Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 28

Temat: Dźwięk przy rozruchu 147 1.9 jtd 16v

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    AR 147 FL 1.9 JTDm 150PS
    Postów
    18

    Domyślnie Dźwięk przy rozruchu 147 1.9 jtd 16v

    Witam,

    Trochę mnie niepokoi sposób w jaki odpala mój silnik. Trochę jakby nim trzęsie (a raczej trzęsie się buda), a jak już zaskoczy to jest takie mocne telepnięcie. Na zimnym przez jakiś czas dosyć inaczej chodzi i wydaje dziwny dźwięk, który po lekkim rozgrzaniu znika i jest ok. Mam też wrażenie, że trochę dłużej kręci niż inne 1.9 jtd które słyszałem, oraz dźwięk ten jest trochę inny.

    Druga sprawa to praktycznie nie jestem w stanie ruszyć na samym sprzęgle bo strasznie coś mi wibruje jakby w okolicach siedzenia kierowcy od strony skrzyni. Poduszka skrzyni była wymieniana (okazało się, że jest kompletnie urwana), ale po wymianie na nową jest ciut lepiej ale nie w 100%. Możliwe, żeby wydech wpada w takie drgania?

    Załączam link do filmiku przy rozruchu na lekko ciepłym silniku. Postaram się dorzucić również na zimnym oraz z uniesioną maską.

    https://www.youtube.com/watch?v=MVpAphWCV9Q

    Może ktoś pomóc, albo wyprowadzić mnie z urojeń?

    Pozdrawiam,
    Haya

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar aveon
    Dołączył
    12 2014
    Auto
    Alfa Romeo 145 1.6 Alfa 147jtd 140
    Postów
    96

    Domyślnie

    Z tego co widzę to swieci Ci error glow plug więc świeczki do wymiany

  3. #3
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    AR 147 FL 1.9 JTDm 150PS
    Postów
    18

    Domyślnie

    Hej,

    Dzięki za odpowiedź. Właśnie muszę to sprawdzić. Zapala się tylko jak gdzieś samochód postoi na zewnątrz i też nie zawsze, dlatego bardziej mi to na jakieś zwarcie/problem z czujnikiem wygląda. Codziennie parkuje w garażu krytym, ale temperatura otoczenia jest taka jak na zewnątrz i rano nigdy nie mam z tym problemów.

    Odnośnie rozruchu dodam jeszcze, że to nie jest tak, że w taki sposób startuje jak jest zimny silnik i jest jednocześnie zimno na zewnątrz. Ma tak od czasu jak go kupiłem, czyli już rok. Teraz zwyczajnie zaczęło mi to przeszkadzać i nie wiem, czy słusznie się tym martwię, czy dać sobie spokój.

    Haya

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    u mnie jest podobnie i sie zbytnio nie przejmuje. Pali? Pali. Nic nie puka nic nie stuka. I tak zatelepie u mnie tylko jak postoi dluzszy czas na dworze i za zewnatrz jest mniej niz -5.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Wymień resztę poduszek. Skoro jedna była zerwana to reszta na pewno też jest już wyrobiona

  6. #6
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    AR 147 FL 1.9 JTDm 150PS
    Postów
    18

    Domyślnie

    Chyba tak zrobię. Przy wymianie poduszki skrzyni wymieniłem tylko jedną ze względu na to, że miałem wtedy do zrobienia jeszcze: sprzęgło, dwumas, turbo, przypływkę, uszczelnienia itp itd więc trochę wydatków było. Chociaż koszt takiej poduchy przy tamtej sumie to były jakieś grosze.

    To telepanie jest również podczas gaszenia silnika. Ale też nie zawsze i nie wiem od czego może zależeć.

    Odnośnie wibracji przy ruszaniu bez gazu... Macie jakieś pomysły? Czy to też może być kwestia poduszek czy szukać przyczyny w układzie wydechowym?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar Michuxfcb
    Dołączył
    01 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 115 km 8V
    Postów
    115

    Domyślnie

    wtryski?

  8. #8
    Użytkownik Alfista
    Dołączył
    07 2009
    Mieszka w
    Gorzyczki okolice Wodzisławia Śląskiego
    Auto
    Same ALFICE
    Postów
    4,445

    Domyślnie

    Świece żarowe do sprawdzenia. Jak tak dłużej będziesz jezdził z którąś spaloną to kiedyś możesz jej nie wymienić.
    Na początek podepnij auto pod fesa i sprawdź co to dokładnie za błąd sygnalizuje (jaki kod). Następnie skasuj i zobacz, czy się pojawi.
    Jeśli tak, to obwód grzania świec żarowych lub świece do sprawdzenia ewentualnie wymiany.

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar czosnek1802
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Zgorzelec
    Auto
    Alfa Romeo 146 1.9TD Alfa Romeo 147 1.9jtdm 16v
    Postów
    1,252

    Domyślnie

    Majster to chyba nic nie da, ja mam to samo co kolega napisal, wszystkie swiece sprawne, wtryski pracuja poprawnie, błędów brak, poduszki całe...

  10. #10
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    AR 147 FL 1.9 JTDm 150PS
    Postów
    18

    Domyślnie

    Michuxfcb: Jeden wtrysk trochę bardziej leje, ale w normie jak to stwierdził koleś, który robi programy. Wyłączał EGR z kompa i przy okazji zebraliśmy logi z korekcji wtrysków.

    majster: Sprawdzę w takim razie jak najszybciej te świece i przy okazji FES'a. Dlaczego miałbym nie móc wymienić kiedyś świecy? Jakbyś mógł rozwinąć? Z drugiej strony szukam przyczyny tych drgań i nie sądzę aby pojawiały się przez problem ze świecami (lub całym układem). Jak pisałem wcześniej na ciepłym silniku jest to samo, jak gdy na dworze jest ciepło tzn +10/+20 st. C.

    Haya

Podobne wątki

  1. 2.5 v6 Problem przy rozruchu
    Utworzone przez silver001 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 10-09-2015, 17:13
  2. Napięcie przy rozruchu
    Utworzone przez pawel365 w dziale GT
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 20-01-2015, 19:47
  3. Dziwny dźwięk przy rozruchu 2.4 JTD
    Utworzone przez bartezz28 w dziale 166
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 10-10-2014, 20:37
  4. Problem przy rozruchu 156 jtd 98r
    Utworzone przez krzysiek25011 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-05-2011, 01:01
  5. problem przy rozruchu
    Utworzone przez irekolsztyn w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 20-02-2011, 20:04

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory