Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Lakierowanie maski

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie Lakierowanie maski

    Chciałbym się was doradzić odnośnie lakierowania maski mojej Alfy 147 . Otóż problem wygląda następująco chciałbym ją sobie pomalować na wiosnę no ale z tego co się orientowałem tak aby było idealnie trzeba też pomalować dwa błotniki oraz zderzak - więc gra nie jest warta świeczki... , tutaj pojawia się pytanie do osób mających pojęcie o lakierowaniu czy da się pomalować samą maskę bez konieczności malowania pozostałych elementów ? . Dodam że u mnie nie jest tak prosto ponieważ ta maska była malowana trzy razy - raz w fabryce potem okazało się że oryginalny lakier na masce się łuszczy więc pomalowano ją na fiacie jeszcze raz (w dodatku nie idealnie), no i potem z tego co wiem od poprzedniej właścicielki maskę i błotnik malowano z powodu lekkiego potrącenia kogoś tam, potem u mnie zrobiły się na masce odpryski. I tak się zastanawiam czy jest w ogóle szansa żeby pomalować tylko maskę i będzie idealnie czy jednak wg. was trzeba malować cały przód ?. Btw. o ile maska jest do przeżycia to malowanie całego przodu to większa kwota, która notebene nie wchodzi w grę . Jeszcze z ciekawości znacie możne jakiegoś dobrego lakiernika w okolicach Bielska-Białej ?.

  2. #2
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar michal.115
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Wadowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 147 FL 1.6 TS 120KM 2008r teraz GT 3.2 :)
    Postów
    112

    Domyślnie

    Szansa jakaś jest. Dużo zależy od koloru i wieku lakieru. Im starszy tym gorzej. Druga sprawa to po pomalowaniu maski pasowałoby wypolerować całe auto, by zminimalizować różnice w połysku.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    alfa 156
    Postów
    27

    Domyślnie

    jaki kolor?

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał Grand231 Zobacz post
    I tak się zastanawiam czy jest w ogóle szansa żeby pomalować tylko maskę i będzie idealnie czy jednak wg. was trzeba malować cały przód ?
    Nie będzie idealnie.
    Miałem kilka aut w różny sposób malowanych.
    Jedyny idealny sposób to malować całe auto.
    Pozostałe sposoby do PRAWIE idealne półśrodki , które po krótkim czasie kłują w oko.
    Moja Bella

  5. #5
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Domyślam się że będzie z tym ciężko, kolor to Alfa Rosso

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar mat147
    Dołączył
    05 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6TS 120KM
    Postów
    429

    Domyślnie

    Myślę że nie ma sensu malować całego przodu jeśli błotniki masz dobre, owszem po pomalowaniu może coś tam się zawsze różnić ale przede wszystkim to po całym zabiegu wypoleruj całe auto, nowy kolor lepiej dobieraj z błotników a nie maski, przynajmniej później nie będzie aż takiej różnicy i maska będzie miała taki kolor jak błotniki, o ile lakier na błotnikach masz w miare dobry.

    Wysłane z mojego GT-I8160 przy użyciu Tapatalka


  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar fleszu2
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki/Siennica
    Auto
    147 1,9 JTD 16V
    Postów
    134

    Domyślnie

    Niech lakiernik zedrze z całej maski stary lakier, pomaluje a potem polerka całego auta i będzie dobrze.
    Co do lakiernika to proponuje popytać w komisach, oni ściągają szroty oddają do znajomych lakierników co robią z nich salonówki.
    Znam takiego ale z Dębego Wielkiego na mazowszu(to trochę daleko)

  8. #8
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Widzę że opinie są podzielone , tylko nie wiem czy się orientujecie ale na tej masce są 2 kolory tzn. to co spaprali na ASO fiata jak malowali maskę na gwarancji (czyli odcień po lewej stronie maski aż do początku prawego przetłoczenia jest inny - w dodatku lekko inny niż lewego błotnika, oraz od prawego przetłoczenia przez to że błotnik prawy był już malowany po tym potrąceniu jakiś partacz pomalował to tak że wycieniował to do tego przetłoczenia tak pod kolor prawego malowanego błotnika. Więc ogólnie na tej masce jest dyskoteka pełną gębą , ogólnie to w sumie nic nie widać w ładny słoneczny dzień ale np. na stacji benzynowej w nocy wszystko widać jak na dłoni... . Ogólnie to gadałem z lakiernikami oczywiście każdy podejmie się tego ale konkluzja każdego jest taka że jak wyjdzie to wyjdzie (czyli jak wyjdzie dennie to też trzeba będzie zapłacić i nic z tym nie będzie można zrobić - boję się po prostu wywalenia kasy w błoto, bo tak jak piszę nie za bardzo widać to w słoneczny ładny dzień tylko w nocy pod świetlówkami, do tego gdyby nie te odpryski to bym to olał tyle że one są i stale się powiększają, za jakiś czas będzie już je dość mocno widać...

  9. #9
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6TS ' 08
    Postów
    152

    Domyślnie

    Alfa rosso jest bardzo trudnym kolorem do dobrania i stąd prawdopodobnie dyskoteka na przodzie Twojego auta.Obawiam się , że aby uzyskać odpowiedni efekt trzeba prysnąć nie tylko maskę ale również "wejść z kolorem w błotniki a może nawet częściowo drzwi.Niestety prawdą jest , że nikt przed wykonaniem tej pracy nie zagwarantuje efektu końcowego - taką gwarancję może dać niestety tylko lakierowanie całego auta.Niemniej jednak przy zachowaniu odpowiedniej staranności dobry lakiernik jest w stanie prysnąć przód na tyle przyzwoicie , że dopiero dokładniejsze oględziny zdemaskują proceder.

  10. #10
    Użytkownik Romeo Avatar Grand231
    Dołączył
    03 2013
    Mieszka w
    Rybarzowice
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,9mJTD 16 V 150 KM
    Postów
    804

    Domyślnie

    Tylko gdzie takiego w mojej okolicy znaleźć ?

Podobne wątki

  1. Lakierowanie
    Utworzone przez wojo003 w dziale Warmińsko-mazurskie
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 14-11-2015, 21:12
  2. Lakierowanie Kraków
    Utworzone przez Matteu w dziale Małopolskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-08-2015, 20:22
  3. Lakierowanie zderzaka
    Utworzone przez Lukialfa w dziale Mazowieckie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-01-2011, 14:24
  4. [156] lakierowanie lusterek
    Utworzone przez alces1 w dziale Styling - Body Kit
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 11-11-2010, 11:35

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory