Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Problem z elektroniką (Centralny, klima, szyby etc)

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2016
    Auto
    147 1.6 TS 2003
    Postów
    1

    Domyślnie Problem z elektroniką (Centralny, klima, szyby etc)

    Witam

    To mój pierwszy post więc zacznę od przywitania wszystkich entuzjastów Alfy.

    Zacznę od tego że wczoraj kolega który zna się nieco na audio chciał zrobić mi przysługę w postaci wpięcia radia w taki sposób by działało bez kluczyka w stacyjce. Podczas sprawdzania kabli na kostce za pomocą miernika coś pyknęło. Od tego czasu nie działa mi w ogóle centralny zamek z pilota (w tym otwieranie bagażnika), wysiadła również klima i el. szyby (być może coś więcej czego nie zdążyłem wychwycić). Bezpieczniki sprawdzono miernikiem i teoretycznie wszystkie mają przejście (sprawdziliśmy te w kabinie pod kierownicą i obok akumulatora. Kable przy radiu wyglądają jakby wcześniej ktoś coś przy nich grzebał.

    Czytałem wcześniej forum i nie udało mi się niestety znaleźć podobnego przypadku. Czy spotkał się ktoś kiedyś z podobną sytuacją? Samochód to Alfa 147 1.6 TS 2003 r.

    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v
    Postów
    99

    Domyślnie

    Witam
    Po moich bojach z alfom mogę stwierdzić że jest dość podatna na elektronikę, najlepiej odłączać aku jak się coś robi. Bardzo prawdopodobne że upalił ci się Body Computer, ale to jest tyko moje domniemanie. Odbiegając troszke od tematu w belli mojej żony ciągle paliło się światło tylne postojowe, po rozebraniu pół środka i sprawdzeniu okablowania okazało się że wszystko jest w porządku, więc padło na BC. Zainwestowałem w BC 400zl razem z programowaniem pod jej auto i okazało się strzałem w dziesiątkę a usterka ustąpiła.
    Wcześniej miałem problem z nie działającym pedałem przyśpieszenia oddałem auto do magika zrobił jakieś obejście we wiązce i pedał działał ale auto cały czas było w trybie awaryjnym. Odałem więc auto do innego magika który również pobawił się kabelkami ale usterka nie ustępowała. Zdenerwowany tym faktem zamówiłem kąpletnom wiązkę silnika i ja przełożyłem, przy okazji trzeba było kupić komputer sterujący przy przepustnicy bo stary ciągle pokazywał te samy błędy. Po zabawie z magikami od kabelków ma 3 ujarane komputery sterujące, 2 przepływki, 1 przepustnice ponieważ okazało się że tak mi naprawili auto że stara wiązka upalała komputer sterujący i różne dziwne rzeczy poazywał.

    Po takim małym doświadczeniu nauczyłem się że alfa ma tak czułą elektronikę że małe zwarcie może nieźle namieszać.

  3. #3
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    111

    Domyślnie

    Sprawdź czy na bezpiecznikach od klimy, el. szyb, itp. masz napięcie 12v. Clima zasilana jest po stacyjka, sterownikiem szyb steruje BCM(działa po wyłączeniu zaplonu).
    Pytania:
    1. Działają zegary? Czy wyświetla się tam temperatura.
    2. Miga licznik kilometrów?
    3. Podświetlane są przyciski sterowania szybami?
    Może być tak, jak pisze [MENTION=69856]wojtal84[/MENTION], że padł np. powerswitch w BCM. Ale nie powinno to wpłynąć na działanie panelu climy. Sprawdź dobrze te bezpieczniki i napięcie na nim. Radia działa? Masz oryginalne?

    Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. Problem z elektroniką !! POMOCY
    Utworzone przez RAMI05 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-02-2014, 21:26
  2. Problem z elektroniką 2.0 V6 TB
    Utworzone przez Maateusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 10-10-2013, 10:26
  3. Problem z elektroniką ?
    Utworzone przez peterde5 w dziale 147
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 22:00
  4. Problem z elektroniką w 166
    Utworzone przez besstia4 w dziale 166
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 09-06-2010, 07:58
  5. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 22-01-2010, 10:34

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory