Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Mocne drgania samochodu

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Vasili
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    9

    Domyślnie Mocne drgania samochodu

    Witam wszystkich!

    Przeszukałem trochę forum, ale nie znalazłem podobnych dolegliwości co u mnie, więc tworzę nowy wątek.

    Alfa 147 1.9 JTD 2005

    Wszystko zaczęło się około 2 miesięcy temu, wyczuwalne były lekkie drgania, nie na kierownicy ale jak by trochę całość. Myślałem, że to przez zimówki i trochę olałem temat, same drgania też pojawiały się losowo więc ciężko coś było w temacie ruszyć. Po czasie zaczęło robić się coraz gorzej, drgania coraz mocniejsze niezależnie od prędkości, przy czym bardziej wyczuwalne powyżej 60 km/h. Gdzieś od 2 tyg. zaczęło już to być bardzo niepokojące i doszedłem do wniosku, że to na pewno nie opony (nie nasilało by się?). Pierwsze co mnie męczyło od razu, że to coś w zawieszeniu, więc udałem się do mechanika, przetrzepał wszystko posprawdzał i niby jest bd, żadnych luzów zgrzytów itp.

    Kilka dni później coś ewidentnie się pogorszyło i nie dało się już wytrzymać, bardzo mocne drgania całego samochodu, nie na kierownicy, ale jak by cała buda i silnik. Udałem się do innego mechanika we czwartek, poszperał i odkrył że poduszka pod silnikiem jest rozwalona i wymienił. Przy okazji znalazł, że mocowania wydechu też się posypały, przejechał się stwierdził, że wszystko gra. Odebrałem auto, pojechałem do domu i wydawało się, że jest spoko.
    Niestety tego samego dnia jeszcze miałem niewielką trasę, na której problem powrócił. Na początku słabe drgania, a potem znów coraz mocniej.

    Postanowiłem potestować co się dzieje, autostrada A1 więc zakładam bez dziur i większych nierówności.
    Drgania powstają przy przyspieszaniu, na niskich i wysokich obrotach, niezależnie od biegu, chodź na 1 i 2 nie są wyczuwalne za bardzo. Przy prędkościach powyżej 60 km/h robi się już nie ciekawie (nie jest tak źle jak przed wymianą poduszki pod silnikiem). Lekkie naciśnięcie pedała gazu powoduję drgania, nie ma znaczenia czy przyspieszam gwałtownie czy nie, nawet bym powiedział, że przy bardziej delikatnym dodawaniu gazu drgania są mocniejsze. Co istotne, gdy samochód wpada w drgania i wcisnę sprzęgło od razu ustają, nawet gdy podnoszę obroty silnika.

    Tu kieruję pytanie do was, czy ktoś miał coś podobnego albo ma jakieś pomysły co by to mogło być?
    Auto w pon zabieram do mechanika, ale zawsze jakieś dodatkowe info mogą pomóc w nakierowaniu przyczyny.

    Dzięki z góry za pomoc.

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Przegub osi napędowej wewnętrzny trzeba sprawdzić.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar motodoktor1
    Dołączył
    12 2012
    Mieszka w
    RZESZÓW
    Auto
    ALFA 159 SW 2.4JTDm 210KM/250 KM by Weloo i 3200GT 2001 375KM V8
    Postów
    544

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Przegub osi napędowej wewnętrzny trzeba sprawdzić.
    Potwierdzam diagnoze LukaSS -na 99% przegub wewnętrzny jesli masz 8V a na 100% jesli masz 16V.Jest to b.częsta usterka w tych alfach a mechanicy mają problem z diagnozą.Pozdrawiam

  4. #4
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    ŁÓDŹ
    Auto
    LANCIA KAPPA 2,4 JTD, ALFA ROMEO 166 2,4 JTD
    Postów
    1,905

    Domyślnie

    Ja też stawiam na przegub wewnętrzny.
    Gdybyś szukał niedrogiego rozwiązania to polecam ten produkt:
    http://autosklep24.pl/pl/p/Kielich-p...lewy-KPL/17760

    na prawą stronę też mamy kielichy.
    -------
    Autosklep24 zaprasza na zakupy. Dla Forum rabat 10% na hasło "alfaholicy".

    W przypadku nagłej potrzeby rozmowy ze sprzedawcą
    proszę dzwonić 792 465-368


    <a href=http://autosklep24.pl target=_blank rel=nofollow>http://autosklep24.pl</a>

  5. #5
    Użytkownik Embrion Avatar Vasili
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dzięki wielkie za radę, postaram się nakierować mechanika na to żeby sprawdził.

  6. #6
    Użytkownik Embrion Avatar Vasili
    Dołączył
    05 2012
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTD
    Postów
    9

    Domyślnie

    Jeszcze raz wszystkim dzięki za pomoc.

    Diagnoza poprawna, przyczyną był przegub wewnętrzny. Mechanik pewnie szybko by do tego nie doszedł gdyby nie moja podpowiedź, ale na szczęście Bella już śmiga jak nowa

Podobne wątki

  1. Mocne drgania przy przyspieszaniu GT 1.9
    Utworzone przez david.p w dziale GT
    Odpowiedzi: 46
    Ostatni post / autor: 06-02-2021, 13:53
  2. Drgania samochodu przy wysokich obrotach, także na luzie
    Utworzone przez dejveet w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 14:16
  3. 2.4 jtd brak mocy,mocne drgania silnika
    Utworzone przez highlander w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-09-2013, 23:29
  4. [33] mocne drgania samochodu powyzej 100km/h
    Utworzone przez Vampirek w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-06-2008, 22:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory