Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Co ma abs do szyby prawej. Temperatura silnika po 12 km.

  1. #1
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie Co ma abs do szyby prawej. Temperatura silnika po 12 km.

    Cześć

    Słuchajcie sypną śnieg, zabrałem piękność na test po wymianie wahaczy i sprawdzenie wszystkich systemów na śniegu od ASR i ABS. Ku mojemu zaskoczeniu... Gdy gwałtownie zacznę hamować i włączy się ABS otwiera mi się prawa szyba pasażera. Szczerze nie wiem dlaczego tak się dzieje. Gdy ASR włączy się jest wszystko ok.

    Powiem tak że mam problem z całym modułem otwierania i zamekania szyb od strony kierowcy jest on do wymiany. Szyby przez ten moduł zamykają mi się na raty.

    I pytanie do bardziej doświadczonych użytkowników silników wysoko prężnych (diesel), jest to mój prywatnie pierwszy diesel i zastanawia mnie fakt, że benzynka po 12km jest rozgrzana a diesel po 12 km dopiera wskazówka wstaje (warunki zimowe), powiem że tato ma Lagune i też diesla 1.9 on szybciej się grzeje niż moja alfa (warunki zimowe) , czy one tak mają czy mam zwrócić uwagę na termostat z czujnikiem ?, Tak czy siak dogrzewa się normalnie do 90 stopni lecz powyżej 20km przejechanych.

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    co do temperatury to ja 90 mam po 7km jak minus 7,staram sie ogrzewania nie właczac,lub na minimum temperatura Bo szyba paruje a laguna ma chłodnice oleju?bo alfa ma ,sprawdz czy to 90 to naprawdę 90 ,mi o5 stopni wskaznik oszukiwał wzgledem kompa

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Co do zamykania na raty - przy zgaszonym silniku przekręc kluczyk na zapłon i odsun szybę na dol - nie puszczając przycisku poczekaj jeszcze pare sekund, po czym możesz puscic. I tak samo spowrotem do gory, przytrzymaj pare sek i git. Możesz powtórzyć dla pewności.

    W ten sposób zaprogramujesz centralke i powinno pomoc. A co do ABS - niech ktoś inny się wypowie, dziwna sprawa.

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Jutro sprawdze tak scisle od zimnego do cieplego na jalowym wepne kompa i bd badal. Posiada chlodnice oleju laguna ma to znaczenie ?.

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

    Dodano po 8 minutes:

    Ok zrobie tak tylko gdy zamekam lewa szybe to otwiera tez sie prawa, nie moge zebrac sie byc kupic lma zeby wpiac sie pod ten can caly. Mam alfe niedlugo bo 3 miesiac wszystko zrobilem , full rozrzad z pompa wody i plynem chlodniczym, paski, kolo pasowe nowe , filtr paliwa. Zawieszenie przod cale, tyl laczniki stabilizatorow. I wlasnie zostaly mi do zrobienia ten modul i maska do pomalowania i spasowac blotnik przod i zmienic lampy na depo.

    I szczerze ten abs z szyba dziwna sprawa jest. A i gdy rusze z zera, zaraz po odpaleniu to otwiera mi sie samoczynnie prawa szyba. Gdy zatrzymam sie na swiatlach i znow ruszam nic sie nie dzieje, tylko zaraz po odpaleniu zapomnialem dodac.

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka
    Ostatnio edytowane przez e5nio ; 29-12-2014 o 23:51 Powód: Dodano

  5. #5
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    e, to faktycznie jakis bajzel tam jest
    Ostatnio edytowane przez ddudek ; 29-12-2014 o 23:58

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar szkodnik
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Radom,okolice
    Auto
    była 156:)jest GT Q2
    Postów
    1,551

    Domyślnie

    a to nie bedzie słaby akumulator

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Modul caly jest polamany . Musialem dorabiac pare tych pstryczkow. Prawy guzik lara jak chce. Na obecna chwile wole maske wymalowac niz dac 400zl za modul. Aku sprawdzalem zaraz po zakupie u elektryka samochodowego i dobry byl.

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Szyba się otwiera, bo samochód czuje, że chcesz jechać bokiem - a że pogoda jest taka, że szyby brudne, to samochód otwiera, żebyś widział gdzie bokiem suniesz hehehe

    Ps. Ewidentnie jakiś problem. Komputer coś na to mówi? Wykrywa jakiś błąd w obwodach?

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar e5nio
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Bella 156,1.6 16V, 98r :),Bella 147 1.9 JTD 2001r.
    Postów
    510

    Domyślnie

    Hehe to nie ja tylko moja kobieta sunie nia bokiem hehe dobrze jej idzie . zaniedlugo wepne kompem sie tylko po buleczki cieple skocze do sklepu

    Wysłane z mojego GT-N7000 przy użyciu Tapatalka

  10. #10
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o temp silnika to u mnie jest podobnie ok 10km aby wskazówka oderwała się od 50' według mnie jest to normalne w alfie próbowałem z tym walczyć ale alfa tak ma. To że komuś się grzeje szybciej to znaczy że ma cięższą nogę. W zimie to i na postoju przy odkręconym ogrzewaniu na 3 bieg wskazówka leci w dół. Czyli więcej świateł wolniej dobija temp lecisz trasą szybciej 10km nie równe sobie w obu przypadkach.

Podobne wątki

  1. Awaria klapy lusterka i szyby prawej
    Utworzone przez Karalik92 w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 18-08-2013, 10:49
  2. Uszczelka tylnej prawej szyby
    Utworzone przez wtd w dziale 147
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-05-2013, 19:44
  3. Problem z opuczaniem tylnej prawej szyby ar156 2.0 ts
    Utworzone przez wielgatss w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 09:05
  4. Problem z opuczaniem tylnej prawej szyby ar156 2.0 ts
    Utworzone przez wielgatss w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-10-2009, 11:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory