Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Rura dolotowa do turbiny z intercoolera i inne.

  1. #1
    Użytkownik Embrion Avatar Sysek
    Dołączył
    05 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 16V
    Postów
    5

    Domyślnie Rura dolotowa do turbiny z intercoolera i inne.

    Cześć! Od tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem 147-ki. Od razu po kupnie chciałem ją zrobić na cacy, żeby poprostu jak najdłużej mi służyła bez żadnych niespodzianek. Przy kupnie wypatrzyłem przeciek na wyjściu przegubu wewnętrznego ze skrzyni biegów, zrobiłem to dzisiaj - zmiana symeringu i oringu też, zobaczymy przy jeździe czy to było to! Drugą rzeczą była wymiana całej obudowy spod silnika, zamiennik z dosyć twardego plastiku dobrze leży - cena około 90zł. Trzecią rzeczą była poklejona taśmą rura dolotowa z intercoolera do turbiny, odkleiłem i rzeczywiście albo była pogryziona przez coś, albo pozginana. Szukałem na allegro - cena ok. 55złotych. Lecz wujek zamówił mi coś za 110 - oryginał? Co polecacie? Jak z wymianą oleju w skrzyni? Zrobiłem lejek i wlałem przez otwór z bagnetem - jakieś inne sposoby z łatwym dojściem? Dzięki z góry za pomoc!

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Jeśli chodzi o dolewanie oleju do skrzyni to jest to chyba najlepszy sposób. Rurę trzeba było dać z kwasówki.

  3. #3
    Użytkownik Romeo
    Dołączył
    07 2011
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    Jest: Skoda Superb 2.0 TDI. Było: 159 SW 1,9 JTD AR 147 1.9 JTD 16V 170 KM 2003 r. Passatto B5 1.8
    Postów
    1,268

    Domyślnie

    Co do zmiany oleju w skrzyni to nie ma innej opcji ( chyba że o czymś nie wiem ), odnośnie rury turbo - ic polecam kolegę misiu7911 z forum - kupisz rurę ze stali ,,kwasówki": u niego w cenie podobnej do oryginału z ASO - ale prędzej ruda zje Alfę niż tą rurę a zapłacisz jakieś ~40 złociszy więcej niż znalazł Ci wujek ( 110 zł ) a oryginał w ASO z gumy która pożyje może z rok to ~150 PLN- sam mam od niego rury turbo-ic oraz ic kolektor dolotowy i polecam.

    http://www.forum.alfaholicy.org/uslu..._kwasowka.html

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Metr gumowego przewodu i najmniejszy lejek z takiego zestawu za 5 zł:



    to prosty patent na wlewanie oleju do skrzyni
    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	komplet-lejkow-4-szt-pomaranczowy-z-tworzywa_1.jpg
Wyświetleń:	134
Rozmiar:	13.3 KB
ID:	167874  

Podobne wątki

  1. Rura dolotowa
    Utworzone przez bella w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 23-05-2012, 15:22
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 20:08
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-06-2011, 15:25

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory