Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Alfa 14 1.9 JTD - problem z rozruchem

  1. #1
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 JTD
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa 14 1.9 JTD - problem z rozruchem

    Witajcie Panowie,

    w pierwszej kolejnosci przepraszam jezeli umiescielem post w nieodpowiednim miejscu. Prosze moda o przeniesienie.

    Dlaczego postanowilem do was napisac, bo jestescie swiatynia wiedzy i mam nadzieje ze cos mi tam pomozecie.

    A wiec tak od ponad miesiace jestem szczesliwym posiadaczem 147 1.9 JTD. Pomimo hejtow tych aut, jestem naprawde zadowolony. Auto dobrze sie prowadzi, jest dynamiczne, a przy czym spalanie na przyzwoitym poziomie. Poprzedni wlasciciel rzetelnie i dokladnie zapisywal kazda czesc ktora w aucie wymienial w malym kajeciku i przekazal go mi. Mozecie wierzyc lub, na poczatku nie mialem listy co trzeba zrobic oprocz zwyklych normalnych rzeczy ktore trzeba zrobic po zakupie auta nie patrzac na nic, co ponoc bylo zrobione. Jedyne co mnie zaskoczylo to pomimo wymiany udokomentowanej FV paska klinowego, zaczol w pewnym momencie piszczec. Okazalo sie ze to napinacz, starl pasek i trzeba bylo wymienic to i to. Nie zabolalo po kieszeni. Tydzien temu wyskoczyl mi blad swiec ERROR GLOW PLUG. Jak w piosence pojawial sie i znikal, ale auto odpalalo, ale juz termin na sprawdzenie swiec u mechanika zarezerwowalem. O tym ze to swiece ocztwiscie wyczytalem na forum ;-)

    Panowie, wczoraj kumulacja nie wiem czego. Jade do sklepu, parkuje itd. Wracam probuje odpalic i cisza - doslowna. Przekrecam kluczyk, kontrolki sie palą, uruchamiam i cisza - kompetnie nic. Zero startu. Trzymam z 5 sekund przekrecony kluczyk auto sie uruchamia. Zdzwiony bylem bo nic nie bylo slychac ze probuje odpalic.
    Jade do domu, gasze silnik, i znowu to samo. Stoje z 15 min, probujac uruchomic auto i nic. Dzwonie do elektryka. Podaje mi sposob, aby lewa reka trzymac za kluczyk a prawa zmieniac biegi. Po 5 minutach, auto odpala. Jade i odstawiam go na warszatat. Dzis rano mechanik dzwoni i mowi ze auto pali, za pierwszym rozruchem na migajacym komputerze, co by wskazywalo na slaby aku, ale jest nowy. Do czego zmierzam. Kolega wyciagnol rozrusznik, szczotki i elektro mangez nie wygladaja jakos fatalnie. Mielisci podobny przypadek. Mozecie cos mi cos doradzic.

    Pozdrawiam,
    Paweł

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    1. Zmień mechanika
    2. Zmień mechanika
    3. Kup dedykowany kabel i zdobądź odpowiedni program, dzięki którym będziesz mógł sam diagnozować usterki auta
    4. Naładuj akumulator i wtedy sprawdź odpalanie
    5. Przez 22 minuty spędzone na forum (może dłużej przed utworzeniem konta - nie wiem) prawie nic nie przeczytasz dotyczącego usterki

    Trzymać kluczyk i zmieniać biegi.... Albo mechanik głupi albo z Ciebie robi głupiego.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Sprawdź klemy czy nie są luźne.

  4. #4
    Użytkownik Embrion
    Dołączył
    04 2015
    Auto
    Alfa Romeo 1.9 JTD
    Postów
    2

    Domyślnie

    1. LukaSS ... przez ten czas co pisales, nie napisales nic madrego ;-)
    2. akumulator jest nowy
    3. nie bylo czasu aby czytac, i wcale nie zasmiecilem ani nie strollowalem, normalnie zapytałem

    sleyer dokladnie - po wymianie czesci rozrusznika oraz odpiecie oraz przykrecenie klem - problem znikł. Dziekuje za normalna odpowiedz.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Jak moga być luźne klemy? Kluczyk "10" nie do zdobycia czy jakiś "mechanik" wymieniał akumulator?

    Wybacz moje złośliwości ale miałes problemy przez zwykłe zaniedbanie.

Podobne wątki

  1. [159] problem z rozruchem - alfa nie odpala. Alternator czy coś innego ?
    Utworzone przez prv87 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 02-04-2014, 20:39
  2. Problem z rozruchem Alfa 156
    Utworzone przez tomeczq w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 21-02-2014, 10:51
  3. Problem z rozruchem
    Utworzone przez Piotr88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 29-03-2013, 21:30
  4. Problem z rozruchem ciepłego silnika Alfa 156 1.6 TS
    Utworzone przez maxior26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-08-2012, 16:56
  5. [145] problem z rozruchem
    Utworzone przez Stelma w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 28-04-2010, 11:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory