Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: battery charge low

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tispun
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16v 140km
    Postów
    60

    Domyślnie battery charge low

    Witam. Miał ktoś taki komunikat jak w tytule? Pojawia się on podczas odpalania auta gdy temperatura spada poniżej 5st i wisi przez jakieś 30s po czym znika. Auto odpala normalnie aku nowy

  2. #2
    Użytkownik Ogier Avatar Przemek147
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    147 1.9 JTDm 16v 2007r Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Proponuję po odpaleniu auta sprawdzić napięcie ładowania multimetrem. Na moje to alternator kiepsko ładuje.

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    04 2011
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    147
    Postów
    355

    Domyślnie

    Albo za duzy aku i alternator nie ładuje.

    Wysłane z mojego LT26i przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tispun
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16v 140km
    Postów
    60

    Domyślnie

    No tak tylko ze aku nam od wiosny a problem pojawia się tylko jak jest chłodniej i to nie zawsze. Do tej pory wszystko było ok. Autko chwilę pochodzi i komunikat znika. Jakby jej zimno było i strzelała focha okazyjnie

    - - - Updated - - -

    No tak tylko ze aku nam od wiosny a problem pojawia się tylko jak jest chłodniej i to nie zawsze. Do tej pory wszystko było ok. Autko chwilę pochodzi i komunikat znika. Jakby jej zimno było i strzelała focha okazyjnie

  5. #5
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Trochę znajomości angielskiego plus podstawy fizyki/chemii i sam sobie wytłumaczysz... Skoro jest problem z ładowaniem przy niskiej temperaturze, to albo już aku nie przyjmuje ładowania (np poprzez tzw zasiarczenie) albo masz problem ze szczotkami alternatora. Normalne jest, że zimowe warunki nie sprzyjają tym układom.
    Przez forum to możemy wróżyć z fusów. Jedź na próbę akumulatora i prądu ładowania przy zimnym silniku po dłuższym postoju.

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tispun
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16v 140km
    Postów
    60

    Domyślnie

    Zdaję sobie sprawę że zimno itd nie sprzyja układom elektrycznym, z angielskim też nie mam problemów. Z alfą rozpocząłem swoją przygodę 8 miesięcy temu i nie do końca wiem jak interpretować tego typu zachowania, czy komunikat w przypadku słabego ładowania powinien występować cały czas, czy może tak jak w moim przypadku gasnąć po chwili. Aku raczej zasiarczone nie jest bo tak pisałem wcześniej kupiłem go na wiosnę. Dodam też, że po powtórnym odpaleniu auta komunikat się nie pojawia. Tak czy siak innych konsekwencji z tego tytułu nie ma. Myślałem, że ktoś może miał tak samo

  7. #7
    Użytkownik Ogier Avatar Przemek147
    Dołączył
    06 2014
    Auto
    147 1.9 JTDm 16v 2007r Q2
    Postów
    152

    Domyślnie

    Podsumowując: kupiłeś aku wiosną i nie sprawdzisz prądu ładowania, a komunikat zbagatelizujesz bo "Tak czy siak innych konsekwencji z tego tytułu nie ma". Jeśli alternator jest niesprawny to wiosną 2016 być może staniesz się posiadaczem kolejnego nowego akumulatora.... Sprawdź ten prąd ładowania na zimnym i później na ciepłym, jeśli coś jest z nim nie tak to wymiana szczotek + regulatora napięcia być może załatwi sprawę(koszt około 200zł i nie trzeba demontować alternatora). Ale każdy robi jak uważa

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Lubań
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD
    Postów
    77

    Domyślnie

    Miałem ten problem 3 miesiące temu. W chłodniejsze i deszczowe dni komunikat pojawiał się po odpaleniu auta i znikał, gdzieś po 2 tygodniach zapalił mi się podczas jazdy autostradą i już nie zgasł, podjechałem do serwisu i okazało się, że alternator podlegał regeneracji. Po regeneracji wszystko ok.

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tispun
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16v 140km
    Postów
    60

    Domyślnie

    To w takim razie muszę się tym zająć jeszcze przed świętami.... Dzięki za wszystkie info

Podobne wątki

  1. "battery charge low" wymiana komutatora z alternatora
    Utworzone przez MateuszLucky w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-02-2016, 23:47
  2. Battery low charge
    Utworzone przez aveon w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 13-03-2015, 08:45
  3. Komunikat low battery charge
    Utworzone przez lysy13 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-11-2014, 21:40
  4. mignął komunikat low battery charge
    Utworzone przez Gianni w dziale 147
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 03-10-2014, 17:39
  5. Battery charge low - alternator?
    Utworzone przez Keanu w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 19-08-2012, 19:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory