Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy 12345
Pokaż wyniki od 41 do 42 z 42

Temat: [147] większe tarcze i zaciski na tył zamiast fabrycznych

  1. #41
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar drift-r
    Dołączył
    10 2010
    Mieszka w
    Szczecin/Łódź (czasem)
    Auto
    AR 147 1.6TS Distinctive 2001
    Postów
    6,807

    Domyślnie

    W przypadku 147 wymiana tarczy na 276 wiąże się ze zmianą jarzma i jak wcześniej wspominano osłon. Ewentualnie wyklepanie osłon lub ich przycięcie bo przy ich zdejmowaniu można uszkodzić czujnik ABS i takie tam historie. Zacisk i klocki te same. Tylne tarcze w 147 (251 mm) są bardzo małe i przy feldze większej niż 16" wyglądają słabo więc zmiana na większą tarczę daje pozytywny efekt wizualny. Poprawa efektywności układu hamulcowego szału nie zrobi. Jednak jeśli ktoś i tak ma w planie wymianę tarcz i klocków z tyłu to polecam większą tarczę. Dochodzi koszt jarzm (około 100 zł za parę) i osłon (89 zł za sztukę).


    Ktoś w ogóle liczył jak ma się poprawić efektywność hamowania tyłu przy zwiększeniu tarczy z 251 mm do 276 mm? Klocek jest trochę dalej od środka symetrii tarczy a co za tym idzie tarcza ma w tym miejscu (styk z klockiem) większą prędkość liniową a przez to większa droga klocka po tarczy przy jednorazowym jej obrocie. Pewnie coś tam to poprawia ale jestem ciekaw wyliczeń jeśli ktoś robił.

  2. #42
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar dzordzo85
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 150KM Distinctive 2007r.
    Postów
    21

    Domyślnie

    Dzięki za aktywność i podpowiedzi i uwagi na ten temat. Wszystko to się przyda nie tylko mi pewnie. Po dłuższych rozważaniach jestem bardziej nastawiony na wymianę na większe tarcze. A jeśli to zrobię to z zaciskami aby jednak nie było tego dużego miejsca na tarczy gdzie klocek nie będzie tarł. Muszę teraz poszukać wszystkich elementów i podsumować ceny czy jest to warte tych kosztów które miałbym ponieść. Oczywiście jak tylko znajdę czas na to, nie wspominając już o czasie na wdrożenie tego planu w życie

Podobne wątki

  1. Nakładka na zaciski zamiast malowania
    Utworzone przez GosiaW w dziale 147
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 15-05-2011, 23:15
  2. Tarcze i zaciski Brembo 305mm od GTA
    Utworzone przez rybakmj w dziale Hamulce i zawieszenie
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 07-02-2011, 22:50

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory