Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Temat: Metaliczne cykanie/dzwonienie silnika [ALFA 147 2.0 TS]

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Lee-Shu
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    9

    Domyślnie Metaliczne cykanie/dzwonienie silnika [ALFA 147 2.0 TS]

    Kilka minut temu się przywitałem, ale tu jeszcze raz witam wszystkich. Podobne tematy widziałem już na tym forum, ale żaden z nich nie ma wpisów informujących o rozwiązaniu problemu. Otóż lekko ponad miesiąc temu nabyłem Alfę 147 2.0. Silnik chodzi(ł) jak marzenie. Pięknie wskakuje na obroty, czuć moc na każdym biegu, auto ciągnie do przodu aż miło. Według książki serwisowej wszystko było robione na bieżąco, ale postanowiłem wymienić olej, filtry oraz płyn do chłodnicy - głównie dla idei resetu by wiedzieć na czym jeżdżę. Kilka dni wcześniej nabiłem też klimę, która pracuje bezbłędnie. Od wymiany minął tydzień (w tygodniu Bellą pociska moja żona). Zajeżdżam do znajomego mechanika na pogaduchy i zonk. Facet prosi mnie bym otworzył maskę, bo on "coś słyszy". Maskę otworzyłem, silnik włączyłem... Okazało się, że gdzieś od strony paska rozrządu klapie/cyka/dzwoni jakieś tajemnicze coś. Odgłos jest wybitnie metaliczny - tak jakbym giętkim kuchennym nożem rytmicznie uderzał o blaszaną pokrywkę od garnka. Jednocześnie da się usłyszeć jakieś głuche syczenie, a ściślej mówiąc "chyczenie", gdyż to bardziej głuche "chyyyyy" przypominające odgłos słyszalny w pobliżu gazowni niż syczenie węża. Jednego i drugiego zjawiska wcześniej nie było - wyczulony na punkcie wariatora wsłuchiwałem się w silnik wiele razy, także na postoju przy otwartej masce. Do tej pory było wszystko ok.

    I teraz pytanie: co robić, gdzie szukać? Popychacze? A może - jak napisał ktoś na tym forum w poście sprzed pięciu lat - mechanik "psiknął mi jakimś sprayem do pasków na rolkę prowadzącą i o dziwo umilkło"? Za półtora tygodnia jadę na urlop i nie wiem na ile sprawa jest gardłowa.

    Z góry dziękuje za wszelkie sugestie.
    "Wynajdywanie sobie coraz większej liczby obowiązków zwykliśmy nazywać rozwojem" - JA

  2. #2
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Lee-Shu
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    9

    Domyślnie

    Dopiszę czego dowiedziałem się w międzyczasie, bo może komuś się przyda. Wszystko wskazuje na to, że w moim przypadku winowajcą jest dziurawy kolektor wydechowy. Metaliczny hałas co prawda może być objawem kilku innych usterek, ale wraz z opisywanym syczeniem pasuje jak ulał do problemów z kolektorem. Potwierdzę lub zdementuję tę informację, gdy rozwiążę problem.
    "Wynajdywanie sobie coraz większej liczby obowiązków zwykliśmy nazywać rozwojem" - JA

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Rozrząd był robiony ??

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar Lee-Shu
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Świdnica
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS
    Postów
    9

    Domyślnie

    Rozrządowi właśnie strzela 60 tys. - zabieram się za wymianę w ciągu najbliższych dwóch tygodni. A wracając do kolektora - przed samym urlopem miałem kilka spotkań ze znajomymi ze Świdnica Rally Team (w Świdnicy jest spora grupa rajdowa, z których jakieś 90% to zawodowi "dłubacze" samochodowi) i wszyscy bez wyjątku sugerują dziurawy wydech. Właśnie wróciłem z Zakopca więc czas ruszyć temat.
    "Wynajdywanie sobie coraz większej liczby obowiązków zwykliśmy nazywać rozwojem" - JA

Podobne wątki

  1. Rzężenie, tarcie metaliczne po rozgrzaniu silnika 1.9 JTD
    Utworzone przez Outlawtorn w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-04-2014, 08:46
  2. Cykanie silnika
    Utworzone przez fiolka3011 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-12-2012, 17:29
  3. W komorze silnika słychać cykanie.
    Utworzone przez alfawm w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 27-02-2010, 18:58
  4. [33] Metaliczne cykanie w okolicach silnika
    Utworzone przez Guzol w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-10-2009, 14:31
  5. Metaliczne dzwieki z silnika..chyba rozrzad
    Utworzone przez mkm156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-03-2009, 11:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory