Strona 1 z 12 1234567891011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 115

Temat: Radio fabryczne i aux

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie Radio fabryczne i aux

    Chciałem kupić zmieniarkę, ale chyba o wiele prostszym rozwiązaniem do zamontowania jest kabelek aux in. Słuchanie muzyki z telefonu nie jest problemem, tylko da się wypuścić kabelek tą środkową półeczką, pod radiem? Bez jakichś skomplikowanych rozwiązań?

    Załączone obrazy Załączone obrazy Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	Bez*tytułu.jpg
Wyświetleń:	483
Rozmiar:	70.6 KB
ID:	178060  

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Co Ty tam masz pod radiem? Ciekawie to wygląda. Co do kabelka to bym wpuścił go na dół za radiem, tunelem środkowym i gdzieś pod podłokietnik albo w półkę za zapalniczką. zależy gdzie Ci będzie wygodniej. Rzeźbienia za dużo z tym nie będzie

    Wyryte rantem felgi

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Półka za zapalniczką najlepszym rozwiązaniem, ale musiałbym chyba wyjąć cały tunel żeby się tam dostać... a nie chciałbym bo to moje pierwsze auto i nie za bardzo pcham się do takich rzeczy

    A to pod radiem to po prostu taka wnęka, półeczka. Oryginalne była zamiast tego na kubki Telefon spokojnie tam wchodzi

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Wyjmiesz radio, półkę spod radia, panel od klimy ("najtrudniejsze" z tego wszystkiego jest wyjęcie radia) a potem powinieneś mieć dostęp do półki za zapalniczką. Nie pamiętam czy jest tam jakaś dziurka żeby przełożyć kabel czy będziesz musiał ją zrobić. jak ją zrobisz w dobrym miejscu to nawet nie będzie widoczna

    Wyryte rantem felgi

  5. #5
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    A jak z jakością takiej muzyki? Chyba porównywalna z CD, audiofilem nie jestem nie ma sensu chyba kupować zmieniarki jeśli nie specjalnie zależy mi na muzyce z pendrive, i tak częściej podpinałbym telefon a na blutoothu na pewno jakaś utrata jakości.. Podpinanie kablem telefonu do schowka gdzie byłaby zmieniarka też niezaciekawie wygląda. A rozwiązanie o wiele tańsze. Tylko jak z przełączaniem pomiędzy radiem, cd a aux? Normalnie SRC?

  6. #6
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    A wiec po kolei. CD generalnie to najlepsza możliwa jakość (nie widziałem jeszcze w aucie czytnika vinyli). Mp3 będzie miało jakość zależną od tego jak kto muzykę rippował. 192kbps i mniej to dla mnie totalna tragedia jakościowa. 320kbps generalnie jest spoko chociaż czasem słyszę różnice w stosunku do CD czy formatu bezstratnego. Jak audiofilem nie jesteś to mp3 320kbps będzie na pewno zadowalające. Oczywiście źródło dźwięku też ma znaczenie ale nie testowałem zmieniarki mp3 wiec trudno mi cokolwiek powiedzieć w porównaniu do dowolnego telefonu czy radia. Ja mam zmieniarkę 10cd oryginalną blaupunkta i wydaje mi się że gra lepiej niż oryginalne radio. Po Bluetooth jakość dźwięku bardzo spada bo wpływają na nią wszystkie interferencje z powietrza wiec na moje zdecydowanie kabel. Jak masz zmieniarke to przyłączasz na nią używając SRC. Z samym kablem może być tak że będziesz musiał wymusić tryb zmieniarki (On+SRC) i utrzyma się on (nawet jak wyłączysz radio) dopóki go nie zmienisz na inny. Także z tym problemów nie ma.

    A jeszcze co do muzyki to zawsze będę polecał oryginalne płyty CD

    Wyryte rantem felgi

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 115KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    nie ma problemu problemu z kablem żeby go przeciągnąć pod zapalniczkę ja tak mam i wystarczy tylko mieć radio wyciągniete puściłem kablem lewą stroną i wyszedł przy zapalniczce potem tylko go przeciskasz pod łączeniem deski rozdzielczej z tunelem środkowym i gitarka, a co do jakości muzyki to bez zarzutu

  8. #8
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar konrad53
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Oświęcim
    Auto
    147 FL
    Postów
    875

    Domyślnie

    Mam jeszcze jedno pytanie z pozoru oczywiste, telefon podpiątem jackiem do radia może być jednocześnie ładowany w zapalniczce? Na nic to chyba nie wpływa?

  9. #9
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    07 2015
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 115KM
    Postów
    17

    Domyślnie

    nie powinno być problemu ja tak odtwarzacz mp3 używam czasami

  10. #10
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    01 2012
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    AlfaRomeo Brera 2.4 / Stelvio MY20
    Postów
    1,612

    Domyślnie

    Na nic nie wpływa.
    przez USB pójdzie tylko zasilanie, a przez jack -> sygnał audio (to dokładnie tak, jakbyś ładował telefon podczas słuchania muzyki przez słuchawki).

Podobne wątki

  1. Radio fabryczne w 159
    Utworzone przez porterneon w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 11:49
  2. Fabryczne radio z Mp3???
    Utworzone przez Revol84 w dziale Car Audio
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 08:49

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory