Strona 1 z 9 123456789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 84

Temat: świeci kontrolka poduszek powietrznych

  1. #1
    euhenio
    Gość

    Domyślnie świeci kontrolka poduszek powietrznych

    Ni stąd, ni z owąd zapaliła mi się kontrolka podzuszek powietrznych i nie chce zgasnąć. Co może być tego przyczyną???

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Przyczyn może być kilka np chwilowa przerwa w obwodzie Airbag, zmiana napięcia nieduża a skutek masz aktualnie na wyświetlaczu. Może przesunąłeś fotel i kabel pod nim zawadził o coś rozpinając się? Ktoś już tak miał na forum alfaclubu i okazało się, że wtyczka się poluzowała. Z tego co wiem od innych i z autopsji, nie ma się co przejmować raczej nagłym zaświeceniem poduszki, bo czasem samoistnie się to dzieje, ale pod fotel zerknąć możesz. Niech Ci ktoś skasuje błąd a wtedy zobaczysz, czy nadal jest problem, czy tylko był to przypadek i już jest ok.

  3. #3
    Użytkownik Romeo Avatar Franek Strzelba
    Dołączył
    02 2009
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Audi A6 Avant 3.0 TDI V6
    Postów
    1,183

    Domyślnie

    Kolego, nie wiem jak w innych modelach AR, ale w 147 zapalenie sie kontroli poduszki powietrznej oznacza ich DEZAKTYWACJĘ do momentu skasowania błędu! Krótko mówiąc, tak długo jak pali Ci się kontrolka "jaśka" tak długo nie masz żadnej poduszki "do dyspozycji"! Warto o tym wiedzieć...

    Co do przyczyn takiego błędu można je z grubsza podzielić na dwie grupy:
    1) czysto mechaniczne,
    2) związane z elektryką (awaria bodycompa, zwarcie z instalacji itp.)

    O ile te drugie ciężko zdiagnozować samemu, to te mechaniczne są do "ogarnięcia". Pod przednimi fotelami są przewody od airbagów i kostki, które je łączą. Często zdarza się, że na skutek odkurzania w samochodzie czy przesuwania fotela (w wersjach 3D) dochodzi do rozłączenia się tych kostek. Wtedy włącza się kontrolka. Te kostki można owinąć izolacją albo połączyć przewody na sztywno. Tak czy inaczej trzeba uważać

    Jak masz szczęście, to kontrolka zgaśnie, gdy znajdziesz przyczynę (raz mi się tak udało)...

  4. #4
    Użytkownik Romeo Avatar Arthrm
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dublin, Ireland, Ireland/Kraków, Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo,
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    u mnie w 156 po wjechaniu w spora dziure zapalila sie taka kontrolka... wsadzilem rano lape pod deske od strony pasazera i wyczulem kabel ktory lekko wychodzil z gniazda - dopialem go i lampka zgasla
    IRLANDIA


    ____________Jest:_______________________Były:____ _______________________________

    ______Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo______ Alfa Romeo 156 1.6 Lusso________Alfa Romeo 147 1.6 Lusso
    __________________ _____

  5. #5
    Użytkownik Ogier Avatar marekshino
    Dołączył
    01 2011
    Mieszka w
    Czeladź
    Auto
    147 Q2
    Postów
    156

    Domyślnie

    Cytat Napisał Franek Strzelba Zobacz post
    Kolego, nie wiem jak w innych modelach AR, ale w 147 zapalenie sie kontroli poduszki powietrznej oznacza ich DEZAKTYWACJĘ do momentu skasowania błędu! Krótko mówiąc, tak długo jak pali Ci się kontrolka "jaśka" tak długo nie masz żadnej poduszki "do dyspozycji"! Warto o tym wiedzieć...
    To jest nie prawda. Znajoma kumpla miała zapalonego "airbaga" który był błędem spowodowanym jedynie poruszeniem fotela od strony pasażera (kasowałem jej to wcześniej). Kilka dni później znowu poruszała fotel i błąd wywalił, tak się złożyło że miała dzwona niezłego i poduszki wywaliły normalnie.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar anmark2301
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Sligo, ROI
    Auto
    AR147TS 120KM 2002
    Postów
    48

    Domyślnie

    Sprawdz jeszcze kostki od kurtyn, sa w bagazniku nad lampami , ukryte pod wykladzina tak samo zreszta jak i kostki dochodzace do lamp, kurtyny rowniez potrafia robic psikusa a co do wyswietlanych bledow to w alfie blad ktory pojawi sie nawet po krotkim rozlaczeniu stykow np. przesuniecie fotela i luzna kostka pod nim spowoduje zapalenie sie ikonki poduchy, niestety nawet gdy polaczenie zostanie przywrocone, ikonka bedzie swiecic dalej ale system juz dziala, pozostaje info o problemie...niestety albo stety, jak kto woli, w megance mialem podobny problem i po poprawieniu kostki komunikat znikal a tu.... alfa wola o zainteresowanie
    Sorki za brak polskich znakow

  7. #7
    Użytkownik Romeo Avatar Arthrm
    Dołączył
    11 2010
    Mieszka w
    Dublin, Ireland, Ireland/Kraków, Bochnia
    Auto
    Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo,
    Postów
    1,121

    Domyślnie

    Anmark Ty zainteresowalbys sie spotkaniami w IE
    http://www.forum.alfaholicy.org/zlot...spocik_ie.html


    czytajac te posty balem sie ze bede musial jechac pod komputer... no ale ikonka zgasla po poprawieniu kostki piep... dziury w Swords
    Ostatnio edytowane przez Arthrm ; 03-12-2011 o 18:43
    IRLANDIA


    ____________Jest:_______________________Były:____ _______________________________

    ______Alfa Romeo 159 1.9 JTS Sportivo______ Alfa Romeo 156 1.6 Lusso________Alfa Romeo 147 1.6 Lusso
    __________________ _____

  8. #8
    Użytkownik Embrion Avatar wawi
    Dołączył
    06 2011
    Mieszka w
    Śrem
    Auto
    Alfa Romeo TS 1.6 120KM 01'' r.
    Postów
    15

    Domyślnie

    jak dobrze, że trafiłem na ten temat wczoraj mi się zapaliła czerwona diodka od airbaga i się zdziwiłem lekko ?! czy możliwe, że pasażer z tyłu z mego hatchbacka jak wysiadał mogł tą kostkę naruszyć ?! do tej pory było wszystko OK !

  9. #9
    Użytkownik Romeo Avatar cuoreventi
    Dołączył
    01 2010
    Mieszka w
    Szczecin
    Auto
    Alfa 156 2.0 JTS 16v
    Postów
    4,198

    Domyślnie

    Mogło tak być

  10. #10
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał cuoreventi Zobacz post
    Mogło tak być
    ale nie musiało








Podobne wątki

  1. świeci kontrolka poduszek powietrznych
    Utworzone przez peter779 w dziale 147
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 13:25
  2. Kontrolka poduszek powietrznych
    Utworzone przez cobee w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-02-2011, 11:55
  3. kontrolka poduszek powietrznych, a rękojmia ASO
    Utworzone przez radosuaf w dziale 156
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 14-06-2010, 12:29
  4. [146] Swieci sie kontrolka od poduszek powietrznych
    Utworzone przez MATIMZ w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 07-02-2010, 13:45
  5. Kontrolka od poduszek powietrznych
    Utworzone przez roberto147 w dziale 156
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 21-04-2008, 19:02

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory