Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Problem z biegami w alfie 147 selespeed

  1. #1
    martinez
    Gość

    Domyślnie Problem z biegami w alfie 147 selespeed

    Witam
    Na początku pragnę się przedstawić szanownej społeczności forum, mam na imię Marcin i mieszkam w Będzinie. Od jakiegos czasu jestem posiadaczem alfy 147 2,0 selespeed , rocznik 2001. Jak dotąd autko nie sprawiało większych problemów, jednak dzisiaj stało się coś co zaniepokoiło mnie. Otóż skrzynia biegów chyba mi zwariowała, jak przekręce kluczyk to automatycznie pojawia się N mimo iz zostawiłem samochód na biegu. Następnie po odpaleniu wrzucajac kolejne biegi wszystko chodzi ok , do momentu kiedy zaczynam zrzucać biegi, otóz na nizszych biegach , kontrolka zmiany biegów zaczyna migac a biegi zmieniaja sie same. Np zrzucając z trójki na dwójke , bieg zrzuca sie ale za chwile znowu jest 3 , a czasami nawet 5 , po czym po kilku sekundach trafia wreszcie na dwójke. Na koniec pojawia sie selespeed failure. Dodam jeszcze ze czasami samochodu nie da sie odpalic (gdy przekrece raz kluczyk i miga N, wtedy nie da sie odpalic, dopiero jak wrzuce 1 i potem zowu N to odpala). Czy ktos miał moze podobny problem? bede wdzieczny za porady. Olej do skrzyni dolewam regularnie i ogolnie autko jest dobrze utrzymane i zadbane. Pozdrawiam serdecznie i czekam na porady

  2. #2
    jpok
    Gość

    Domyślnie

    Proponuję zacząć od sprawdzenia poziomu oleju w układzie selespeed a nie w skrzyni, a potem sprawdź takie szerokie złącze w okolicach za akumulatorem, jest to połączenie elektryczne skrzyni. Czasami dostaje się tam wilgoć i wtedy wszystko wariuje. Jeśli nic nie pomoże to examiner.

  3. #3
    martinez
    Gość

    Domyślnie

    ok napewno dzisiaj jeszcze sprawdze. Dodam tez ze wlasnie w nocy dzisiaj bylo dosc wilgotno , a dodatkowo wczoraj wogole nigdzie nie jezdzilem i autko stało na dworze nie odpalane. Pozdrawiam i dziekuje

  4. #4
    Hanys Romeo Avatar george11
    Dołączył
    04 2008
    Mieszka w
    slask
    Auto
    GT, Lancia Ypsilon 1,3 JTD 03'było jest BMW 225xe, Ford Custom 2.0 2018.
    Postów
    2,252

    Domyślnie

    w kazdej automatycznej skrzyni biegow bardzo wazny jest czujnik polozenia wybieraka zakresu po to aby nie dalo sie zapalic auta na "biegu" poniewaz grozi to niekontrolowanym poruszaniem pojazdu przy nie uruchomionym hamulcu postojowym, poza tym gdy pojawiaja sie jakiekolwiek problemy z skrzynia biegow wszystkie naprawy zaczyna sie od wymiany oleju i filtra oleju (jesli skrzynia posiada takowy lub jego czyszczenia jesli o filtr "siatkowy")
    nie wiem jak to jest konkretnie w selspeed, ale tak jest w sb Allison i ZF.
    popieram to co napisal kol. jpok jako wczesniesza kontrole

    pozdrawiam i zycze sukcesu

  5. #5
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Cytat Napisał martinez Zobacz post
    Otóż skrzynia biegów chyba mi zwariowała, jak przekręce kluczyk to automatycznie pojawia się N mimo iz zostawiłem samochód na biegu. Następnie po odpaleniu wrzucajac kolejne biegi wszystko chodzi ok , do momentu kiedy zaczynam zrzucać biegi, otóz na nizszych biegach , kontrolka zmiany biegów zaczyna migac a biegi zmieniaja sie same. Np zrzucając z trójki na dwójke , bieg zrzuca sie ale za chwile znowu jest 3 , a czasami nawet 5 , po czym po kilku sekundach trafia wreszcie na dwójke. Na koniec pojawia sie selespeed failure.
    Brzmi jak problemy z ciśnieniem w układzie hydraulicznym.
    1. Sprawdzić poziom płynu hydraulicznego w skrzyni. Uzupełnić.
    2. Czy pompa się załącza po otwarciu drzwi? Takie bzzzzzzt spod maski.

    Cytat Napisał martinez Zobacz post
    Dodam jeszcze ze czasami samochodu nie da sie odpalic (gdy przekrece raz kluczyk i miga N, wtedy nie da sie odpalic, dopiero jak wrzuce 1 i potem zowu N to odpala). Czy ktos miał moze podobny problem? bede wdzieczny za porady.
    To naturalne, jeżeli zostawiłeś auto na biegu a Selespeed zgłasza błąd to nie będziesz mógł zapalić auta. Na razie zostawiaj na luzie i hamulcu ręcznym, inaczej czeka Cię przykre holowanie.
    Cytat Napisał martinez Zobacz post
    Olej do skrzyni dolewam regularnie i ogolnie autko jest dobrze utrzymane i zadbane. Pozdrawiam serdecznie i czekam na porady
    A to niby dlaczego? Masz wyciek? Nie powinieneś nic dolewać. Ani układ Selespeed ani część manualna nie gubi oleju.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  6. #6
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2008
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    BMW E60 530i
    Postów
    245

    Domyślnie

    Cytat Napisał ozzy Zobacz post

    A to niby dlaczego? Masz wyciek? Nie powinieneś nic dolewać. Ani układ Selespeed ani część manualna nie gubi oleju.
    Dokładnie, skoro dolewasz pewnie jest wyciek, sprawdz czy obudowa skrzyni nie jest mokra szczególnie w okolicach siłownika sprzęgła (czy osłona pod silnikiem w okolicach skrzyni nie jest mokra). Sprawdz również stan oleju w samej skrzyni (nie w selespeedzie, nie w tym zbiorniczku). Jeśli bedzie za dużo to nieciekawie, znaczy plyn selespeed leje sie przez wybierak do skrzyni. Olej w skrzyni sprawdzisz jedynie na kanale (podnośniku) odkręcając śrube na ampula tylko nie od spodu ale z boku skrzyni (z tego co pamietam jest chyba od przodu skrzyni). Oleju powinno być tak na równi z tym otworem (może delikatnie sie wylać).

    Pzdr.

  7. #7
    martinez
    Gość

    Domyślnie

    witam
    dziekuje za podpowiedzi, wczoraj i przedwczoraj skrzynia pracowała jak nalezy dopiero przed chwila co sekunde zaczal wyskakiwac selespeed error z tym dolewaniem to zle sprecyzowalem chodzilo mi o to ze raz albo dwa dolałem nakretke oleju. Natomiast nie sprawdzalem napewno poziomu tego drugiego oleju co na kanale mozna sprawdzic. Napewno w najblizszym czasie to sprawdze. Poza tym co mnie zaniepokoilo to taki lekki stukot ktory dochodzi z przodu auta, nie wiem jak to dokladnie sprecyzowac (zwykle pojawia sie podczas hamowania i zmiany biegu na nizszy), ale chyba bez wizyty u mechanika sie nie obejdzie. Pozdrawiam

  8. #8
    Administrator weteran Romeo Avatar ozzy
    Dołączył
    12 2007
    Mieszka w
    Opole
    Auto
    Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia Kombi
    Postów
    915

    Domyślnie

    Tak, sprawdź poziom oleju w części mechanicznej skrzyni, czy są ew. wycieki i najlepiej wymień na świeży.
    Jest: Outlander II, 2.0MIVEC, CVT, 2WD, Lift
    Były: Mitsubishi Lancer Sportback CYxA 1.8; Ford Mondeo MK3 2.0 DuraTec Ghia; Alfa Romeo 156 2.0 T.S. Selespeed; Alfa Romeo 166 3.0 V6 SporTronic; Honda Civic 1.4i EJ9; Fiat 126p 650.

  9. #9
    martinez
    Gość

    Domyślnie

    ok ktos moze mi poleci dobry warsztat w okolicach bedzin-sosnowiec-katowice?

  10. #10
    martinez
    Gość

    Domyślnie

    witam
    jestem juz po wizycie w aso , niestety komputer nic nie wykryl , wyciekow nie ma , ogolnie wszystko teoretycznie ok , no ale w rzeczywistosci tak nie jest co prawda przeprowadzono kalibracje i przez 3 dni wszystko smigalo bez problemu , jednak teraz znowu selespeed system failure pojawia sie praktycznie na kazdych swiatlach (tylko na 1 i 2 biegu) , ogolnie biegi dzialaja tylko strasznie mnie wkurza ten ciagly komunikat bledu. Probowalem tez przeczyscic z kumplem tą kostkę, niestety nic to nie dało, jednak kolega zwrocil mi uwage ze ta kostka jest dosc popekana, takze moze poprostu trzeba ta wiązke elektryczna wymienic? czekam na porady bo mi juz rece opadaja...

    aaa w aso gosc mi powiedzial ze ta kalibracje to trzeba pare razy przeprowadzic , u mnie ponoc przeszla za drugim razem , kazal jednak obserwowac auto i jak problem sie bedzie powtarzal to powtorza mi ja gratis, tylko czy to cos da? czy faktycznie trzeba kilka takich kalibracji przeprowadzic aby to dalo jakis efekt???
    Ostatnio edytowane przez martinez ; 04-05-2009 o 22:40

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 09-07-2015, 09:47
  2. Alfa romeo 2.0 selespeed problem z biegami i odpalaniem
    Utworzone przez zjanusz w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-11-2013, 21:14
  3. Alfa 156 / 2,0 / 2002 / Selespeed - problem z biegami
    Utworzone przez Tommii w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 05-10-2012, 11:05
  4. Problem z biegami Alfa Romeo 147 2.0 Selespeed
    Utworzone przez Majorek80 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 08:17
  5. 156 selespeed problem z biegami
    Utworzone przez borsuczi w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-08-2010, 22:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory