówi, że ma być 2500 obrotów, krótkie wstrzyknięcia aby obroty za bardzo nie podskoczyły i nic o wymianie oleju po zabiegu.
    Na YT koleś w filmie instruktażowym w j.pol. robi to na wolnych obrotach i zaleca wymianę oleju.
    https://www.youtube.com/watch?v=D_ectjSZPhE

    Ja robiłem wg ang. instrukcji, a oleju nie zmieniałem.

  3. #13
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Ja robiłem wg ang. instrukcji, a oleju nie zmieniałem.
    Więc lepiej było zmienić. Po takiej ingerencji w komorę spalania i cały układ olej się zanieczyścił dość mocno.

  4. #14
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Jutro(w sobotę)wymieniem olej w 2.4 jtd. Mam plukanke i wlasnie ten oreparat LM do kolektora.Bede robil to samemu takze prosze o porade dotyczacą czyszczenia kolektora za pomoca tego preparatu.Ja to widzę tak.w rozgrzanym motorze zablokuje pedal gazu tak zeby trzymal ok 2500obr/min.i bezposrednio w kolektor bede aplikowal preparat(dawkowal).po dawkowaniu przytkam wlot kolektora jakims przedmiotem plaskim,pewnie wzrosna obroty podczas aplikacji...gdy obroty juz wrocą do tych ok.2500/min. ponowna aplikacja i tak w kolko az do wyczerpania preparatu.Pozniej zaleje plukankę.odczekam okolo 20 minut(motor pracuje) i zmienue olej...Dobry tok myslenia? Czy moze plukanke juz przed czyszczeniem kolektora dodać?

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  5. #15
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2008
    Mieszka w
    Oswiecim
    Auto
    BMW
    Postów
    571

    Domyślnie

    Jak dla mnie nie ustawisz 2500 a nawet jeśli to nie masz gwarancji że zdążysz, gdyby jednak miały przekroczyć max. limit.
    Wg mnie to jest robota dla dwóch osób.
    Sama procedura OK tylko że akurat stare JTD jak mają zaślepiony EGR to raczej nie mają problemów z kolektorem, więc cudów bm ie oczekiwał.

  6. #16
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał ap2 Zobacz post
    Jak dla mnie nie ustawisz 2500 a nawet jeśli to nie masz gwarancji że zdążysz, gdyby jednak miały przekroczyć max. limit.
    Wg mnie to jest robota dla dwóch osób.
    Sama procedura OK tylko że akurat stare JTD jak mają zaślepiony EGR to raczej nie mają problemów z kolektorem, więc cudów bm ie oczekiwał.
    Problemow z kolektorem nie mam zadnych.chce profilaktycznie wyczyscic,bo pewnie nigdy nikt tego nie robil.egr mam niezaslepiony ale po zabiegu czyszczenia bede go zaklejal.jesli procedura,ktora opisalem jest prawidlowa to nie mam wiecej pytan :-)

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Przecież czyszczenie tym sprayem nic nie da. Po co tracić czas? Trzeba być naiwym by wierzyć,ze dwu czy piecio milimetrowy nagar (olej plus sadza jako twarda powloka) takie jedno prysniecie zmyje. I jeszcze ten syf idzie do komory spalania, w turbinę i katalizator. Dbać to trzeba z glowa.

  8. #18
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Jednak zdania sa podzielone na ten temat.czytalem opinie innych,ze jednak cos da,no chyba ze Ty sam probowales stad masz inne zdanie.poza tym zaraz po tym zmieniam olej i ptzeplucze silnik zeby nie roznosic syfu.Ogolnie to nie ma co dyskutowac czy dziala czy nie.pytalem tylko o procedure stosowania.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  9. #19
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Przecież czyszczenie tym sprayem nic nie da. Po co tracić czas?
    Nie wiem, czy wiesz, ale w zachodniej Europie zamiast zaślepiania EGR, czy jego czyszczenia w silniku z ZS, robi się właśnie czynność serwisową, jaką jest aplikacja środka do czyszczenia kolektora ssącego silnika - raz na kilkadziesiąt tysięcy kilometrów (lub nawet raz na zmianę oleju!). Popatrz jak ten syf znika, a firmują to autoryzowane serwisy. O tłoki, turbosprężarkę i katalizator się nie martw. To co wylatuje z kolektora wydechowego to są drobne, gorące drobiny, które niczego nie uszkodzą - spaliny mają kilkaset stopni Celsjusza.



    L.

  10. #20
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Takie rzeczy to możesz dzieciom na dobranoc opowiadać. Nic nie zastąpi czyszczenia mechanicznego jeśli masz kilka mm sadzy z olejem wymieszanej co tworzy skorupę. Czyscic sprayem to możesz jak masz nowy silnik i chcesz zapobiec a nie pudrować trupa. Czysc u siebie jak chcesz.

Podobne wątki

  1. Czyszczenie kolektora ssącego 2.4 JTD
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-08-2014, 11:44
  2. Demontaż kolektora ssącego V6
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 15:25
  3. potrzebny manual demontażu kolektora ssącego w JTD
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory