Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: czyszczenie kolektora ssącego bez demontażu

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    alfa Romeo 147 jest 1, 9
    Postów
    41

    Domyślnie czyszczenie kolektora ssącego bez demontażu

    Tak jak w temacie, co myślicie o cudownych środkach do czyszczenia kolektora bez demontażu? producent zarzeka się że są bezpieczne i maja rozpuszczać negar który się następnie spali, ale co w sytuacji jak spory kawałek się oderwie czy nie narobi kłopotów potem w silniku? Jakie jest wasze zdanie

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Tylko jego rozkręcenie pozwoli wyczyścić wszystko.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2013
    Auto
    alfa Romeo 147 jest 1, 9
    Postów
    41

    Domyślnie

    a masz może manuala jak go wymontować

  4. #4
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Ostatnio w Lancii (nieszczęsny 2,2 HDI) musiałem czyścić kolektor. Jako, że oczywiście wtryski nie puściły a zależało mi na czasie i nie chciałem rozbierać pół auta zastosowałem środek z Liqui Moly (Intake System Cleaner) http://www.youtube.com/watch?v=WrpxoxYmPsc. Na początku byliśmy z kolegą mechanikiem trochę sceptyczni ale patrząc przez pryzmat problemów z demontażem kolektora stwierdziliśmy, że w sumie trzeba spróbować.
    Jako, że mieliśmy zdjęty cały wydech wraz z FAP'em i katalizatorem teoria mówiła, że nie powinno to niczemu zaszkodzić. Po zużyciu dwóch puszek (cena jednej około 70 zł) nagar ustąpił prawie całkiem a było go tak dużo, że nawet kamera endoskopowa nie mogła się przebić. Przy czym nie było lekko. Trzeba to odpowiednio dozować i robić podciśnienie w układzie poprzez przytykanie kolektora. Obroty nie powinny być zbyt wysokie a silnik musi mieć odpowiednią temperaturę.

    W 147 jego wykręcenie jest dużo łatwiejsze, choć też nie ma lekko. Robiłem kompletne czyszczenie dolotu w 156 1,9 16V (wszystko łącznie z kanałami ssącymi, intercooler'em, przewodami plus wymiana katalizatora) i trochę łaciny przy tym poleciało
    Ostatnio edytowane przez Belfer ; 30-10-2014 o 20:41

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Cytat Napisał Belfer Zobacz post
    Ostatnio w Lancii (nieszczęsny 2,2 HDI) musiałem czyścić kolektor. Jako, że oczywiście wtryski nie puściły a zależało mi na czasie i nie chciałem rozbierać pół auta zastosowałem środek z Liqui Moly (Intake System Cleaner) http://www.youtube.com/watch?v=WrpxoxYmPsc. Na początku byliśmy z kolegą mechanikiem trochę sceptyczni ale patrząc przez pryzmat problemów z demontażem kolektora stwierdziliśmy, że w sumie trzeba spróbować.
    Jako, że mieliśmy zdjęty cały wydech wraz z FAP'em i katalizatorem teoria mówiła, że nie powinno to niczemu zaszkodzić. Po zużyciu dwóch puszek (cena jednej około 70 zł) nagar ustąpił prawie całkiem a było go tak dużo, że nawet kamera endoskopowa nie mogła się przebić. Przy czym nie było lekko. Trzeba to odpowiednio dozować i robić podciśnienie w układzie poprzez przytykanie kolektora. Obroty nie powinny być zbyt wysokie a silnik musi mieć odpowiednią temperaturę.

    W 147 jego wykręcenie jest dużo łatwiejsze, choć też nie ma lekko. Robiłem kompletne czyszczenie dolotu w 156 1,9 16V (wszystko łącznie z kanałami ssącymi, intercooler'em, przewodami plus wymiana katalizatora) i trochę łaciny przy tym poleciało
    No ok powiem Ci moja historie co sie wkurzylem. Po zakupie dieselka pojechalem na drugi dzien na wymiane :

    1.Kpl rozrzad z plynem jaki sobie zarzyczylem chlodniczym
    2.filtr oleju i kabinowy
    3.paski
    4.Olej

    Chcialem ti top silnik zrobic. Zrobil .. tylko po odbiorze auto przejezdzilem caly dzien i nastepny dzien sprawdzam plyn chlodniczy, wspomagania i itp i oleju. Patrze na bagnet i wiecie co ? Jak sie nie . . Polecialy wiecie jakie slowa. Wsiadlem w auto i pojechalem do owego mechanika zaparkowalem sie odczekalem 15 mint do 20 zapalilem i ide do niego mowie chodz do auta. Przyszedl i pokazuje mu poprostu czarny bagnet z olejem stan normalny oleju poprostu czaarny. Mechanik mowi do mnie diesle tak maja . . Po 30 mint klotni przyznal mi sie ze zlal pol oleju i wlal pol nowego. Nie odpuscilem, na koniec poinformowalem go ze zostal nagrany i czy sie zgadza na to, Jade do aso na wymianie oleju i zabieram z soba za wlasna kase rzeczoznawce i jesli trzeba bd oddam olej do ekspertyzy. Oddal mi kase za usluge i za olej.

    I powiem wam tak nie robcie dziadostwa jak klient placi bo niby srodki sa ok ale trzeba brac inne czyniki ktore moga wystapic, brac pod uwage przebieg i itp. Mam nadzieje ze poinformowales klienta ze ta metoda czysciles ?. I Po takim zabiegu powinien wymienic olej z plukanka, bo ten caly syf zlal sie do silnika i moze zrobic reszte roboty na zaworach i itp. Mowie to z doswiadczenia mojego ojca samochodu.

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał e5nio Zobacz post
    No ok powiem Ci moja historie co sie wkurzylem. Po zakupie dieselka pojechalem na drugi dzien na wymiane :

    1.Kpl rozrzad z plynem jaki sobie zarzyczylem chlodniczym
    2.filtr oleju i kabinowy
    3.paski
    4.Olej

    Chcialem ti top silnik zrobic. Zrobil .. tylko po odbiorze auto przejezdzilem caly dzien i nastepny dzien sprawdzam plyn chlodniczy, wspomagania i itp i oleju. Patrze na bagnet i wiecie co ? Jak sie nie . . Polecialy wiecie jakie slowa. Wsiadlem w auto i pojechalem do owego mechanika zaparkowalem sie odczekalem 15 mint do 20 zapalilem i ide do niego mowie chodz do auta. Przyszedl i pokazuje mu poprostu czarny bagnet z olejem stan normalny oleju poprostu czaarny. Mechanik mowi do mnie diesle tak maja . . Po 30 mint klotni przyznal mi sie ze zlal pol oleju i wlal pol nowego. Nie odpuscilem, na koniec poinformowalem go ze zostal nagrany i czy sie zgadza na to, Jade do aso na wymianie oleju i zabieram z soba za wlasna kase rzeczoznawce i jesli trzeba bd oddam olej do ekspertyzy. Oddal mi kase za usluge i za olej.

    I powiem wam tak nie robcie dziadostwa jak klient placi bo niby srodki sa ok ale trzeba brac inne czyniki ktore moga wystapic, brac pod uwage przebieg i itp. Mam nadzieje ze poinformowales klienta ze ta metoda czysciles ?. I Po takim zabiegu powinien wymienic olej z plukanka, bo ten caly syf zlal sie do silnika i moze zrobic reszte roboty na zaworach i itp. Mowie to z doswiadczenia mojego ojca samochodu.

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
    Brawo Nie zauważyłeś przypadkiem, że pod avatarem mam tą Lancię, o której mowa?!

    To jest moje auto i uwierz mi, że mało kto dba o takie pierdoły, jak ja... Auto było wtedy na kompletnym serwisie, łącznie z wymianą EGR, przepustnicy SWIRL, oleju, filtrów i po przeglądzie innych elementów ze względu na nadmierny świst turbo i wyskakujące błędy. To nie są półśrodki! Gdybyś sobie czasem pobrudził ręce i wiedział z czym się wiąże wyjęcie kolektora ssącego w Phedrze/Ulysse/807/C8/ 2,2 HDI to nie pisał byś takich postów...

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Zawracam honor i przepraszam . Tapatalk nie pokazuje informacji zadnych po avatarem a czesto siedze na tel niz laptopie. Wlasnie brudze sobie rece bo sprawa z tym olejem utwierdza czlowieka w przekonaniu ze mechanicy ida po bandzie . Jeszcze raz przepraszam jest to twoje autko i znasz je i wiedziales co robisz na wlasne ryzyko. Piszac na tapatalku myslalem ze to klientowi, czasem przez pryzmat zlych doswiadczen mozna zle cos odebrac nie chcialem Cie urazic .

    Mam nadzieje ze wybaczysz hehe

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147
    Postów
    355

    Domyślnie

    Ja robię czyszczenie kolektora przy każdym przeglądzie środkiem LM i mogę polecić. Jest naprawdę ok.

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Maupa
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Wałbrzych
    Auto
    AR Brera 3.2JTS SKY (rekin)
    Postów
    312

    Domyślnie

    Również polecam ten środek. Perfekcyjnie nie będzie, tak jak po zdjęciu całego kolektora ale na pewno pomoże

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar gcredhot18
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Swieradow-Zdroj/Wrocław Poland
    Auto
    Była 159 SW 1.9 JTDm 2006r. Jest XF 2017. 241KM
    Postów
    910

    Domyślnie

    I powaznie po czyszczeniu tym plynem trzeba olej wymienić???

    Wysłane z mojego C6603 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Czyszczenie kolektora ssącego 2.4 JTD
    Utworzone przez grosii w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 17-08-2014, 11:44
  2. Demontaż kolektora ssącego V6
    Utworzone przez zadra66 w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 30-11-2013, 15:25
  3. potrzebny manual demontażu kolektora ssącego w JTD
    Utworzone przez lukas1983 w dziale 156
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-05-2012, 20:43

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory