Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Temat: Alfa 147 1.6 105KM biały dym po odpaleniu i stuki

  1. #1
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie Alfa 147 1.6 105KM biały dym po odpaleniu i stuki

    Witam
    Nie wiem od czego zacząć więc zacznę po kolei
    Dzisiaj po pracy wsiadam bo Belli i jadę do domu. Na dworze gorąco więc otwieram okno...i co słyszę? Dziwne stukanie metaliczne przy dodawaniu i ujmowaniu gazu, dojeżdżam do świateł, prędkość niewielka i przy dodawaniu gazu jak i ujmowaniu słychać takie jakby strzelanie metaliczne trudno powiedzieć skąd ono dobiega, wydaje mi się, że gdzieś z przodu pod samochodem. Słychać to jak zmieniam biegi, ale też jak jadę powiedzmy 20km/h, 2 bieg i tak poszarpię pedałem gazu to takie dziwne metaliczne odgłosy dobiegają, słyszalne tylko przy otwartym oknie. Jak dodaję albo ujmuję gazu przy niskich obrotach, później chyba nie słychać albo pęd powietrza zagłusza.
    Ale, dojechałem do domu i Alfa postała ze 2 godziny. Wsiadam po dwóch godzinach, odpalam, i zaraz po odpaleniu z rury wydechowej poleciało sporo białego dymu. Tylko przy odpaleniu, potem już nic nie dymiło. Podczas jazdy te trzaski nadal występowały. Alfa po dojechaniu do celu znowu postała ze 2 godziny, ale po ponownym odpaleniu już nie było żadnego dymienia. Ale, trzaski są nadal. Nic nie straciła na mocy. Na biegu jałowym jak dodaję gazu to nie słychać żadnych trzasków, nic nie strzela. Tylko jak jadę na biegu. Jedyne co się zmieniło to na biegu jałowym jak delikatnie dodam gazu to wydaje mi się, że jest taki "gruby" dźwięk na początku obrotów a wraz ze zwiększeniem obrotów ten gruby bas ustępuje. Co to może być? Jakaś nieszczelność w układzie wydechowym? Czy jakieś większe problemy to mogą być? I skąd ten dymek był?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Wygladą mi to na panewki lub moze cos w okolicach zaworów, dymek to raczej przepalony olej. Trzeba wziac auto i przesluchac/rozebrac, spuscic olej, czy nie ma tam srebrzanki
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 25-04-2015 o 10:30

  3. #3
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Ale, te stuki są bardzo delikatne i w ogóle ich nie słychać jak auto stoi. Zaczęła też bardziej grubo pracować, ale słychać to tylko jak się stoi za albo obok auta. Z przodu po otwarciu maski dźwięk jest ok. Przy przegazowaniu auta na biegu jałowyn nie ma żadnych trzasków, tylko na biegu podczas jazdy.

  4. #4
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    ah, to zle zrozumialem. To sprawdzić cały wydech, czy nie ma dziury, przeguby, sprzegło lub skrzynie biegow i zwieszenie skoro w silniku wszystko ok.

    Najlepiej sprawdzic wszystko pokolei od najlatwiejszych rzeczy, bo jezeli chodzi bardziej basowo to moze byc po prostu uwalony wydech, a jak daje sie gazu na biegu, ma wiekszy ciąg i wpada w drgania stad stuki, a dym bo mogl zaciagnac wiecej wilgoci przez uwą dziure, lub spalony olej no ale trzeba wszystko pokolei posprawdzac...
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 25-04-2015 o 11:03

  5. #5
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Ciężko to tak opisać To taki dźwięk jakby dwa długopisy uderzyć lekko o siebie. Ale, silnik pracuje normalnie, odpala na dotyk, wkręca się na obroty itd. A mogło coś się w wydechu rozszczelnić?
    Ostatnio edytowane przez Karol147 ; 25-04-2015 o 11:03

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    To ja sie pogubilem.

    A te cykanie jest wieksze wraz z obrotami, predkoscia, czy jednostajne ?

  7. #7
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    To nie występuje cały czas. Np ruszam i nic nie słychać, zmieniam bieg na 2 dodaję gazu i takie cykanie właśnie słychać gdzieś od spodu auta, ale zaraz przestaje. Takie chwilowe, najlepiej to słychać jak się jedzie obok budynków, stojących samochodów to ten dźwięk się odbija. Czasami od razu przy ruszaniu pocyka na 1 biegu a czasami dopiero od 2 biegu. Wydaje mi się ze przy większej prędkości tego nie ma w ogóle. Najczęściej po zmianie biegu to słychać.

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Zajrzalbym w pierwszej kolejnosci na wydech - wzorkowo, zawieszenie i przeguby
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 25-04-2015 o 11:26

  9. #9
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar Karol147
    Dołączył
    03 2014
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6
    Postów
    335

    Domyślnie

    Ok dzięki popatrzę Na początku źle to opisałem, ten dźwięk nie jest metaliczny

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Lazy
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Nysa
    Auto
    147
    Postów
    112

    Domyślnie

    Na 80% coś z układem wydechowym, a skoro z przodu to obstawiałbym katalizator, jak mam rację to trochę pojeździsz i powinno wywalić Ci błąd kata
    Zajrzyj: Gorąca_Włoszka


Podobne wątki

  1. stuki w silniku po odpaleniu 2.0 TS
    Utworzone przez KOSMO1986 w dziale 156
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 18-04-2014, 21:58
  2. Biały dym przy odpaleniu
    Utworzone przez kosiu w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 17-06-2013, 16:31
  3. Jakieś stuki zaraz po odpaleniu
    Utworzone przez LaNdScAp3 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-01-2012, 19:28
  4. Stuki po odpaleniu - pomocy!!!
    Utworzone przez bergul w dziale 166
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 21:13

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory