Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 43

Temat: Alfa 147 nie chce zapalić

  1. #21
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Patryku, nic się nie przejmuj. Na pewno niczego nie uszkodziłeś sprawdzając silnik. Kolega sleyer3 nie ma racji.
    Miałeś awarię kilka dni temu i w nieświadomości wielokrotnie próbowałeś uruchomić silnik, np. po wymianie świec, czy cewek, więc nie ma mowy o jakichś dodatkowych uszkodzeniach, a to co się miało pogiąć to już dawno się pogięło. Teraz, jak sam widziałeś, koła rozrządu stoją i możesz sobie jeszcze kręcić ile chcesz i nic dodatkowo nie uszkodzisz.
    Teraz znajdują się wybitni specjaliści i dają sarkastyczne opinie i pochwały. Szkoda, że wcześniej, kiedy potrzebowałeś pomocy w ustaleniu przyczyn problemu, nikt nie potrafił udzielić rady.
    Co do samej kolizji to niestety zawsze tak jest, że kierowca zwykle niewiele słyszy. Ja mam doświadczenie w tych sprawach, więc po przeczytaniu Twojego opisu od razu podejrzewałem kolizję. Zwykle w przypadku kolizji pogiętych jest kilka zaworów, a korbowody i tłoki wytrzymują.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 14-10-2016 o 18:22

  2. #22
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147, 2002r, Twin Spark 105 KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Dzięki za podbudowanie mnie jak najlepiej sprawdzić szkody? Ściągając głowicę?

  3. #23
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Dokładnie tak - spuszczamy płyn i demontujemy głowicę, a potem zobaczymy.

  4. #24
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Wypraszam sobie nie jestem sarkastyczny. Poprostu to była głupia rada. I tego że pogięte są tylko zawory też nie możesz być pewien opierając się o swoje doświadczenia. W takich sytuacjach należy postępować delikatnie. To tak jakbyś złamał nogę na nartach i mówił że możesz dalej śmigać bo bardziej się nie złamie. Głupie porównanie, ale takich rzeczy się nie robi . Pomijając tę zbędną polemikę, zdejmuj głowicę oceń straty i nie zawadziłoby sprawdzić wału.

  5. #25
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147, 2002r, Twin Spark 105 KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Tłoki to bez problemu sprawdzę, ale wał? Jak to zrobić? W sumie zobaczymy czy te tłoki będą bardzo obite i wtedy też będzie można przypuszczać stopień uszkodzenia wału o ile taki będzie

  6. #26
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    Wypraszam sobie nie jestem sarkastyczny. Poprostu to była głupia rada. I tego że pogięte są tylko zawory też nie możesz być pewien opierając się o swoje doświadczenia. W takich sytuacjach należy postępować delikatnie. To tak jakbyś złamał nogę na nartach i mówił że możesz dalej śmigać bo bardziej się nie złamie. Głupie porównanie, ale takich rzeczy się nie robi . Pomijając tę zbędną polemikę, zdejmuj głowicę oceń straty i nie zawadziłoby sprawdzić wału.
    Ja też sobie wypraszam Twoje głupoty. Gość kręci rozrusznikiem 3 dni - pewnie dziesiątki razy - i nie może odpalić, bo ma kolizję, a Ty wciskasz jakiś absurdalny kit o delikatności postępowania i złamanej nodze, bo chcesz postawić na swoim. Trzeba było dawać mądre rady, jak nikt nie wiedział co mu dolega.
    A co do uszkodzeń to przeczytaj moje posty ze zrozumieniem, to wyczytasz również o możliwych innych uszkodzeniach oprócz zaworów.
    Patryk - masz jakąś wiedzę o tym rozrządzie, kiedy był wymieniany? Może masz jakieś papiery od mechanika, to wtedy mógłbyś dochodzić kosztów naprawy. Zrób zdjęcia przed demontażem paska, szczególnie ważne jest położenie wskazówki napinacza.
    Co do sprawdzenia wału i korbowodów to dokładne sprawdzenie i pomiary możliwe jest wyłącznie na warsztacie, po wymontowaniu z bloku.. Natomiast wiele dają oględziny po demontażu miski.
    Ostatnio edytowane przez SG0240 ; 14-10-2016 o 20:09

  7. #27
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Szkoda gadać. Kręćcie silnikiem dalej w nadziei na poprawę sytuacji. Wcześniej się nie wypowiadałem bo nie widziałem tematu. End of transmition.

  8. #28
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147, 2002r, Twin Spark 105 KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    No własnie teraz na jesieni chciałem wymienić ten rozrząd a tu..... Samochód nabyłem na początku wakacji i rozrząd miał już swoje przejechane. Panowie nie ma się co spinac, krecony teraz tylko bedzie jak go naprawie, jeżeli to będzie opłacalne.. a wcześniej tez go tak nie katowałem na tym rozruszniku nie znając dokładnej przyczyny. Jutro napisze jak to wygląda po demontażu głowicy.

  9. #29
    Użytkownik Quadrifoglio Verde
    Dołączył
    10 2007
    Mieszka w
    Wrocław
    Auto
    AR156 1,6TS 1999 r.
    Postów
    5,304

    Domyślnie

    OK czekamy na wyniki oględzin. Sprawdź też prowadnice zaworów, bo pewnie będą do wymiany.

  10. #30
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147, 2002r, Twin Spark 105 KM
    Postów
    21

    Domyślnie

    Albo żeby zaoszczędzić robocizny to sprawdzę endoskopem, bo jakby była kolizjia to tak czy siak będzie widać na tłoku

Podobne wątki

  1. alfa zgasła i nie chce zapalić
    Utworzone przez kubiś w dziale 156
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 26-12-2009, 16:25
  2. Gaśnie, nie chce zapalić
    Utworzone przez ola w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 06-09-2009, 13:45
  3. silnik nie chce zapalić
    Utworzone przez haribo w dziale 156
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 22-03-2009, 20:34
  4. [166] Nie chce zapalić po postuju.
    Utworzone przez qckr w dziale 166
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 11-07-2008, 22:55
  5. Alfa nie zawsze chce zapalić
    Utworzone przez Marek w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 18-04-2007, 15:24

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory