Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Temat: Jakie amortyzatory polecanie ALFA 147 JTD 115KM

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kasowanie błędów- Mińsk Mazowiecki
    Auto
    af147 1,9 JTD
    Postów
    25

    Domyślnie Jakie amortyzatory polecanie ALFA 147 JTD 115KM

    Szukałem podobnego tematu ale na tym forum nie znalazłem.

    Swoją alfą przejechałem już 160tys km, na liczniku ma 315tys.
    Amortyzatorów nie robiłem poprzedni właściciel pewnie też nie.

    Jakich producentów polecacie jeśli chodzi o amortyzatory przód i tył?

    Zależy mi na komforcie jazdy.

    Robiłem ostatnio zawieszenie(wahacze, gumy) zniknęły stukania czy skrzypienia, ale chyba jeszcze poduszki amo mocno stukają.

    Więc planuję wymienić komplet bez sprężyn(bo wyglądają ok).

    Jakie sugestie?

  2. #2
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Żadne, amortyzator to amortyzator, jeżeli mowa o dobrym powrocie, większym komforcie to bym się skupił raczej na sprężynach, a jeżeli maja one przejechane min. 160, jak nie 300tyś ktore masz na liczniku to na pewno są one zużyte i nie działaja tak jak powinny...

    Sama firma amortyzatora nie ma wiele do gadania, co kupisz to będzie, byle nie najtańsze.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Bilstein'y

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Bilstein lub kayaba. Z kolegą z postu wcześniej się nie zgodzę, że niby wszystko jedno. Amor ma duży wpływ na komfort jazdy.

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Ja założyłem na przód Kayaby, a na tyl Monroe.

    Tematów na tym forum o amorach jest sporo, trzeba chwilkę poszukać.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    Bilstein lub kayaba. Z kolegą z postu wcześniej się nie zgodzę, że niby wszystko jedno. Amor ma duży wpływ na komfort jazdy.
    Zadaniem amortyzatora jest powstrzymać sprężyne przed bujaniem, tzn. przymocujesz ciężarek na sprężynę, wciśnij ją i puść... Sprężyna odbije i będzie latać jak z ADHD aż przestanie się odkształcać i wróci do swojego pierwotnego stanu. W życiu to wygląda tak, że jak zabujasz samochodem i go puścisz to po jednym ugięciu na stronę i koniec, bez amortyzatorów bujałby się jeszcze 10minut...... Amortyzator, to inaczej też nazywany w sportowej (rowery, motocykle) odmianie damperem, który defacto wygląda tak jak amortyzator w samochodzie, np. w motocyklach czy rowerach z przodu rozbija się amortyzator na dwie golenie, powrót i tłumik. Powrót (spręzyna), tłumik (wkład gazowo-olejowo-powietrzy, czy kij wie jaka tam jeszcze technologia), a damper to 2w1, czyli sprężyna + tłumik w jednym tak jak amortyzator w naszym samochodzie...


    Co za tym idzie, tłumik (amortyzator) jest tak miekki, że wciskasz go bez problemu ręka, a jego zadaniem jest niezbyt mocne odbijanie i stabilizacja poprzez przepływ oleju/gazu w jego wnętrzu...

    A więc jeżeli chcesz regulować komfort, moment dobicia, odbicia, skok itd itp. To długość/twardość sprężyny jest do tego najlepszym sposobem... Amortyzatorem możemy conajwyżej kontrolować szybkość tłumienia, tzn. mocne, czy mułowate odbicie (poprzez regulacje ciśnienia, otwory olejow itd itp), aczkolwiek myśle, że jezeli chodzi o standard samochodowy, to każdy zamiennik dąży to bycia oryginałem, więc nie wierze, że np. bilensten, czy kayaba ma w środku inne otwory, że wpływa to na komfort jazdy Co najwyżej może się różnić jakością wykonania o ile TRW wpadniemy w dziure i jeszcze raz tysiąc i nic się nie stanie, tak np. w FASTEM za 10 razem już wyrzygamy olej bokiem i amortyzator do wymiany
    Ostatnio edytowane przez Mongoose ; 23-05-2016 o 20:41

  7. #7
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Nie musisz mi tłumaczyć jak działa amor czy sprężyna, liczyłem strzałki ugięcia dziesiątki razy więc wiem co i jak. Ale jeśli uważasz że amor nie ma wpływu na komfort jazdy to załóż sobie kawałek stalowej rury zamiast amora i do tego super mięciutkie springi i daj znać jak tam z komfortem. Rozumiesz do czego zmierzam ??

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Zadaniem amortyzatora jest powstrzymać sprężyne przed bujaniem, tzn. przymocujesz ciężarek na sprężynę, wciśnij ją i puść... Sprężyna odbije i będzie latać jak z ADHD aż przestanie się odkształcać i wróci do swojego pierwotnego stanu. W życiu to wygląda tak, że jak zabujasz samochodem i go puścisz to po jednym ugięciu na stronę i koniec, bez amortyzatorów bujałby się jeszcze 10minut......

    Co za tym idzie, tłumik (amortyzator) jest tak miekki, że wciskasz go bez problemu ręka, a jego zadaniem jest niezbyt mocne odbijanie i stabilizacja poprzez przepływ oleju/gazu w jego wnętrzu...
    To czego Ty wyskakujesz, ze mam sobie rurke wsadzic, gdzie napisalem, ze amortyzator ma swoja funkcje i jaki jest jego sposob regulacji i na co on wplywa... Także prawda jest, jakiej on firmy na standardzie nie wybierze, bedzie to samo, prócz materiałów, które na pewno wpłyną na żywotność, a nie na komfort... Chyba, że psychiczny

  9. #9
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ziemian
    Dołączył
    10 2015
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1.9JTDM 150KM- 2007R.
    Postów
    271

    Domyślnie

    Może ja wejdę w temat z pytaniem:

    Duża jest różnica pomiędzy jakością wykonania i sprawowaniem się amortyzatorów tylnych Bilstein i KYB bo różnica w cenie to 200zł ???

    Czy wygląda to tak, że na Bilsteinach zrobię powiedzmy 30kkm więcej ???

  10. #10
    Użytkownik Znawca Avatar michal_lc4
    Dołączył
    09 2009
    Mieszka w
    Łódź
    Auto
    159 PussyWagon Ti 2.4JTDm/200 KM '09
    Postów
    1,023

    Domyślnie

    Cytat Napisał ziemian Zobacz post
    Duża jest różnica pomiędzy jakością wykonania i sprawowaniem się amortyzatorów tylnych Bilstein i KYB
    Nie odczujesz żadnej różnicy. Jak znalazłeś KYB w dużo lepszej cenie to możesz śmiało brać.

    ​MM Garage - Naprawy, wymiany. Sprzęgła, rozrządy, hamulce, zawias... dłubie bo lubie.
    https://web.facebook.com/MM-Garage-1003360043043536/?ref=hl

    Z AR było: 156 Pussy Wagon 1.9 JTD 115KM / 146 1.7 16V Boxer

Podobne wątki

  1. [159] Jakie amortyzatory do AR 159 ?
    Utworzone przez Magic159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 211
    Ostatni post / autor: 08-05-2023, 21:39
  2. [155] Jakie amortyzatory?
    Utworzone przez bikermarek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 17-03-2015, 00:32
  3. Alfa Rome 156 jakie amortyzatory?
    Utworzone przez dawidee26 w dziale 156
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 08-09-2014, 14:46
  4. Jakie amortyzatory ?!
    Utworzone przez wStepny156 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-10-2013, 19:32
  5. Jakie amortyzatory na tył?
    Utworzone przez kiepas96 w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-06-2011, 15:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory