Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Temat: czyszczenie kolektora ssącego bez demontażu

  1. #21
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Takie rzeczy to możesz dzieciom na dobranoc opowiadać. Nic nie zastąpi czyszczenia mechanicznego jeśli masz kilka mm sadzy z olejem wymieszanej co tworzy skorupę. Czyscic sprayem to możesz jak masz nowy silnik i chcesz zapobiec a nie pudrować trupa. Czysc u siebie jak chcesz.
    Ty tez skoncz juz tu swoje wywody.Nie jeden tym czyscil kolektor(nie tylko profilaktycznie) i ja tez potwierdze,ze da sie to zrobic nawet jak to ujales- z kilkumilimetrowa sadza wymieszana z olejem..Nie wystarczyc moze jedna puszka ale umiejetnosc dozowania sprawia,ze nawet jedna jest w stanie duzo zdzialac-caly czas pisze o doraznym czyszczeniu a nie zapobiegawczym

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  2. #22
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    To czyść sobie co tylko chcesz. Twój silnik i twoja sadza oraz resztki ze spalania zmieszane z brudem nieprzefiltrowanym przez filtr....

  3. #23
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    Po takim zabiegu zawsze olej zmieniaj...nie bedzie syfu, zapchanego filtra itp.

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

  4. #24
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Jeżeli kolektor od nowości nie ruszany to ilość syfu NICZYM nie ruszych w normalnych pieniądzach niż jego mechaniczne czyszczenie. A czyściłem 3 kolektory i to jest dramat.

    Wydymione samsungiem.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  5. #25
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Ludvigus
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Trzebownisko, Rzeszów, PL
    Auto
    Giulia 2.0TB, 147 1.6 TS
    Postów
    761

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Nic nie zastąpi czyszczenia mechanicznego jeśli masz kilka mm sadzy z olejem wymieszanej co tworzy skorupę. Czyscic sprayem to możesz jak masz nowy silnik i chcesz zapobiec a nie pudrować trupa. Czysc u siebie jak chcesz.
    Ale ja się z Tobą zgadzam w powyższej kwestii. Denerwuje mnie uogólnianie, że czyszczenie Liqui Moly jest do bani - sam napisałeś, że na zdrowym nie zapchanym kolektorze - nie jest.

    A swoją drogą - czyściłem niedawno, na ile umiałem, w 1.9 JTD 8V 115KM w wózku żony i wiem, co wydłubałem -> https://imgur.com/gallery/ZmfGh

    L.

  6. #26
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Cytat Napisał Ludvigus Zobacz post
    Ale ja się z Tobą zgadzam w powyższej kwestii. Denerwuje mnie uogólnianie, że czyszczenie Liqui Moly jest do bani - sam napisałeś, że na zdrowym nie zapchanym kolektorze - nie jest.

    A swoją drogą - czyściłem niedawno, na ile umiałem, w 1.9 JTD 8V 115KM w wózku żony i wiem, co wydłubałem -> https://imgur.com/gallery/ZmfGh

    L.
    Dokładnie, ja też kilka lat temu ręcznie czyściłem. Całą szmatę miałem z sadzy. Muszę w tym roku sobie znowu tam zaglądnąć, choć mam zaślepiony. Czyszczenie ręczne jest najlepsze.

  7. #27
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Takie rzeczy to możesz dzieciom na dobranoc opowiadać. Nic nie zastąpi czyszczenia mechanicznego jeśli masz kilka mm sadzy z olejem wymieszanej co tworzy skorupę. Czyscic sprayem to możesz jak masz nowy silnik i chcesz zapobiec a nie pudrować trupa. Czysc u siebie jak chcesz.
    Gdybym sam tego nie zrobił i nie miał dowodów namacalnych to nikomu bym tego środka nie polecił! Przeczytaj temat od początku jeszcze raz i potem się wypowiadaj.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał jaboleq Zobacz post
    Jeżeli kolektor od nowości nie ruszany to ilość syfu NICZYM nie ruszych w normalnych pieniądzach niż jego mechaniczne czyszczenie. A czyściłem 3 kolektory i to jest dramat.

    Wydymione samsungiem.
    W normalnych pieniądzach? A jakie to kwoty? W niektórych alfach nie opłaca się tego robić spray'em bo jeśli ktoś ogarnia mechanikę to sobie kolektor rozbierze i zrobi wszystko na zero. Dodatkowo można zrobić gładź na elementach metalowych i syf nie będzie się tak łatwo osadzać. Natomiast jeśli ktoś ma zapłacić za demontaż i montaż dolotu z czyszczeniem to poniżej 500 zł w niektórych silnikach tego nie zrobi. Ja musiałem tak zrobić w Lancii bo tam nie można było ściągnąć kolektora bez wyjmowania wtrysków. Co to znaczy wyjąć wtryski w 2,2 HDI chyba nie muszę Ci pisać Teraz mam 2,0 HDI 16V i tutaj demontaż jest banalny.

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał zieloo007 Zobacz post
    Dokładnie, ja też kilka lat temu ręcznie czyściłem. Całą szmatę miałem z sadzy. Muszę w tym roku sobie znowu tam zaglądnąć, choć mam zaślepiony. Czyszczenie ręczne jest najlepsze.
    Ale co Ty tam chciałeś dobrze samą szmatą wyczyścić? Przecież czyszczenie dolotu to nie sam kolektor ale i kanały ssące. Tam jest często nagar powodujący poważne zawężenie kanału a jeśli Ci wpadnie do cylindra to można narobić biedy.
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 10-08-2017 o 09:56

  8. #28
    Użytkownik Świeżak Avatar krokodylek92
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    poz
    Auto
    ALFA 147 1.9 JTDm 16v
    Postów
    53

    Domyślnie

    Przed I po czyszczeniu lm

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Czyszczenie kolektora ssącego 2.4 JTD
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-08-2014, 11:44
  2. Demontaż kolektora ssącego V6
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 15:25
  3. potrzebny manual demontażu kolektora ssącego w JTD
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory