Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Temat: ALFA jako pierwszy samochod

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    147 1,6 TS 105 KM 77 kW
    Postów
    17

    Domyślnie ALFA jako pierwszy samochod

    zastanawiam sie nad kupnem alfy 147 po lifcie w benzynie _ był by to mój pierwszy samochód _ chciałem spytać tu przez forum _ jak z awaryjnością tych egzemplarzy _ ogólnie co do alf każdy odradza _ mówiąc ze więcej będzie stal pod blokiem / serwisie _ niż jeździł _ jak to jest naprawdę z tym modelem _ jaki najlepszy silnik _ na co zwrócić szczególna uwagę _ jak z elektroniką _ powiem szczerze kumpel jeździ 159 i sobie chwali mówi ze mniej awaryjnego samochodu nigdy nie miał

  2. #2
    Użytkownik Romeo Avatar beriba
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    147 1.9 JTD 16V
    Postów
    1,305

    Domyślnie

    Ja obecnie mam 2 Alfy. Osobiście polecam. A co do silnika to sprawdź JTD bo to jeden z mniej awaryjnych motorów.

    Wyryte rantem felgi

  3. #3
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    Było już takich tematów wiele. Wszytko zależy od tego ile chcesz przeznaczyć na to auto. Jeśli benzyna to dużego wyboru nie będzie bo po lifcie masz 1.6 105 i 120KM oraz rzadko 2.0. Z 1.6 tańszy w utrzymaniu jest ten 105KM. Kwestia podstawowa to egzemplarz który kupisz. Tani będzie drogi w utrzymaniu a ten utrzymany będzie droższy w zakupie.

  4. #4
    Użytkownik Ogier Avatar ToKo
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    GLE / GDA
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm
    Postów
    169

    Domyślnie

    tak jak koledzy wyżej..

    1.9 jtd to legenda...

    o benzyniakach nie wypowiem się, choć rozum podpowiada 1.6 120 km benzynka - lecz nie znam jego bolączek.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    RADOM
    Auto
    147 1,6 TS 105 KM 77 kW
    Postów
    17

    Domyślnie

    a jak z ich awaryjnością _ mit czy prawda _ wiadomo nie ma samochodów bez awaryjnych _ często się coś psuje _ jakieś drobne pierdołki ? elektryka ? Ogólnie polecacie jako 1 szy samochód z domu do pracy , zakupy dalszy wyjazd pare razy do roku ( pewnie jako alkoholicy - tak )

  6. #6
    Użytkownik Ogier Avatar ToKo
    Dołączył
    02 2016
    Mieszka w
    GLE / GDA
    Auto
    Alfa Romeo GT 1.9 JTDm
    Postów
    169

    Domyślnie

    jako "alkoholicy" to polecamy litr czystej na droge do i z pracy ;-)

    jako alfaholicy - kup sobie samochód prosty, jeżeli ma on służyć jako dupowóz z pracy i do niej... a ten raz czy dwa dalsze wyjazdy zdzierżysz ;-)

    obawiam się, że alfa jest na tyle delikatna iż może niesprostać krótkim odcinkom do pracy i traktowania go jako zwykly wóz ;-)

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kasowanie błędów- Mińsk Mazowiecki
    Auto
    af147 1,9 JTD
    Postów
    25

    Domyślnie

    Alfa to stan ducha a nie dupowóz do pracy.
    Jeśli chcesz kupić samochód aby nim także pojechać do pracy to polecam ale 1.9JTD. TSy ogólnie nie są polecane-choć to tylko opinie zasłyszane.
    Zależy jakie masz wymagania lub jakimi autami jeździłeś. I czy jechałeś już alfą 147 aby mieć ogólny ogląd.
    Ja mam model taki jak Ci proponuję od 4 lat oprócz eksploatacji robiłem tylko czujnik położenia wału więc więcej jeżdżę niż pcham.
    Jeśli szukasz samochodu aby tylko przemieścić się z punktu a do b i chcesz kupić alfę bo tak to kup golfa i nie pytaj dlaczego tak proponuję.

  8. #8
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2016
    Auto
    156
    Postów
    19

    Domyślnie

    - Silnik: TS 1.6 105KM w zupełności by Ci wystarczył jako pierwszy samochód (ładnie brzmi, jest zadziorny jak na swoją moc, nie ma "wariata", dobrze znosi codzienne użytkowanie).
    - Co do awaryjności: najgorliwiej zazwyczaj odradzają Ci którzy w życiu żadną Alfą nie jeździli. U mnie 147 plasuje się jako lider bezawaryjności ze wszystkich samochodów jakie miałem.
    - Elektronika: Czasami ma swoje kaprysy, ale raczej są to błahostki aniżeli poważne awarie.
    - Na co zwracać uwagę: chyba najbardziej na stan zawieszenia, na rdzę w miejscu gdzie spotykają się progi z nadkolami (tył), czy wszystko we wnętrzu działa.

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    11 2015
    Mieszka w
    Jarosław
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V
    Postów
    213

    Domyślnie

    Wszystko co koledzy powyżej powiedzieli to prawda.
    Przede wszystkim jaki masz gruby portfel.
    Następnie czy będziesz jeździł 7 km do pracy i 5 km do dziewczyny (wtedy benzyna 105 KM bez wariatora) czy kilkadziesiąt kilometrów (wtedy JTD )
    Jeśli będziesz chciał poszaleć i przypalać gumę na światłach to kup VW
    Najlepiej jak masz troszkę pojęcie o mechanice to sam dużo zrobisz jak się jakaś pierdułka zepsuje
    I nie słuchaj kogoś kto mówi że to alfa więc nie kupuj bo założę się że sam się ogląda za tym autem i wzdycha na jego widok.

  10. #10
    Użytkownik Dwusuwowiec Avatar Hrabia89
    Dołączył
    07 2015
    Mieszka w
    Dąbrowa Górnicza
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16v 140 km
    Postów
    106

    Domyślnie

    Hehe czyli alfą nie można poszaleć i po przypalać gumę?

Podobne wątki

  1. Alfa Romeo 147 jako samochod na weekend
    Utworzone przez daniel94 w dziale Kupić - nie kupić? Auta z ogłoszeń
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-06-2015, 09:54
  2. Pierwszy samochod Alfa 156
    Utworzone przez kamil alba 156 w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-02-2015, 12:46
  3. Alfa 147 jako pierwszy samochód
    Utworzone przez Dejdis w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-10-2014, 13:58
  4. Alfa jako pierwszy samochód
    Utworzone przez tomek93 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 10-05-2011, 09:58

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory