Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Wymiana emblematów na masce i klapie bagażnika w 147

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Była Alfa Romeo 147
    Postów
    58

    Domyślnie Wymiana emblematów na masce i klapie bagażnika w 147

    Cześć. Zastanawiam się na wymianą emblematów na masce i klapie bagażnika w mojej 147, ponieważ te które mam obecnie są zniszczone (wyblaknięte kolory, porobiły się odpryski i pęcherze). Na aukcjach dostępne jest mnóstwo zamienników przyklejanych na oryginalny emblemat. Można znaleźć również oryginalne emblematy montowane w miejsce starego, których cena jest dość wysoka. Stąd mam do Was kilka pytań:
    1. Co sądzicie o tych przyklejanych zamiennikach? Czy miał ktoś z nimi do czynienia? Cena i łatwość montażu zachęcają, ale czy idzie to w parze z jakością i trwałością takiego zamiennika? Czy lepiej dołożyć i kupić oryginalne emblematy?
    2. Jak wygląda demontaż i montaż takiego oryginalnego znaczka?
    3. Pytanie dodatkowe: co sądzicie o czarnych emblematach zamiast kolorowych? Tak się składa, że moja 147 też jest czarna i ciekaw jestem jakby to wyglądało. Może ma ktoś takie zamontowane u siebie i mógłby wrzucić zdjęcie poglądowe?

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar MatiMatteo
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Konin
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDm
    Postów
    677

    Domyślnie

    Emblemat na klapie ściąga się przez przedziurawienie go na środku albo podważenie pod uszczelką małym wkrętakiem. Zamienniki są sprzedawane przez naszych kolegów z forum. Sam posiadam taki.

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Mongoose
    Dołączył
    04 2013
    Auto
    156 Sportwagon 2.0 JTS
    Postów
    1,326

    Domyślnie

    Ja mam czarno biały, sam go sobie zrobiłem na ploterze, trzyma od 3lat. Te "naklejane" zamienniki odpadły mi po roku, do tego wyglądają sztucznie i mi się nie podobają, kompletnie. Myśle, że najlepiej to zainwestować 120zł i masz dwa, nowe oryginalne emblematy.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMAG0333.jpg
Wyświetleń:	7
Rozmiar:	26.6 KB
ID:	204337

    oczywiście jest on przyklejony prosto, tylko jakoś tak zdj wyszlo No i lekko mam maskę krzywą

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar mattom
    Dołączył
    12 2009
    Mieszka w
    dolnoslaskie DZL-> PO
    Auto
    Fiat CROMA 1.9 150ps
    Postów
    2,727

    Domyślnie

    Cytat Napisał Mongoose Zobacz post
    Te "naklejane" zamienniki odpadły mi po roku, do tego wyglądają sztucznie i mi się nie podobają, kompletnie
    Wiem, że są gusta i guściki - ale no
    Mam praktycznie jeden z pierwszych znaczków "naklejachych blaszek "które przypłynęły (bądź przyleciały) do naszego kraju z Chin, jak któryś z kolegów na forum zaczął to ogarniać i dalej wygląda jak nowy. Czego nie można powiedzieć o oryginalnym znaczku kupionym w ASO jakies 3-4 miesiące wcześniej
    Kupuj naklejke "blaszke" i sie nie przejmuj. Na alieexpress teraz ksoztuja cos kolo 4-5 zł, kup na zapas wymienisz sobie później.
    Sam mam znaczki w stanie bdb, ale stwierdziłem, że pora na zmiany i zamówiłem własnie komplet czarnych i tych a`la Giulia
    Ostatnio edytowane przez mattom ; 26-06-2016 o 16:15
    147 powodów do zadowolenia

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Te kolorowe zamienniki to badziew. Płowieją od słońca, wycierają się od mycia gąbką. Złazi złota farba i znaczek robi się cały srebrny. Jakiś rok mam je na aucie.

    Ktoś ma zdanie odnośnie znaczków z Giulii czyli tych najnowszych? Też taka padaka czy lepsze wykonanie?

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Miałem naklejki i to był najgorszy badziew jaki widziałem. Kupiłem blaszki czarne z Chin i pasowały idealnie, byłem super z nich zadowolony, do tego stopnia, że jak tylko się pojawiły w wersji najnowszej z emblematem z Giulii, zamówiłem od majfrenda z Chin te nowe i od tego czasu trzymają się jak wściekłe.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  7. #7
    Użytkownik Rowerzysta Avatar r0bertos
    Dołączył
    08 2008
    Mieszka w
    Stalowa Wola/Kraków
    Auto
    Alfa Romeo Giulietta 1.6 JTDm 105KM Bianco Ghiaccio
    Postów
    402

    Domyślnie

    Jak wygląda montaz tych blaszek z chin ? Trzeba zdemontować stary emblemat czy po prostu nakleja się je na stare emblematy ?

  8. #8
    Użytkownik Znawca Avatar KHOT
    Dołączył
    11 2012
    Mieszka w
    Poznań
    Auto
    Panzergrau
    Postów
    1,309

    Domyślnie

    Obojętnie. One przychodzą z gotową naklejoną taśmą vhb, więc podstawa to dobrze odtłuścić powierzchnię i będzie się trzymać bez problemu.
    "Aby zrozumieć „paradoks" konia ciągnącego wóz,
    najlepiej wyobrazić sobie co się będzie działo, jeśli koniowi założymy wrotki."

    "Nie masz talentu? Zawsze możesz pokazać cycki."


  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    Była Alfa Romeo 147
    Postów
    58

    Domyślnie

    Dzięki za Wasze opinie. W takim razie może spróbuję z tymi naklejanymi zamiennikami. Czy średnica emblematu na masce i klapie bagażnika jest taka sama (74 mm)?

  10. #10
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    04 2016
    Auto
    147 1.9 JTD 8V
    Postów
    42

    Domyślnie

    Sam niedawno zmieniałem emblematy na takie, które polecił KHOT. Zajęło mi to 15-20 minut pod blokiem. Wspomagałem się ostrym nożem i śrubokrętem. Ważne, by dobrze odtłuścić przed przyklejeniem i będzie ok.

Podobne wątki

  1. Brak świateł na klapie bagażnika
    Utworzone przez uka w dziale 166
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 10-07-2023, 09:54
  2. [Giulietta] Tylne światłą ledowe w klapie bagażnika
    Utworzone przez Lodilirian w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-07-2017, 22:32
  3. [159] Wymiana emblematu/przycisku na klapie bagażnika SW
    Utworzone przez kriswin w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 30-05-2016, 10:36
  4. Alfa bez napisów na tylnej klapie bagażnika
    Utworzone przez paweldante w dziale 147
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 05-03-2010, 15:56

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory