Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Temat: Wszystkie moje problemy z Włoszką.

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar Sykoo
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    147 1.9 16V JTDm
    Postów
    152

    Domyślnie Wszystkie moje problemy z Włoszką.

    Witam, przeszukałem forum ale nie znalazłem informacji na temat kilku problemów które mnie denerwują.
    1. OGRZEWANIE- zrobiło się chłodno a więc wiadomo pasuje aby ogrzewanie kabiny działało prawidłowo, ja mam taki problem że wszystko ładnie cchodzi, grzeje itp ale z tym że nie ważne czy to 16,5stopnia czy 17 czy tam 25 zawsze dmucha takim samym goracym powietrzem jak by tyemperatura byłaustawiona na maxa (climatronic). Co to może być ?
    2. SILNICZKI LAMP- Pali mi je niemiłosiernie, już chyba z 5 wymieniałem i najlepsze jest to że cały czas siada ten od strony kierowcy. denerwujące jest to bo szkoda wydawac ciagle 50 zł na silniczek, a nowy umiera po miesiącu jazdy.
    3. ŚWIECE - Wymieniałem je tamtym roku w połowie "zimy" grzały jak nalezy i wszystko było okkej aż tu nagle dziś zapalam samochód i ERROR GLOW PLUG. Czy to normalne że przez lato je mogło spalić ? Problem występuje sporadycznie, nie za każdym razem wyskakuje mi bład świec.
    4. PODGRZEWANIE FOTELI- Posiadam skórę w samochodzie (pełne skóra na fotelach) ale nie mam podgrzewania (nigdy nie było) czy da się jakos zamontować je ? tzn siatki lub coś ? próbował ktoś ?
    5. SUBWOOFER BOSE - Nie posiadam Bose w samochodzie, czy jak kubie taki subwoofer to moge go zamontować? będzie działac ?
    Bardzo prosiłbym o pomoc. Bedę dodawał w tym temacie resztę swoich problemów o ile sobie o nich przypomnę.
    Pozdrawiam i dziekuje z góry
    Ostatnio edytowane przez Sykoo ; 09-10-2016 o 10:00

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar przemek1
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Katowice
    Auto
    Była Alfa Romeo 147 1.9 JTD 16V, Alfa Romeo 159 2.0 JTDM, jest Alfa Romeo 159 1.75 TBI
    Postów
    197

    Domyślnie

    Ad. 3
    Error glow plug to błąd świec żarowych więc na pewno któraś się spaliła bądź padł przekaźnik świec.
    Ad5. Mam w swojej 147 zamontowany sam subwoofer z BOSE a nie posiadam reszty nagłośnienia BOSE.
    Zamontowany jest na innym uniwersalnym wzmacniaczu i uniwersalnej instalacji do subwooferów w bagażniku.
    Miło dodaje niskich tonów a bagażnik jest cały dostępny.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar Koks
    Dołączył
    09 2010
    Mieszka w
    Knurów
    Auto
    AR 147 1910 JTD CF3 8V 115KM/85 KW (DISTINCTIVE)
    Postów
    626

    Domyślnie

    Ad1 wygląda na problem związany z nastawą ciepło/zimno nie pamiętam teraz czy jest tam jeden silniczek czy więcej najlepiej sprawdzić w elearn.
    Ad4 na allegro są maty uniwersalne do montażu podgrzewania, można też poszukać foteli z ogrzewaniem i zamienić co jest z pewnością prostszym rozwiązaniem.
    Ad5 w dziale zrób to sam jest opis jak podłączyć zestaw bose (subwoofer i wzmak)

    Wysłane z mojego SM-G903F przy użyciu Tapatalka

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków Avatar micorl
    Dołączył
    08 2012
    Mieszka w
    Siewierz/Mierzęcice
    Auto
    Alfa Romeo 147 FL JTDM 16v TI Q2 - była,Alfa Romeo 159SW JTDM 16v TI,Alfa Romeo 147 FL 1.6 T.S
    Postów
    848

    Domyślnie

    A to grzanie na maksa masz tylko na początku? Jeśli tak i później z upływem czasu temperatura powietrza na wylocie z kratki stabilizuje się to oznacza, że jest wszystko ok. W climatronicu przy niskich temperaturach na zewnątrz po włączeniu ogrzewania podawane jest powietrze najbardziej ciepłe jakie może w danej chwili podać układ ogrzewania. Później dzięki czujnikowi temperatury wewnętrznej system stopniowo obniża temperaturę powietrza podawanego do kabiny, żeby ostatecznie ustabilizować ją do tej zadanej przez Ciebie.

  5. #5
    Użytkownik Znawca Avatar kylo1986
    Dołączył
    03 2010
    Mieszka w
    Podlasie
    Auto
    166 2.4 20v Fl x2, 159 1.9 8v
    Postów
    1,990

    Domyślnie

    2. Cos na kablach doprowadzajacych prad masz uwalone
    3.. Co do swiec to w moim przypadku pokazywalo ze jest conajmniej jedna spalona, a ostatecznie komunikat znikl po wymianie czujnika polozenia walu korbowego.

  6. #6
    Użytkownik Świeżak Avatar Sykoo
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    147 1.9 16V JTDm
    Postów
    152

    Domyślnie

    A więc tak: Jedna świeca spalona, wymieniona i po błędzie.
    Grzanie na maksa mam cały czas, nawet po upływie kilkunastu minut.
    Najlepsze jest to że w lecie dmuchało zimnym a w zimie wali ciepłym nawet na 16,5 stopnia ;/
    A jeżeli czujnik wału korbowego byłby walnięty to jakie były by jeszce objawy ? ;>

  7. #7
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    nie odpalałby na ciepłym silniku

  8. #8
    Użytkownik Świeżak Avatar Sykoo
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    147 1.9 16V JTDm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Ogrzewanie działa jak nalezy, grzeje na poczatku a potem daje temperature ktorą chciałem, miałes rację.

    Reszta problemów chyba załatwiona bo kupiłem te maty na fotele, kable od silniczka lampuy były poszarpane więc poszły na nie opaski zgrzewane i zostały zlutowane.
    co do świec to jedna jednak była spalona, wymieniona i wszystko jest okkej.

    Najbardziej irytujacym problemem jest to że np na 1,5 tys obrotów zatrzesie budą a póżniej jest okkej, i tak na każdym bniegu oraz przy ruszaniu strasznie telepie budą i środkiem, dwumas i sprzęgło wymienione wraz z wysprzeglikiem miesiąc temu .
    Mówił coś mechanik że poduszki pod silnikiem i skrzynią są w kiepskim stanie, czy może to być wina tego ? jak na luzie jest i daję jej gaz o też tak na 1-1.2 tys obrotów zatelepie kokpitem i budą a póżniej spoko chyba że jadę dosyć szybko tzn gdy silnik ma obroty to lekko wibruje wszystko .
    bez gazu jest okkej.
    Poduszki do wymiany ?

  9. #9
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    1. no właśnie
    wielu się na to łapie
    ale skoro masz w aucie np 7 stopni i ustawiasz zadaną na 16,5 to logiczne że bedzie grzało aż do uzyskania tych 16,5








Podobne wątki

  1. [Giulietta] Które ASO polecacie na moje problemy z Julką?
    Utworzone przez Robal w dziale MiTo/Giulietta
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 24-08-2016, 07:28
  2. Przygodę z Włoszką czas zacząć:)
    Utworzone przez Emil. w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-01-2015, 11:23
  3. Witam z moją włoszką Alfa Romeo 159 TBi .
    Utworzone przez Skywalker w dziale Tu się witamy
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-07-2014, 18:28
  4. [2.5 V6 24V] Moje problémy s Alfou.
    Utworzone przez lucka w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 08-01-2010, 12:14

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory