Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Koszty wymiany świec, uszczelki pod głowicą, filtry, zmiana oleju

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 SPARK ECO
    Postów
    28

    Domyślnie Koszty wymiany świec, uszczelki pod głowicą, filtry, zmiana oleju

    Witam was,
    Z góry wybaczcie mi moje amatorstwo (jestem alfoholiczką ale to moja pierwsza alfa)
    Dzisiaj oddałam mojego alfika do mechanika w celu zmiany oleju filtrów itp... po looknięciu w silnik przez specjalistę okazało się że uszczelka pod głowicą jest do wymiany, świece zalane, przewody zalane poniszczone.. no uprosiłam go żeby zrobił mi to w miarę niskim kosztem no i wyszło 800 zł :/. Nie powiem no bo to sporo, powiedział że zmienił olej, kupił uszczelkę, powyczyszczał i uratował te świece co się dało, wymienił 4 na nowe (te tańsze), zmienił filtry no i ogólnie to się powinnam cieszyć że to mało. Zapłacę bo to jasne ale powiedzcie mi czy faktycznie tyle to kosztuje? Dodam że niedawno zmieniałam wahacz u niego, napinacz, alternator.. części do mojej alfy powoli przekraczają jej pierwotną wartość. Nie ukrywam, że nie lubię jeździć niesprawnym autem więc godzę się na wszystkie naprawy ale martwi mnie trochę koszt tego wszystkiego. Podsumowując : tak jak na wstępie. Co myślicie o przedstawionym koszcie? Dużo to czy przesadzam..

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar sbool
    Dołączył
    03 2012
    Mieszka w
    Myślenice
    Auto
    Afla Brera 2.4 Q-Tronic
    Postów
    50

    Domyślnie

    Jeśli tylko mechanik mówi prawdę i rzeczywiście były to konieczne wymiany i RZECZYWIŚCIE zrobił to, o czym powiedział, to nie jest to jakoś duża kwota, a nawet powiedziałbym, że podejrzanie niska (oczywiście, jeśli liczyć zrobienie UPG z planowaniem głowicy, chyba, że tego nie zrobił albo jakoś na odwal się...). Sama robota z UPG mieści się w kwocie 300-1000 zł, a sama widzisz, że podobno zrobił też kilka innych rzeczy (filtry, olej, świece). Jeśli to sprawdzony i zaufany mechanik, to tak - trochę przesadzasz a co do Twoich zmartwień - samochody mają to do siebie, że się psują, a jak się psują to trzeba naprawiać i płacić, a to że powoli przekracza to już wartość samochodu, to niestety smutna rzeczywistość.
    Napisz jeszcze jaki masz silnik u siebie.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Nom. Wymiana uszczelki pod głowicą brzmi niewinnie, ale jest przy tym trochę zabawy.

    Niedawno też odstawiłem Alfę do mechanika, żeby zobaczył, co mi hałasuje (podejrzewaem alternator), skończyło się na wymianie koła pasowego, jakichś napinaczy, rozrządu - i wyjechałem lżejszy o 1500 zł . Bywa. Też się zastanawiam nad zrobieniem UPG, bo płyn chłodniczy w zbioniczku wyrównawczym po zalaniu do prawidłowego poziomu szybko zwiewa parę centymetrów poniżej MIN i a potem stoi - ale z drugiej strony, tak jest od co najmniej sześciu lat i 70 000 km, więc pewnie jeszcze zaczekam, bo zawieszenie pójdzie pierwsze .
    Ostatnio edytowane przez Zenonzlasu ; 26-05-2015 o 15:18

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    bo płyn chłodniczy w zbioniczku wyrównawczym po zalaniu do prawidłowego poziomu szybko zwiewa parę centymetrów poniżej MIN i a potem stoi
    Wymienić korek zbiorniczka wyrównawczego.

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.6 SPARK ECO
    Postów
    28

    Domyślnie

    Mówił że sprawę zepsuł wcześniejszy mechanik bo próbował to ratować silikonem.. nie wiem jaki mechanik bo to było chyba u wcześniejszego właściciela. Powiedział że porobił mi zdjęcia jak wyglądają zalane świece i wszystko żebym zobaczyła w jakim krytycznym stanie było to wszystko. Gość prowadzi mi książkę serwisową i wpisuje dokładnie co robi, jak już będę z nim po dokładnej rozmowie przedstawię więcej szczegółów wymiany. No jak patrzyłam na części to kwota faktycznie nie jest zawyżona ale przy takim wydatku człowiek trochę szaleje (a przynajmniej ja). Co do silnika to jest to Alfa Romeo 147 1.6. Spark z 2001 r. - tyle wiem bez dowodu rejestracyjnego .

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Nie spisuj mechanika na straty, to nie wielka kwota. A jeśli głowica była poskładana na silikon to gratulacje dla poprzednika.

  7. #7
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    Cytat Napisał AlfoholiczkaJa Zobacz post
    ... zalane świece ....
    To chyba raczej zalane gniazda świec olejem i ten silikon to zamiast uszczelki pod pokrywą zaworów, a nie uszczelki pod głowicą i wymiana nie tej ostatniej a pierwszej (pokrywy zaworów-częsta sprawa w silnikach TS). Bo jakby to uszczelka pod głowicą była wymieniana, to ciut więcej by to wszystko kosztowało

  8. #8
    Użytkownik Alfa i Omega Avatar barsliw
    Dołączył
    10 2012
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6
    Postów
    442

    Domyślnie

    Przyzwyczajaj sie koleżanko do wydatków. 800zl to podejrzewam kropla w morzu zeby Twoja alfę wyprowadzić na prosta. I uważniej słuchaj swojego mechanika, bo wymiana uszczelki pod głowica i pare innych napraw to praktycznie byłoby jak za darmo


    Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Arbeldes
    Dołączył
    05 2014
    Mieszka w
    Rawicz
    Auto
    147 '07 FL 1.9 150KM/ 159 TI 2.0 JTDM Berlina
    Postów
    309

    Domyślnie

    Cytat Napisał Zenonzlasu Zobacz post
    Też się zastanawiam nad zrobieniem UPG, bo płyn chłodniczy w zbioniczku wyrównawczym po zalaniu do prawidłowego poziomu szybko zwiewa parę centymetrów poniżej MIN i a potem stoi - ale z drugiej strony, tak jest od co najmniej sześciu lat i 70 000 km, więc pewnie jeszcze zaczekam, bo zawieszenie pójdzie pierwsze .
    Jak kolega wyżej napisał, zacznij od wymiany korka zbiorniczka wyrównawczego.
    Miałem takie same objawy, płyn dość szybko uciekał o parę cm poniżej min po czym na takim poziomie już zostawał.
    Chciałem zabierać się za UPG chociaż brak innych objawów.
    Okazało się, że korek od zbiorniczka jest delikatnie pęknięty i nie trzyma ciśnienia.
    Miesiąc temu wymieniony na nowy i póki co płyn stoi cały czas na max

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2015
    Mieszka w
    Dobczyce
    Auto
    Alfa Romeo, 147, 1,9 JTD-140
    Postów
    7

    Domyślnie

    Wg mnie to jakąś promocje Ci zrobił brat mój u znajomego mechanika (dalsza rodzina) u mazdy za uszczelkę zapłacił 640 za świece kasują ok 300 a przewody to nie wiem jakie tam masz do wymiany ale pewnie też nie mniej niz 200, więc nie wmawiaj sobie, że drogo Ci liczy (jak przyjechałaś to z jakimś ładnym dekoltem )

    a taka rada jeszcze nigdy nie korzystaj z usług 1 mechanika!, bo jak tak będziesz robić to źle na tym wyjdziesz miej jakiegoś drugiego w obwodzie i chwal ich na wzajem że to czy to zrobił ci elegancko bo jak nie to zaczną Cię robić w balona i będą robili "na odpier***"

Podobne wątki

  1. [146] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez roger11 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 29-09-2014, 17:29
  2. [164] Wymiana uszczelki pod głowicą.
    Utworzone przez Wodzu33 w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-09-2012, 19:35
  3. [159] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez adio152 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-03-2012, 21:09
  4. [155] Wymiana uszczelki pod głowicą
    Utworzone przez bodziok26 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 05-12-2010, 23:12

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory