Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Temat: Opony 215/45/17 nowe czy używki

  1. #1
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tispun
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16v 140km
    Postów
    60

    Smile Opony 215/45/17 nowe czy używki

    Witam. Jak w temacie planuję kupić 2 opony na przód. Jako ze budżet ograniczony planuję mniej więcej wydać ok 250/szt. I tu mam dylemat... Szukać firmowych używek czy kupować coś mniej znanej firmy. Wybór w tym przedziale cenowym jest raczej skąpy. Z nówek znalazłem takie tristarki http://www.oponeo.pl/wybierz-opony/s...r=1/215-45-r17. Pytanie czy ktoś miał okazję obcować z tą firmą

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    08 2015
    Auto
    147 1.9 JTD 16v 140 km 159 SW 1.9 JTDm 150km
    Postów
    77

    Domyślnie

    Witam

    Ja kupiłem rok temu nowe Matador Heccora 2 w tym rozmiarze i jestem z nich bardzo zadowolony. Opona dość miękka, ładnie trzyma się drogi, wode też dobrze odprowadza.

  3. #3
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar adrian85
    Dołączył
    09 2014
    Mieszka w
    Sosnowiec
    Auto
    Alfa 147 1.9 JTDm
    Postów
    207

    Domyślnie

    ja wolał bym kupić jakieś używane ale dobra opony.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2015
    Mieszka w
    Uć, Wwa, okolice
    Auto
    AR 147 1.6 TS
    Postów
    52

    Domyślnie

    Ja bym szukał nowych, ale w podobnych rozmiarach 205/45/17, 225/40/17, 205/40/17 i wybrał najlepsze w posiadanym budżecie

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,297

    Domyślnie

    Zapomnijcie o używanych! to poza pojedynczymi przypadkami szczególnymi (rzadki użytek 'sportowy', po kimś pewnym-rodzina/dobry znajomy kto wiadomo jak jeździł, świeżo kupione ale z jakichś powodów losowych sprzedawane itp.) to wyrzucone pieniądze. I tak zaraz trzeba kolejne kupić - nie chodzi o grubość bieżnika! guma się starzeje plus niepewne co przeszły ile dziur i krawężników zaliczyły. Nie pojedziemy na takich na 100% , zawsze będzie gdzieś tam z tyłu głowy -na używkach jedziesz!

    Z nowych w pierwszym lepszym sklepie internetowym jest Sava intensa UHP 215/45/17 za 280zł. Mam je w 166 3.2 , przyzwoite po prostu opony, może bez och i ach , ale pewne w prowadzeniu, ciche i nowe. Wystarczy poszukać, czy jakiś Barum czy Matador - wszystkie swieże będą lepsze niż super marka 5 letnia po przejściach.
    Jakby poszukać to na pewno taniej będzie coś z budżetowych . Nie mam zdania o chińskich, choć semislicki Nankang całkiem dobre jak na swą cenę.

    A na przyszłość to może warto 16 lub 15 felgi i porządne opony mniejsze - w cenie najgorszych z większych rozmiarów stosować ?

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tispun
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16v 140km
    Postów
    60

    Domyślnie

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    Zapomnijcie o używanych! to poza pojedynczymi przypadkami szczególnymi (rzadki użytek 'sportowy', po kimś pewnym-rodzina/dobry znajomy kto wiadomo jak jeździł, świeżo kupione ale z jakichś powodów losowych sprzedawane itp.) to wyrzucone pieniądze. I tak zaraz trzeba kolejne kupić - nie chodzi o grubość bieżnika! guma się starzeje plus niepewne co przeszły ile dziur i krawężników zaliczyły. Nie pojedziemy na takich na 100% , zawsze będzie gdzieś tam z tyłu głowy -na używkach jedziesz!

    Z nowych w pierwszym lepszym sklepie internetowym jest Sava intensa UHP 215/45/17 za 280zł. Mam je w 166 3.2 , przyzwoite po prostu opony, może bez och i ach , ale pewne w prowadzeniu, ciche i nowe. Wystarczy poszukać, czy jakiś Barum czy Matador - wszystkie swieże będą lepsze niż super marka 5 letnia po przejściach.
    Jakby poszukać to na pewno taniej będzie coś z budżetowych . Nie mam zdania o chińskich, choć semislicki Nankang całkiem dobre jak na swą cenę.

    A na przyszłość to może warto 16 lub 15 felgi i porządne opony mniejsze - w cenie najgorszych z większych rozmiarów stosować ?

    Znalazłem coś takiego http://www.oponeo.pl/dane-opony/baru...l-fr#106010006
    mają dobre opinie i cena ok. Co do zmiany rozmiaru nie ma takiej opcji - względy wizualne

    - - - Updated - - -


  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar jarzon
    Dołączył
    06 2015
    Mieszka w
    Kielce
    Auto
    Alfa GT Q2, Stilo JTD 16V
    Postów
    304

    Domyślnie

    Barumki sa fajne, Matador też robi niezłe oponki. Ogólnie cała grupa Continental robi przyjemne, miękkie opony. Nie polecam za to chińczyków bo to marny interes. Generalnie im tańsze opony tym gorzej z trwałością, ale wszystkie oprócz chińczyków powinny spokojnie wystarczyć na 4 sezony zimowe (w zależności od stylu jazdy i rocznych przebiegów)

  8. #8
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,297

    Domyślnie

    No , prawdę mówiąc to powinno być tak, że na względy wizualne to musi być nas stać...

    Ale już ten Barum lepszy niż używka (choć miałem kiedyś przez chwilę barum bravuris ale lata temu i właśnie używki - makabra, ale dlatego że używki). Tu jakieś testy:
    - najlepsza za swą cenę :
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm

    Tu też jako nienajgorszą ją sumują:
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm
    (w tym teście ciekawostka - zimowa Conti TS850 lepiej się sprawuje latem niż niejeden 'chińczyk' - to przykład że cena niektórych opon nie jest wyssana z palca, miałem poprzednika TS830 i nie znając tych testów właśnie zwracała uwagę jako świetna poza śniegiem na warunki przejściowe)

    Tutaj z kolei opisali ją jako niezłą w sytuacjach awaryjnych , choć z kilkoma minusami - aquaplaning, i mniej ważne do drogowej jazdy.

    Przypuszczam że będzie to opona klasy Sava Intensa UHP którą kiedyś zaryzykowałem i do zwykłej jazdy jest wystarczająca aż nadto (dla niej na głośność zwracałem uwagę)

    Więc nie będzie to na pewno zły wybór ten Barum, rozsądny, przyzwoity, a świeża to świeża, bez dwóch zdań.

    Tu jeszcze test samego tylko i wyłącznie hamowania (sucho/mokro) - ale inny model Barum tam wzięty do zestawienia jest.
    Widać tam jak przepastne mogą być różnice na mokrym między bardzo budżetowymi a premium markami. :

    http://www.tyrereviews.co.uk/Article...aking-Test.htm

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar tispun
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Alfa Romeo 147 jtd 16v 140km
    Postów
    60

    Domyślnie

    No tak bym chciał żeby te 4 sezony wytrzymały ale letnie bo o takie oponki mi chodzi

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał Andrzejsr Zobacz post
    No , prawdę mówiąc to powinno być tak, że na względy wizualne to musi być nas stać...

    Ale już ten Barum lepszy niż używka (choć miałem kiedyś przez chwilę barum bravuris ale lata temu i właśnie używki - makabra, ale dlatego że używki). Tu jakieś testy:
    - najlepsza za swą cenę :
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm

    Tu też jako nienajgorszą ją sumują:
    http://www.tyrereviews.co.uk/Article...-Tyre-Test.htm
    (w tym teście ciekawostka - zimowa Conti TS850 lepiej się sprawuje latem niż niejeden 'chińczyk' - to przykład że cena niektórych opon nie jest wyssana z palca, miałem poprzednika TS830 i nie znając tych testów właśnie zwracała uwagę jako świetna poza śniegiem na warunki przejściowe)

    Tutaj z kolei opisali ją jako niezłą w sytuacjach awaryjnych , choć z kilkoma minusami - aquaplaning, i mniej ważne do drogowej jazdy.

    Przypuszczam że będzie to opona klasy Sava Intensa UHP którą kiedyś zaryzykowałem i do zwykłej jazdy jest wystarczająca aż nadto (dla niej na głośność zwracałem uwagę)

    Więc nie będzie to na pewno zły wybór ten Barum, rozsądny, przyzwoity, a świeża to świeża, bez dwóch zdań.

    Tu jeszcze test samego tylko i wyłącznie hamowania (sucho/mokro) - ale inny model Barum tam wzięty do zestawienia jest.
    Widać tam jak przepastne mogą być różnice na mokrym między bardzo budżetowymi a premium markami. :

    http://www.tyrereviews.co.uk/Article...aking-Test.htm
    Dzięki za konkretną poradę. Myślę ze barumy dadzą radę przy moim stylu jazdy.

  10. #10
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,297

    Domyślnie

    O tu jest jeszcze taniej z darmową wysyłką. Sprawdź jeszcze w ceneo.pl - czasem są zauważalne różnice cen.

    - - - Updated - - -

    http://www.oponytanio.pl/cgi-bin/rsh...w=&wt_mc=ceneo

Podobne wątki

  1. Chińskie opony 17 cali czy zabawa w używki
    Utworzone przez turtil w dziale 147
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 08-11-2016, 18:30
  2. Nowe opony 225/40/18 lub 215/40/18
    Utworzone przez artur_ka w dziale GT
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 30-07-2014, 17:35
  3. [156] Tanie opony czy lepiej dobre używki?
    Utworzone przez Awagandro w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 16-11-2008, 12:10

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory