Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 18 z 18

Temat: Konserwacja profili zamkniętych

  1. #11
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał zkit Zobacz post
    Latem robiłem konserwację spodu preparatem BOLL na pistolet. Do profili wyszło mi 2 kg a do spodu 4 kg. Jestem zadowolony z efektu i z preparatu. Szybko wysycha, nie kapie i po zimie żadnych ubytków w zabezpieczeniu. Polecam konserwację preparatami do pistoletów gdyż ich konsystencja jest całkowicie inna niż w speyach - nie ma co porównywać. Dodam jeszcze, że gdy zabrakło mi do podwozia preparatu dokupiłem 1 kg Wutrha i tu zdziwienie. Mała wydajność i rzadszy od Bolla.
    Masz rację, pistoletu nie zastąpi spray. Jednak jak ktoś robi to amatorsko i nie ma za bardzo narzędzi czy pod blokiem to dobry i spray

  2. #12
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    07 2014
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD 115 KM
    Postów
    69

    Domyślnie

    Ja też mieszkam w bloku, ale na wsi mam brata z najazdem i sprężarką, a swoją drogą lubię grzebać w autach a forum uważam za kopalnię wiedzy.

  3. #13
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Lałem konkretnie Na pewno sześć puszek sprayów poszło. Nie żałowałem materiału Zostały mi jeszcze otwory w podłodze od wewnątrz, ale trzeba ściągać całą wykładzinę.





    Nie zatrzyma, ale jeśli masz wszystko zdrowe i chcesz zapobiec to uważam, że warto używać tych preparatów
    Sprajem to można rower pomalować.Nie konserwować auto.
    A "Elaskon" powstrzymuje dalszą korozję.Sprawdzone.Stosowałem go jak jeszcze nie wiedziałeś jak samochód wygląda.Więc nie pisz rzeczy o których masz blade pojęcie.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #14
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Cytat Napisał lesio146 Zobacz post
    Sprajem to można rower pomalować.Nie konserwować auto.
    A "Elaskon" powstrzymuje dalszą korozję.Sprawdzone.Stosowałem go jak jeszcze nie wiedziałeś jak samochód wygląda.Więc nie pisz rzeczy o których masz blade pojęcie.
    Tak, masz rację. Pozjadałeś wszystkie rozumy. Produkty w sprayu to kupa. Elaskon rządzi.

  5. #15
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Tak, masz rację. Pozjadałeś wszystkie rozumy. Produkty w sprayu to kupa. Elaskon rządzi.
    Nie wiem czy rządzi.Mam z nim doświadczenie dlatego go polecam. Stosowałeś go kiedyś?Raczej nie,więc nie powinieneś wypowiadać się o nim.Prawda?
    Elaskon był produkowany jeszcze w DDR więc chyba nie jest taki zły skoro do dziś go produkują.
    Wadą jest że po konserwacji profili śmierdzi w aucie ze dwa tygodnie.
    Sprej?Powiedz mi jak daleko dotrze w profil?
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta Avatar śmigacz
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Łańcut
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6 TS 105 KM, Alfa Romeo Mito 1.4 105 KM
    Postów
    273

    Domyślnie

    Nic nie jest w stanie w 100% zapobiec korozji auta, szczególnie w naszym klimacie. Można ją tylko opóźnić. Można się spierać które środki są lepsze a które gorsze, tak czy owak lepiej próbować nawet sprejem niż nic nie robić. Środki w spreju przeważnie są rzadsze i faktycznie gorzej zabezpieczają niż aplikowane specjalnym pistoletem z sondą, ale przeważnie są wyposażone w wężyk, który pozwala na wtryśnięcie środka głęboko do wnętrza progu czy innego profilu, więc coś tam dają. Najlepiej jak ktoś ma własną sprężarkę, pistolet i kanał albo podnośnik, wtedy można się bawić w kompleksowe zabezpieczenie auta. Można też oddać do fachowca, który przeprowadzi taką operację, ale trzeba się liczyć z ubytkiem dodatkowych kilku stów za robociznę, bo robota jest paskudna i nikt za darmo tego nie zrobi. Poza tym jest wielu "fachowców" którzy nawet nie myją podwozia, tylko nakładają konserwacją na brud i rdzę i takie zabezpieczenie można o kant d... potłuc. Jeśli ktoś ma mało kasy i możliwości to dobrze jest nawet wtrysnąć jakiś spray gdzie się da. Zawsze to trochę spowolni korozję. Takie "sprayowanie" warto powtarzać 2-3 razy w roku i najlepiej jak jest ciepło i słonecznie. I nie żałować sprayu - wepchnąć wężyk tak daleko jak się da i psikać, jednocześnie wyciągając powoli wężyk, dopuki środek nie zacznie cieknąć obficie z sąsiednich otworów. Jeśli konserwacja ma być naprawdę dobrze zrobiona, to warto jednak oddać auto komuś solidnemu i sprawdzonemu, który zrobi to dobrze i kompleksowo (profile + podwozie), ale nawet w takiej konserwacji trzeba co 1-2 lata uzupełniać ubytki, a co kilka lat całość powtórzyć.
    Były:
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 140 KM
    Alfa Romeo Gtv 2.0 TS 150 KM
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 103 KM
    Jest:
    Alfa Romeo 147 1.6 TS 105 KM Rosso Proteo
    Alfa Romeo MITO 1.4 Multiair 105 KM Rosso

  7. #17
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    TK
    Auto
    AR 159 1.9 JTDm 8v
    Postów
    44

    Domyślnie

    Jak się dostać do profili zamkniętych w progach w 147/159?
    Ostatnio edytowane przez ARVELOCE ; 29-03-2019 o 17:42

  8. #18
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    2011 AR 159 SW 2.0 @204KM 419Nm + 2011 Kawasaki z1000sx + 2010 KTM 990 SMT :)
    Postów
    289

    Domyślnie

    Powinny być gumowe zaślepki przy progach co jakiś odcinek, a jak nie ma to dojście jest od wnętrza auta, trzeba zdemontować nakładki progowe i ewentualnie podwinąć dywan i masz dojście. Jest jeszcze metoda z wierceniem i zatykaniem otworów gumowym korkiem, ale mnie wydaje się zbyt brutalna

Podobne wątki

  1. Konserwacja podwozia i profili - Opole i okolice ?
    Utworzone przez Hesus88 w dziale Opolskie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 26-08-2014, 20:11
  2. Podwozie - zaślepki profili zamkniętych
    Utworzone przez Bercik w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-12-2013, 10:31
  3. [164] Zerwana klamka przy zamkniętych drzwiach
    Utworzone przez Xofer w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 01-02-2013, 20:30
  4. Rdza w profilach zamkniętych
    Utworzone przez Matti w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 14:18
  5. Konserwacja?
    Utworzone przez beligistino w dziale 147
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 02-10-2010, 13:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory