Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Wymiana gum wahaczy na gumy poliuretanowe górne i dolne.

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie Wymiana gum wahaczy na gumy poliuretanowe górne i dolne.

    Cześć

    Pytanie do osób które bawiły się w wymianęgum standardowych na poliuretanowe.

    Chcę wymienić teraz górne wahacze lecz nie wiem jak zabrać się do tematu.

    1.Gdzie moge kupić kpl zestawu tulejek pod wahacze dolne i górne na przód
    2.Jak wygląda wymiana gum z wahacza (dolnego i górnego) potrzebne narzędzia. Pytam bo będę musiał znaleźć kogoś to będzie miał potrzebny sprzęt.

    Proszę o sugestie i radę odnośnie wymiany i nakierowanie mnie na sklep gdzie mogę kupić takie tulejki na górne i dolne.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 1,6t-spark 00r
    Postów
    144

    Domyślnie

    Co tym chcesz osiągnąć?
    1 Zrobić i zapomnieć o naprawach zawieszenia?
    2 Lubisz sportową jazdę?

    Ja myślałem o tym temacie, przemawiał do mnie punkt 1 ale dałem sobie siana.
    Same gumy kosztują sporo są dostępne na allegro, są o wiele trwalsze co przemawiało "za" i to bez dyskusji, ale....

    Żeby to zrobić potrzebujesz nowe wahacze górne i dolne bo sworznie są na stałe w nich, trzeba wybić z nich tuleje (najlepiej prasą), wszystko poskręcać. Wymienić gumy stabilizatorów, a do tego trzeba opuszczać kołyskę.
    To nie koniec wymian, bo skoro zrobi się przód to pasuje tył żeby to miało ręce i nogi, a tam zaczyna się zabawa. Z resztą po co ci sportowe zawieszenie tylko z przodu? Trzeba wyjąć wszystkie wahacze z tyłu, jeden wzdłużny dwa poprzeczne, zwrotnicę bo tam masz tuleję a razem z nią pewnie amor bo w teorii jest to bardzo proste, ale w praktyce śruby w idące przez amortyzator i zwrotnicę zapiekają się, więc żeby je wybić trzeba wyjąć zwrotnicę razem z amorem. Przed tym zdjąć wiadomo zaciski, jarzma, tarcze, odkręcić łączniczki (o ile się odkręcą a jak nie to cięcie + nowe) potem odpiąć czujnik ABS w bagażniku i sporo się namęczyć z wybijaniem tych śrub (wiem co mówię, wymieniałem ostatnio amory z tyłu).

    Przy tym wszystkim pewnie dojdą łączniczki do wymiany i w zależności jakie masz końcówki ukł. kierowniczego to i one + zbieżność przód + tył.
    Mając już wszystko na wierzchu, pasuje też zmienić sprężyny oraz amory na coś twardszego, najlepiej gwint i ja bym dołożył rozpórkę kielichów żeby szyba przednia nie wyleciała po tych modyfikacjach.

    Z tym że jest to moja teoria na temat poliuretanu i jakbym ja to robił to raczej tak, z tym że jeżeli bez gwintu to przynajmniej sprężyny utwardzone.
    Ostatnio edytowane przez Marco21 ; 05-12-2014 o 01:04

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Kierowalem sie bardziej trwaloscia zawieszenia. Na seryjnym zawieszeniu czuc dziury. A autkiem jezdzi moja kobieta to chyba nie bedzie dobre rozwiazanie jak dla niej. Marco21 dzieki za opisanie calej sprawy. Samej modyfikacji nie boje sie urlopik i jazda. Ostatnio laczniki wymienialem tyl to sie odkreca. Tylko kwestia dopasowania takich gum gdzie kupic je. Jeszcze raz dzieki

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Ja też się swego czasu przez chwilę nad tym zastanawiałem, u mnie do wymiany były tuleje na wahaczach górnych (auto strasznie skrzypiało) a że były to wahacze TRW i sworznie jeszcze dobrze trzymał to myślałem nad wymianą samych tulei na poliuretan. Z pomysłu jednak szybko zrezygnowałem bo poliuretany podobno też skrzypią. Mam co prawda kumpla który ma na to jakiś patent, jakieś delikatne nacięcie na poliuretanie i wstrzyknięcie smaru ale ja w końcu wymieniłem tuleje na normalne gumowe. Swoją drogą niewiele to dało, po jakichś 3 miesiącach zawieszenie znów zaczęło skrzypieć więc finalnie do wymiany poszły całe wahacze i nastała błoga ciszaaa

    Jeśli nie masz potrzeby specjalnie usztywniać auta i Alfa nie służy Ci do rajdów to myślę że nie ma sensu wymieniać na poliuretany

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Czyli szkoda kasy. Ok rezygnuje z tego. Nie chce jechac worek ziemniakow na pace jezeli nie jezdze rajdowo. Dzieki za wybicie pomyslu. Zamowilem trw gorne wahacze dolne sa ok sprawdzalem u diagnosty. Bd na pc dobije piwka wam

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2009
    Mieszka w
    Miechów
    Auto
    166 2,4JTD
    Postów
    67

    Domyślnie

    ja dołożę swoje trzy grosze, w 147 będę na dniach zakładał poliuretany na górny wahacz więc w tym modelu jeszcze doświadczenia nie mam, ale wcześniej zakładałem poliuretany na górny wahacz do 166 (wahacze są bardzo podobne) zrobiłem na takim zestawie 70 tysięcy i poliuretany jeszcze się miały dobrze, o takim przebiegu na zwykłych gumach to można zapomnieć. O jednej rzeczy należy tylko pamiętać, trzeba dobrze nasmarować smarem tuleje z poliuretanu bo inaczej będą skrzypieć, ale jak się to zrobi solidnie to jest cisza i spokój

  7. #7
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9 JTD 8v 2002
    Postów
    252

    Domyślnie

    e5nio, TRW ~200 zł + 2h roboty, nie ma sensu się bawić tak jak piszesz. Niewiele to pomoże, a drogi u nas w Rzeszowie są bardzo dobre, więc myślę,że jak założysz raz to spokój już na dłuuuugo. Tylko nie zamawiaj Vemy ani Kraftów, tylko TRW. TRW wsadzali na 1 montaż w AR.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar m4tinez
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Bieruń
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 120KM FL
    Postów
    1,062

    Domyślnie

    Niekiedy TRW wytrzymuje krócej niż inne zamienniki. Era jakości TRW cały czas spada, potwierdzone tu na forum i wieloletnim doświadczeniem mechanika do którego jeżdżę. Sam mi odradził TRW, ewentualnie tylko górę założyć TRW bo strasznie podupadli z jakością.

    Ostatnio kolesiowi w brerze robił cały zawias przód na TRW, po tygodniu facet przyjechał ze skargą że jest gorzej niż na poprzednim zawieszeniu. Założyli zamienniki i po dziś dzień spokój

  9. #9
    Administrator ds. gadżetów Maniak resoraków Avatar flatbeet
    Dołączył
    01 2009
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    AR Brera 2.4 JTDm
    Postów
    876

    Domyślnie

    Cytat Napisał m4tinez Zobacz post
    Niekiedy TRW wytrzymuje krócej niż inne zamienniki. Era jakości TRW cały czas spada, potwierdzone tu na forum i wieloletnim doświadczeniem mechanika do którego jeżdżę. Sam mi odradził TRW, ewentualnie tylko górę założyć TRW bo strasznie podupadli z jakością.
    Ja z kolei słyszałem że jest TRW i "TRW", trzeba kupować z pewnego źródła bo podobno nie trudno się naciąć na podróby. Osobiście mam Lemforder bo jakościowo porównywalne z oryginalnym TRW.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 1,6t-spark 00r
    Postów
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    Ja z kolei słyszałem że jest TRW i "TRW", trzeba kupować z pewnego źródła bo podobno nie trudno się naciąć na podróby. Osobiście mam Lemforder bo jakościowo porównywalne z oryginalnym TRW.
    Ja tak ostatnio kupiłem łączniki stabilizatora do przodu.
    Pierwsze bo mi się rozklekotał prawy, kupiłem FEBI w wioskowym sklepiem. Był w opakowaniu kartonowym FEBI i tyle.
    Drugi kupiłem za dwa dni w hurtowni motoryzacyjnej, też FEBI z tym że ten był w pudełku bez napisu FEBI ale w folii FEBI oraz z nadrukami na gumie FEBI, czego ten poprzedni nie ma.
    Oba kosztowały tyle samo, więc pewnie z TRW też tak jest.

    Dodano po 6 minutes:

    Cytat Napisał flatbeet Zobacz post
    Ja też się swego czasu przez chwilę nad tym zastanawiałem, u mnie do wymiany były tuleje na wahaczach górnych (auto strasznie skrzypiało) a że były to wahacze TRW i sworznie jeszcze dobrze trzymał to myślałem nad wymianą samych tulei na poliuretan. Z pomysłu jednak szybko zrezygnowałem bo poliuretany podobno też skrzypią.
    Jak masz jeszcze dobre sworznie to zawsze można dokupić same tuleje i wymienić bo to koszt paru zł.
    Ostatnio edytowane przez Marco21 ; 05-12-2014 o 19:15 Powód: Dodano

Podobne wątki

  1. gdzie kupię gumy tylnego stabilizatora poliuretanowe?
    Utworzone przez lukas1983 w dziale Tuning mechaniczny
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 24-03-2011, 15:46

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory