Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Temat: Żarówki Blue Vision Ultra H7

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie Żarówki Blue Vision Ultra H7

    Co myślicie o tych żarówkach do Alfy 147? Mają sens? Czy lepiej standardowe?

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lukasnsk
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Auto
    AR 147 1,9 115km 2002
    Postów
    139

    Domyślnie

    Mam założone "blue coś tam" za grosze i o wiele lepiej widzę przy takiej mrzawce jak dziś. Nie są żółtawe tylko jasno niebieskie światło dają. Napewno droższe jak Philips Osram będą miały homologację, a w tych moich jest tylko znak E i napis "przeznaczenie do sam.osob". Komplet kupiłem za 30zł w mrowce i mi wystarczy. Napewno mogę stwierdzić że blue takie czy takie są o wiele lepsze niż zwykłe. Może i tani krzak ale kumpel miał te same w Alfie 156 przez pół roku i bez problemów.

    wysłane z mt11

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    A nie jest to powszechnie uznawane jako symbol wiochy? Bo wiadomo, białe światło to głównie posiadają xenony a to takie na siłę w sumie. I jak wtedy z pozycyjnymi, też ultra blue czy zostawić standardowe?

  4. #4
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar michal.115
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS 120KM 2008r teraz GT 3.2 :)
    Postów
    112

    Domyślnie

    Myślę, że białe żarówki są okej, mogą poprawić wygląd samochodu a posiadają homologację i są bezpieczne w użytkowaniu. Większą wiochą jest wg mnie zakładanie pseudo ksenonów za 100zł, nie dostosowywując do tego celu instalacji, spryskiwaczy i kloszów.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Właśnie xenony bardzo mi się podobają, a że nie chcę dokładać do samochodu nie wiem ile pieniędzy na coś co w sumie nie jest bardzo potrzebne to znalazłem takie żarówki. Dodatkowo opinie mówią, że takie żarówki poprawiają znacząco widoczność na drodze.

    Dobre są te Philips Blue Vision Ultra, czy coś innego polecacie? Nie są one bardzo niebieskie? Bo denerwują mnie te żółte standardowe żarówki W ogóle w Alfach 147 po lifcie W5W to są pozycje? Bo do każdych H7 dodają w komplecie te W5W
    Ostatnio edytowane przez konrad53 ; 07-12-2014 o 17:05

  6. #6
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar lukasnsk
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Mazowieckie
    Auto
    AR 147 1,9 115km 2002
    Postów
    139

    Domyślnie

    Michał .....
    Zgadzam się. Pseudo xenony nie pasują. Pozatym oslepiają.
    Do tegoH7 wymienić postojowe na bax9s blue lub na LED CAN z stabilizatorem napięcia.

    wysłane z mt11

    Te led z allegro bardzo dobrze wyglądały w kloszu od 147 ale krótko je miałem bo bez stabilizatora i zaczęły mrugać.

    wysłane z mt11
    Ostatnio edytowane przez lukasnsk ; 07-12-2014 o 17:13

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    A co powiecie konkretnie o tym zestawie? Warto wymieniać?
    http://allegro.pl/zarowki-philips-h7...800142164.html

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar szejker
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Strumień
    Auto
    Alfa Romeo 147 TI 1,6 120KM
    Postów
    178

    Domyślnie

    Ja wolę Philips X-TremeVision. Niedawno wyszły nowe +130%. Pozycyjne w mojej 147 FL to H6W firmy Narva i świecą na biało, dobrze komponują się z tymi Philipsami. W starym samochodzie te żarówki w wersji H4 +100% wytrzymały 3 lata i auto poszło z nimi do sprzedania. Na rok robię ok. 10 000km. H7 ponoć wytrzymują mniej, zobaczymy jak będzie Osobiście wolę dać troszkę pieniążków, niż wkurzać się, że nic nie widać podczas deszczu. Na tanich żarówkach często musiałem odpalać długie światła na nieoświetlonej drodze bo rowerzyści lubią zabawę w chowanego. Sam jeżdżę często na rowerze i nie pojmuję takiego zachowania... no ale tak zachowują się chyba tylko Ci, którzy nigdy nie mieli prawa jazdy i nie wiedzą jak to wygląda z perspektywy kierowcy samochodu na nieoświetlonej drodze.
    Ostatnio edytowane przez szejker ; 07-12-2014 o 17:29

  9. #9
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    11 2012
    Auto
    147 1,6t-spark 00r
    Postów
    144

    Domyślnie

    Cytat Napisał michal.115 Zobacz post
    Myślę, że białe żarówki są okej, mogą poprawić wygląd samochodu a posiadają homologację i są bezpieczne w użytkowaniu. Większą wiochą jest wg mnie zakładanie pseudo ksenonów za 100zł, nie dostosowywując do tego celu instalacji, spryskiwaczy i kloszów.
    Wszystko zaley jakie i jak, zwykłych 35W HID-ów nie da się założyć zgodnie z prawem.
    1 system czyszczenia lamp - powiedzmy że zamotujesz spryskiwacze ale powinny być one wysokociśnieniowe żeby faktycznie coś czyściły a nie jako sztuka pryskały
    2 lampa powinna posiadać homologację na xenon (np. DC), a wtedy na soczewce jest inne odcięcie światła
    3 ma być system samo-poziomowania się lamp czego nie da się od tak przeskoczyć

    Teraz istnieją nowe 25W xenony do których nie trzeba mięć spryskiwaczy i samo-poziomowania (o ile dobrze pamiętam) z tym że lampa w której jest taki xenon zamontowany ma mieć stosowną homologację.

    Osobiście jeździłem autem (nie alfą) z Hidami 8000K, potem 6000K, przyznam że świeciły bardzo dobrze gdy było sucho, dobrze ustawione raczej nikogo nie raziły, jednak jak był mokry asfalt to przy 8000K nic nie widziałem na drodze. Przy 6000K było trochę lepiej (nie bez powodu auta w rocznikach 1999 - 2006 miały montowane fabrycznie 4300K i to one dają białe światło), ale męczył mnie np jadąć po wiochach z latarniami brak widocznej odczuwalnej granicy światła. Dodam że po 5 latach w lampy poszły do wymiany bo soczewki się wypaliły i nic nie bylo widać. Fabryczne xenony sa ok, ale wszystkie inne, Hidy czy żarówki z gazem xenonem według mnie nie zdają egzaminu

    Dlatego polecam zwykłe tanie żarówki.
    Ostatnio edytowane przez Marco21 ; 07-12-2014 o 17:27

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Ale te Xtreme dają białe światło? Bo takie coś chciałbym uzyskać, a podobno te Blue Vision Ultra są lepsze

    Cytat Napisał Marco21 Zobacz post
    Wszystko zaley jakie i jak, zwykłych 35W HID-ów nie da się założyć zgodnie z prawem.
    1 system czyszczenia lamp - powiedzmy że zamotujesz spryskiwacze ale powinny być one wysokociśnieniowe żeby faktycznie coś czyściły a nie jako sztuka pryskały
    2 lampa powinna posiadać homologację na xenon (np. DC), a wtedy na soczewce jest inne odcięcie światła
    3 ma być system samo-poziomowania się lamp czego nie da się od tak przeskoczyć

    Teraz istnieją nowe 25W xenony do których nie trzeba mięć spryskiwaczy i samo-poziomowania (o ile dobrze pamiętam) z tym że lampa w której jest taki xenon zamontowany ma mieć stosowną homologację.

    Osobiście jeździłem autem (nie alfą) z Hidami 8000K, potem 6000K, przyznam że świeciły bardzo dobrze gdy było sucho, dobrze ustawione raczej nikogo nie raziły, jednak jak był mokry asfalt to przy 8000K nic nie widziałem na drodze. Przy 6000K było trochę lepiej (nie bez powodu auta w rocznikach 1999 - 2006 miały montowane fabrycznie 4300K i to one dają białe światło), ale męczył mnie np jadąć po wiochach z latarniami brak widocznej odczuwalnej granicy światła. Dodam że po 5 latach w lampy poszły do wymiany bo soczewki się wypaliły i nic nie bylo widać. Fabryczne xenony sa ok, ale wszystkie inne, Hidy czy żarówki z gazem xenonem według mnie nie zdają egzaminu
    Czyli według ciebie takie żarówki Blue Vision Ultra to zły pomysł? Czy tylko mówisz o pseudo xenonach?

Podobne wątki

  1. Jakie żarówki? Bosch Xenon Silver vs Osram Cool Blue vs Philips Blue Vision?
    Utworzone przez dyymianek w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 12-01-2016, 15:11
  2. Kayaba Ultra SR w 147?
    Utworzone przez Filip147 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-05-2015, 17:49
  3. [Sprzedam] Żarówki H7 Philips ColorVision Blue
    Utworzone przez FXX w dziale Pozostałe
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 01-05-2014, 17:17
  4. [159] System kamery termo wizyjnej (Night Vision) w alfie
    Utworzone przez wino-w2 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-10-2013, 16:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory