Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Alfa 147 '01 JTD 8V - Nie odpala/wariuje/problem z immo(?) KRK

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 8v 115PS
    Postów
    2

    Domyślnie Alfa 147 '01 JTD 8V - Nie odpala/wariuje/problem z immo(?) KRK

    Witajcie Alfaholicy!
    Na wstępie napiszę,że jestem laikiem.. a moja Bella jest już leciwa, ale jednak dostaje nowe podzespoły konsekwentnie od około 3 lat (czyli odkąd ją mam) i oprócz paru drobnych awarii wszystkie części, które wymieniłem miały charakter eksploatacyjny. Ostatnio dodatkowo dostała parę nowych elementów blacharskich i zaprawy na miejsca żarte przez rudą. Ale.. do rzeczy. Po odebraniu auta od blacharza/lakiernika podolewałem wszystkich płynów aby nasycić włoszkę i przez 3 dni odpalała, jeździła i ogólnie rzecz biorąc działała natomiast miałem problem z centralnym zamkiem. Kontrolka w środku auta migała po zamknięciu kilka razy z rzędu na czerwono po czym przełączała się w normalny tryb czyli miganie co ok. 3 sekundy. Niestety następnego dnia po odpaleniu i przejechaniu paruset metrów komputer wyrzucił kilka rodzajów błędów: niski poziom płynu hamulcowego, awarię lampy stopu, lewej pozycji czy innych.. Auta nie udało się nawet zgasić przy pierwszym podejściu z kluczyka, dopiero 3 przekręcenie zgasiło auto. Na początku komputer pokazał komunikat Immobilizer Failure, odpiąłem klemy i wyczekałem aż ochłonie, po ponownym podłączeniu akumulatora auto przestało wskazywać poziom paliwa, zegary (nawet bez włączonych lamp) są podświetlone, rozrusznik kręci ale nie odpala. W ten sam sposób reaguje na drugi kluczyk. Auto aktualnie zostało sprawdzone pod kątem spalonych bezpieczników, przekaźników czy też punktów masy u mojego mechanika i wszystko w porządku, aku podaje dobry prąd i jest naładowane więc raczej nie ma opcji, żeby napięcie skakało. (wiem, że niedopięte klemy powodują unieruchomienie Alfy bo już to przerabiałem.) Podpięcie pod komputer wskazuje na błąd sterownika immobilajzera. Co robić bo auto stoi od tygodnia u mechanika, on nie ma pomysłów i nie bardzo wiem do kogo się zwrócić a przyznam szczerze, że ostatni sezon dosyć mnie wykosztował. Poradźcie coś bracia! Może ktoś z Krakowa przerabiał temat lub wie jak to ugryźć/ ewentualnie znacie kogoś kto zajmuje się beznadziejnymi przypadkami w małopolsce. Dzięki za uwagę

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Koks
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Knurów
    Auto
    AR 147 1910 JTD CF3 8V 115KM/85 KW (DISTINCTIVE)
    Postów
    626

    Domyślnie

    Wg mnie wygląda na uszkodzenie body computera. Np centralka immo tak jak i parę innych jest jednolitą częścią body computera.

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  3. #3
    Użytkownik Dwusuwowiec
    Dołączył
    04 2014
    Auto
    159
    Postów
    148

    Domyślnie

    problem z masą. gdzieś był opisany ten problem

  4. #4
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9JTD 8v 115PS
    Postów
    2

    Domyślnie

    Masa wszędzie jest. kable do body i do całej skrzynki wygladają dobrze. Da się body jeszcze ratować czy trzeba nowe kupić i co w zestawie z tym? dodatkowo radio wywaliło teraz cancheck.. więc jak to działa kiedy wymienia się body? Dobrze rozumiem, że powinno się zgrać kopie ze starego zanim się wrzuci nowy? Tylko, że teraz nie ma za bardzo z czego kopii zrobić [MENTION=11552]Koks[/MENTION]

  5. #5
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Mi to wygląda na to że blacharz usmażył Ci ecu. Wydaje mi się że podmianka z innej alfy z tym samym silnikiem załatwi sprawę plus osiowanie centralek.

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Koks
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Knurów
    Auto
    AR 147 1910 JTD CF3 8V 115KM/85 KW (DISTINCTIVE)
    Postów
    626

    Domyślnie

    Sama podmiany nie da rady bo trzeba by kupić komplet ecu + stacyjka i kluczyki.
    Lepiej kupić podobny ecu i wszystko przegrać ze starego ecu a to powinien załatwić ogarnięty elektronik.

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    111

    Domyślnie

    Ew blacharz mógł przegarzac przewodu i teraz robią zwarcia lub nie mają przejścia.

    Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Ja bym zaczął od bardzo dokładnych oględzin wiązek kabli, które znajdują się w pobliżu wykonanych prac blacharskich. Może gdzieś przygrzali izolację, jest jakieś małe przebicie i dlatego wszystko wariuje.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-01-2016, 14:32
  2. [159] Alfa nie widzi kluczyka - problem z immo po wymianie aku ???
    Utworzone przez mcbartkwoiak w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-08-2015, 06:55
  3. Alfa immo problem
    Utworzone przez jarek665141 w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-09-2013, 09:27
  4. [145] Nie odpala. Kontrolka immo się świeci
    Utworzone przez mmafun w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-08-2013, 16:48
  5. nie odpala, świece grzeją cały czas+immo
    Utworzone przez maciekm88 w dziale 156
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 00:44

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory