Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Dziwny dźwięk silnika - świeca

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 120 KM
    Postów
    2

    Domyślnie Dziwny dźwięk silnika - świeca

    Hej,
    wczoraj moja Alfa (1,6 120 KM) zaczęła wydawać dość dziwny dźwięk od strony rozrządu. Ewidentnie od strony pokrywy, a nie od spodu silnika. Z racji doświadczenia dolałem litr oleju. Dziś rano sprawdziłem dwukrotnie i na zimny silniku miałem maks. Po przejechaniu 10 km zatrzymałem auto na parkingu, po czym przy odpalaniu zapaliła się kontrolka check engine, a odgłos z silnika zrobił się zdecydowanie wyraźniejszy. Po otwarciu maski okazało się, że cały silnik się trzęsie. Wyglądało to jakby się zerwała poduszka. Z dusza na ramieniu dojechałem do mojego mechanika (ostatnio się z nim bardzo często spotykam :-( ) W drodze dźwięk praktycznie znikł.
    Pierwsza diagnoza, na słuch, panewka - generalnie słaba opcja. Nie pasowało mi to jednak przez to, że dźwięk dochodził ewidentnie od góry i dodatkowo miał zmienne częstotliwości.
    Przypomniałem sobie, że w tych alfach wariują zmienne fazy rozrządu i w zasadzie dźwięki również mi tak bardziej pasowały pod to.
    Mechanik usiadł do Alfy i okazało się, że wpadła do cylindra wewnętrzna część świecy. Moje pytanie jak to w ogóle możliwe i co mogło być tego przyczyną?? Czy jeśli głowica była pasowana jakieś 5 tyś. km temu (zerwał się pasek rozrządu) to czy trzeba ją będzie pasować na nowo? Jaki jest najczarniejszy scenariusz, czy możliwe jest żeby część tej świecy dostała się niżej?

    Żaląc się dalej to chyba była moja ostatnia usterka Alfy. Przy całej sympatii do tego auta, jego jakości wykonania to brak pewności, że się gdzieś dojedzie tym autem wyklucza możliwość podróżowani nim.

  2. #2
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    02 2012
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    156 2.5 V6 SW jakiś SP, 02r. / 147 1.9 jtd 8v 115km. 3d czerwona :)
    Postów
    2,768

    Domyślnie

    Napisz jaki przebieg i ile lat maja świece. Wtedy bedzie wiadomo co sie dokładnie stało.

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar lesio146
    Dołączył
    12 2006
    Mieszka w
    SZAMOTULY(PYRLANDIA)
    Auto
    159 JTDm ; 156 V6 Qsystem
    Postów
    4,427

    Domyślnie

    Cytat Napisał mazielony Zobacz post
    Hej,
    wczoraj moja Alfa (1,6 120 KM) zaczęła wydawać dość dziwny dźwięk od strony rozrządu. Ewidentnie od strony pokrywy, a nie od spodu silnika. Z racji doświadczenia dolałem litr oleju. Dziś rano sprawdziłem dwukrotnie i na zimny silniku miałem maks. Po przejechaniu 10 km zatrzymałem auto na parkingu, po czym przy odpalaniu zapaliła się kontrolka check engine, a odgłos z silnika zrobił się zdecydowanie wyraźniejszy. Po otwarciu maski okazało się, że cały silnik się trzęsie. Wyglądało to jakby się zerwała poduszka. Z dusza na ramieniu dojechałem do mojego mechanika (ostatnio się z nim bardzo często spotykam :-( ) W drodze dźwięk praktycznie znikł.
    Pierwsza diagnoza, na słuch, panewka - generalnie słaba opcja. Nie pasowało mi to jednak przez to, że dźwięk dochodził ewidentnie od góry i dodatkowo miał zmienne częstotliwości.
    Przypomniałem sobie, że w tych alfach wariują zmienne fazy rozrządu i w zasadzie dźwięki również mi tak bardziej pasowały pod to.
    Mechanik usiadł do Alfy i okazało się, że wpadła do cylindra wewnętrzna część świecy. Moje pytanie jak to w ogóle możliwe i co mogło być tego przyczyną?? Czy jeśli głowica była pasowana jakieś 5 tyś. km temu (zerwał się pasek rozrządu) to czy trzeba ją będzie pasować na nowo? Jaki jest najczarniejszy scenariusz, czy możliwe jest żeby część tej świecy dostała się niżej?

    Żaląc się dalej to chyba była moja ostatnia usterka Alfy. Przy całej sympatii do tego auta, jego jakości wykonania to brak pewności, że się gdzieś dojedzie tym autem wyklucza możliwość podróżowani nim.
    Co to jest "pasowanie"głowicy?
    Jakim cudem ma się część świecy dostać niżej?
    Co ma jakość wykonania do niezbyt rozgarniętego użytkownika który nie wymienia rozrządu?
    Wariowanie zmiennych faz rozrządu w TS?Wariatory zarzyna brak oleju w silniku oraz brak oleju w głowie użytkownika.
    To tyle uwag.
    Jeśli po wymianie świecy silnik pracuje normalnie znaczy że wypluło przez wydech odłamki.To najbardziej prawdopodobna opcja.
    Były inne wcześniej. Teraz 159 i 156 oraz 155 do sprzedania.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    10 2013
    Auto
    Alfa Romeo 147 '02 1.6 120 KM
    Postów
    2

    Domyślnie

    @lesio146 nawet mi się nie chce odpowiadać na twoje wywody. Skoro jesteś taki oświecony nt. całej historii mojego wozu i sposobu jego użytkowania, to mam do Ciebie prośbę, idź rozświetlać swoją wiedzą inne wątki.


    Cytat Napisał Marcin_M Zobacz post
    Napisz jaki przebieg i ile lat maja świece. Wtedy bedzie wiadomo co sie dokładnie stało.
    Marcinie przebieg teraz jest 117k, ale czy jest on rzeczywisty to nie wiem, śmiem twierdzić, że tak, ale może się zapytamy lesio146, co sądzi o przebiegu mojej alfy, on pewnie wie.
    Świece mają max 6 miesięcy - wymieniałem wszystkie.

  5. #5
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6TS ' 08
    Postów
    152

    Domyślnie

    Kolego mazielony: zadajesz głupie pytania i dziwisz się , że otrzymujesz odpowiadające ich poziomowi odpowiedzi?
    Z tego co da się domyślić z Twoich wywodów to pytasz o konieczność PLANOWANIA głowicy nie podając skutków uszkodzenia świecy.
    Skoro auto trafiło do mechanika to chyba on jest najbardziej kompetentną osobą aby odpowiedzieć na Twoje pytania bo miał alfę przed oczami i jeśli to w miarę rozgarnięty fachowiec to lepiej oceni szkody niż forumowicze na podstawie Twojego chaotycznego opisu.Tym bardziej , że nie napisałeś nawet czy pozostałości świecy udało się usunąć i czy po wkręceniu nowej coś się dzieje.Zanim więc zaczniesz obrażać się na forumowiczów w swoich pierwszych postach to naucz się właściwie opisać sytuację i poznaj znaczenie i właściwe brzmienie słów których używasz.

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Ale która część świecy? Kawałek elektrody wewnętrznej czy izolatora?

Podobne wątki

  1. [159] 3.2 JTS dziwny dźwięk z silnika
    Utworzone przez explorer1406 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 26-02-2016, 11:43
  2. Dziwny dźwięk silnika V6
    Utworzone przez Pfourul w dziale 166
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-04-2011, 18:34
  3. [155] Dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez Vinc w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 17-08-2010, 14:59
  4. [145] dziwny dźwięk silnika
    Utworzone przez wilczasty w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 06:55
  5. Dziwny dźwięk z silnika
    Utworzone przez adihash w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-03-2009, 18:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory