Strona 1 z 6 123456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 51

Temat: 147 jtd 16v 150 km szarpie na połsprzegle,stuki

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie 147 jtd 16v 150 km szarpie na połsprzegle,stuki

    Witam ostatnio włożyłem w samochód 5000 tys zł, zostało wymienione sprzęgło komplet plus koło dwumasowe,wszystko z firmy valeo, do tego wysprzeglik + pompa sprzęgła oraz regeneracja skrzyni biegów oraz nowe półosie, po odbiorze od mechanika, samochód szarpie na półsprzegle ruszając na jedynce lub wstecznym,trzesie całą karoserią, po dodaniu troche gazu rusza płynnie, ale coś stuka podczas zmiany biegu pojedynczy stuk, do tego kiedy zaczynam hamować i w koncowej fazie wciskam pedał sprzęgła słychać takie dziwne szuranie ustaje po puszczeniu sprzegła.Najgorsze jest to że nie mogłem już zostawić samochodu u mechanika, bo musiałem wracać do Holandii i tak o tydzień wydłużyłem urlop, dojechałem ale dalej objawy wystepują i nie wiem czym to jest spowodowane przecież wszystko mam nowe. Dziekuje za wszelkie informacje, od czego zacząć

  2. #2
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar jaboleq
    Dołączył
    06 2010
    Mieszka w
    Tychy
    Auto
    AR 156 SW 1.9 16V powered by @sdero
    Postów
    7,326

    Domyślnie

    Szczerze ... odebrałeś niesprawne auto od mechanika. Przepraszam ... od ciuly a nie mechanika.
    ::::::: I am IN LOVE with trance! ::::::: Moja włoszka :::::::

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar daffy94
    Dołączył
    03 2016
    Mieszka w
    Gdańsk
    Auto
    AR 147 FL 1.9 JTD 150KM
    Postów
    56

    Domyślnie

    Ja miałem takie objawy, ale kiedy mi oporowe padło i sprzęgło.

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Może układ źle odpowietrzony .

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Nowa Słupia
    Auto
    AR 159 2.2 JTS 2006r.
    Postów
    11

    Domyślnie

    witam... opcje są dwie, albo mechanik źle złożył coś ( nie dokręcił lub chociaż delikatnie przesunął i coś nie siedzi w swoim miejscu) lub któraś z części była wadliwa.. mówię to ze swojego doświadczenia jak wymieniałem tarczę sprzęgłową w focusie II , i po złożeniu nie chciał do końca wysprzęglać... musiałem rozebrać od nowa wszystko i okazało się ze na sprężynach od tarczy tarło koło zamachowe a inaczej już nie dało się tego założyć. Po wizycie w sklepie okazało się że tarcza jest " fabrycznie źle złożona" i oddali mi kasę a sprzęgło pojechało na reklamację... więc albo wina mechanika albo wadliwej części, smutne ale prawdziwe co do tego trzęsienia i pukania przy ruszaniu to jakoś bardziej poszedł bym w stronę półosi bo wstrząsy są jak padnie dwumasa a przecież masz nową.. może coś poszło nie tak przy montażu lub masz nie dokręconą albo nie zabezpieczoną ( nie wiem jak jest akurat w twoim modelu ) na twoim miejscu po powrocie zajrzałbym pod spód i poruszał czy siedzi na swoim miejscu i nie ma dziwnych luzów.. jedno jest pewne że musisz oddać samochód na sprawdzenie wszystkiego co było robione... przykro byłoby jakby koła ci się rozjechały w trakcie jazdy przez nieuwagę mechanika i niedokręcenie czegoś. Nie zbijam się teraz tylko absolutnie poważnie mówię życzę szybkiej i skutecznej naprawy.

  6. #6
    Użytkownik Znawca Avatar maniek015
    Dołączył
    10 2011
    Mieszka w
    Kraków
    Auto
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi 12' Active
    Postów
    1,334

    Domyślnie

    Jeśli trzepie na półsprzęgle to niekoniecznie musi to być sprzęgło albo dwumasa - jeśli wymienił dobrze to powinny być ok.
    Sprawdziłbym zawieszenie silnika i przede wszystkim czujnik położenia pedału sprzęgła - czasami jego trzonek lubi się zacinać. Jak wymieniał pompę sprzęgła to mógł się on właśnie przyciąć.
    Alfa Romeo 145 1.4 TS 16V 99' - była
    Alfa Romeo 156 SW Distinctive 1.9 JTD 16V 04' powered by @sdero [conmir.pl] 185KM 370NM - była

    Alfa Romeo GTV Lusso 3.0 V6 24V 98' - była
    Alfa Romeo 156 SW SportPack 3 2.4 JTD 10V 01' powered by @sdero [conmir.pl] 200KM 400NM -była
    Alfa Romeo 156 SW 2.5 V6 24V 02' Distinctive - była
    Peugeot 508 SW 2.0 HDi Active 12' - jest


    Alfa Romeo 156 3.0 V6 24V 05' Distinctive - jest


    Pomyślcie o niej jak o Angelinie Jolie. Słyszeliście, że jest szalona, że jada tylko klej do tapet, ale chciałoby się, prawda?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar kebs
    Dołączył
    07 2014
    Mieszka w
    Andrychow
    Auto
    CharlesNapOB
    Postów
    40

    Domyślnie

    Osobiście miałem podobny problem.

    Tak jak pisze kolega sleyer3
    Układ był źle odpowietrzony, co skutkowało tym,
    że szarpało, samochód podskakiwał, a silnik? Wydawało sie, że chce spod maski wyskoczyć
    Troche 'pompowania' mała dolewka i zaczeło jeździć normalnie.

  8. #8
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Jutro jade na podnosnik to posprawdzam wszystko, dziwne zjawisko dzis miałem, rano przed pracą, wchodze odpalam i ruszam na samym sprzegle, moje zdziwienie nic nie szarpie, jade do pracy zmieniam biegi a tu zero stuków, auto dostało samo uleczenia, dopiero po pracy jak jeszcze jezdzilem troche to znowu cos zaczeło poszarpywać ale były to mniesze drgania niż wczoraj, zobaczymy co bedzie jutro

  9. #9
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Byłem na podnosniku i zawieszenie silnika w porzadku,półosie też,wszystko podokręcane, jedynie zauważyłem lekkie zapocenie przy uszczelniaczu półosi krótkiej, oraz lekki luz kielicha w gnieździe mechanizmu różnicowego,a łożyska były wymienione nie wiem czy tak powinno być,stan oleju w skrzyni max, po za tym przy odpalonym silniku na biegu lub bez, również przy wciskaniu sprzegła nic nie słychać. Dziwna sprawa, jadąc na podnośnik słyszałem stuki przy zmianie biegów i szarpało, a wracając z powrotem znowu zero stuków i brak szarpnięć. Sprawdzałem również czujnik sprzegła przez fesa i działa prawidłowo. Mechanik twierdzi że odpowietrzał ponad godzine i przelał całą butelke plynu, przy mnie też to zrobił i nie było powietrza wiec nie wiem czy kupić płyn i spróbować jeszcze raz?Według niego winna jest tarcza i narzekał na valeo że on by dał z sachsa albo luka

  10. #10
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    09 2015
    Auto
    Teraz Lancia Delta 1.8 Tbi 2009r/Alfa Romeo 147 1,9 jtd 16 v 2005 rok
    Postów
    197

    Domyślnie

    Coś mi się wydaje że stuki są przez nowy kielich strona lewa firmy zetta ere kupiony z auto sklep 24, wcześniej u nich kupiłem kielich na półoś długą, wytrzymała 16 miesięcy uznali reklamację wyminili na nową, nagram filmik potem i może ktoś określi czy winny jest przegub wew czy łożyska w skrzyni, z góry dziękuje za pomoc.

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 19-03-2016, 21:30
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 25-10-2014, 15:18
  3. 2,4 jtd 136 km szarpie
    Utworzone przez gwiazdor2 w dziale 166
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-10-2013, 21:02
  4. Stuki stuki i po kilku naprawach dalej stuki !!!
    Utworzone przez Korczu w dziale 156
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 20:25
  5. 2.0 TS szarpie
    Utworzone przez Matikskw w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-05-2011, 17:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory