Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Temat: Biały nalot pod korkiem od oleju

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie Biały nalot pod korkiem od oleju

    Witam
    Samochód to Alfa 147 1.6 105KM. Zauważyłem, że pod korkiem wlewu oleju zaczął mi się gromadzić biało żółtawy, taki kolor kawy z mlekiem nalot. Jeżdżę dość krótkie trasy, czasami nie uda mi się dobrze rozgrzać samochodu, jest zimno więc wyczytałem, że tak może być. No, ale dzisiaj zauważyłem, na zimnym silniku, że poziom płynu chłodniczego jest poniżej minimum. Dolałem około 0,5L pod max. W sumie nie wiem od kiedy spadł ten poziom płynu chłodniczego. Nie było żadnych objawów, auto ładnie się nagrzewa i trzyma 90 stopni. Nie kopci itd. Nalot pod korkiem znika jak się auto przegoni. Poziom oleju też w normie, tzn wymieniałem w sobotę i od tej pory nic nie ubyło ani nie przybyło. Płyn w zbiorniczku też był czysty, nie zauważyłem tam żadnych plam oleju. W sumie nic się nie dzieje Ale, troszkę mnie zmartwił tez poziom płynu chłodniczego. Wiadomo, jego ubytek i masło pod korkiem, od razu w głowie: uszczelka pod głowicą
    I takie pytanie, co robić, czy po prostu obserwować poziom płynu w zbiorniczku? Jak nie będzie ubywać to ok a jak będzie to może oznaczać większe problemy? Jakie jeszcze można zrobić "badania" czy wszystko ok?

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Maź pod korkiem to pewnie efekt niedogrzania silnika ( krótkie przebiegi) Nagły ubytek płynu może być spowodowany nieszczelnością korka płynu chłodzącego. Już kiedyś pisałem o tym. Nieszczelność korka powodowała wyrzucanie płynu co jakiś czas szczególnie po zgaszeniu samochodu. Spróbuj wymienić korek

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    1. Obserwowac czy nie ucieka plyn
    2. Majonez pod korkiem to normalny efekt krótkich tras i slabo dogrzanego auta
    3. Majonez znika po dogrzaniu
    4. Jak plyn nie bedzie uciekal w szybkim tepie to miec to gdzies i raz zza czasu zafundowac sobie troche przyjemnosci i pojechac 4fun gdzies dalej, aby przegrzac silnik

  4. #4
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    A ten płyn chłodniczy pod wpływem zimna może się "kurczyć"? Bo wieczorem zalałem pod Max a dzisiaj rano jest na Min. Po rozgrzaniu znowu był Max

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Płyn się nie kurczy. Być może miałeś bardzo mało płynu i kiedy dolałeś i pompa wciągnęła w momencie jak wyłączyłeś silnik. Jeśli nic się nie dzieje niepokojącego z przybywającym olejem na miarce czy nie stwierdzisz gdzieś wycieku np z chłodnicy to pomyśl nad tym korkiem od zbiorniczka cieczy chłodzącej.

  6. #6
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Sprawdzałem wczoraj jakiś 2h po dolaniu i zgaszeniu silnika i było tyle ile dolałem czyli Max. A rano już było na Min. Spróbuję z tym korkiem wymienić.

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar seboll2
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    XXX
    Auto
    VW GOLF IV 1.9TDi
    Postów
    42

    Domyślnie

    sprawdź też czy nie cieknie Ci płyn spod pompy wody...

    ja miałem podobny objaw w JTD , że uciekał mi płyn, aż pewnego dnia zaczęło kapać potem lać się pod autem i okazało się, że przez ośkę wirnika pompy wody cieknie woda

  8. #8
    Użytkownik Fachowiec Avatar ris
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    KRK
    Auto
    Alfa Romeo 159 2.0
    Postów
    2,194

    Domyślnie

    Cytat Napisał Darek23 Zobacz post
    Sprawdzałem wczoraj jakiś 2h po dolaniu i zgaszeniu silnika i było tyle ile dolałem czyli Max. A rano już było na Min. Spróbuję z tym korkiem wymienić.
    Ja piszę o tym, że robi się podciśnienie i w pewnym momencie jak wyłączysz silnik wygląda , że jest mało płynu ale po odpaleniu wszystko wraca do normy. Pojeździj chwilę i przed zgaszeniem silnika podnieś maskę i zobacz czy jest stan ok jeśli tak to będzie dobrze. I pomyśl nad korkiem.

    Dodano po 2 minutes:

    Cytat Napisał seboll2 Zobacz post
    sprawdź też czy nie cieknie Ci płyn spod pompy wody...

    ja miałem podobny objaw w JTD , że uciekał mi płyn, aż pewnego dnia zaczęło kapać potem lać się pod autem i okazało się, że przez ośkę wirnika pompy wody cieknie woda
    No tak też może być ale jeśli nie ma wycieków nie przybywa płynu na miarce oleju to zrób jak pisałem wyżej.
    Ostatnio edytowane przez ris ; 30-01-2015 o 07:19 Powód: Dodano

  9. #9
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał ris Zobacz post
    Płyn się nie kurczy
    Właśnie dlatego że to robi zainstalowany jest zbiorniczek wyrównawczy.
    A w kotłowni w domu naczynie wyrównawcze czasem zwane zbiorczym lub jeszcze inaczej w zależności od regionu naszego pięknego kraju.
    Moja Bella

  10. #10
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    ris-no tak zrobiłem, po dojechaniu do pracy. sprawdzałem poziom płynu i był już lekko powyżej Max.

Podobne wątki

  1. Czarna tapicerka i biały nalot
    Utworzone przez jerry46 w dziale Kosmetyka
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-12-2017, 12:50
  2. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 30-08-2011, 07:23
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 18:10
  4. Dziwny nalot pod korkiem oleju.
    Utworzone przez MAJESTICAR156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 28-11-2009, 16:29
  5. [164] Biały nalot pod korkiem oleju
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 19:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory