Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 16 z 16

Temat: Selespeed nie wrzuca biegów

  1. #11
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    AR 147 2.0
    Postów
    16

    Domyślnie

    jaja sie staly niesamowite.

    psikalem z tydzien temu bezpieczniki http://www.italcar24.pl/environment/...b1d0972771.jpg
    wyciagalem i psikalem tez przekaznik od pompy pod przeplywomierzem kolo akumulatora (to chyba on z tego co czytalem)

    Pompa jednak po tych zabiegach nie ruszyla, 2 dni pozniej tez nie.

    Dzis odpalam auto , ledwo co zapalil bo stal tyle czasu na mrozie a pompa pompuje normalnie , biegi wrzuca.

    Wczesniej podejrzewalem tez ze to cos z temperatura - pozamarzaly jakies przelaczniki ale wczoraj i dzis to wgl -15 - 10 stopni jest.

    Jesli chodzi o szczotki pompy to pol roku temu mechanik mowil ze pompa jest w dobrym stanie .
    Aktywator niedawno byl wymieniany jak pisalem.

    No teraz to juz nie wiem co sie dzieje xd

  2. #12
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    AR 147 2.0
    Postów
    16

    Domyślnie

    pompa zaczela dzialac tak jak opisalem po 2 dniach jezdzenia zaniemogla znowu nie rusza wgl. a juz nie pracowala tak samo rowno. auto stoi daleko od domu, musze je zaholowac dosc daleko do mechanika ;/ dlatego przed holowaniem planuje zrobic dwie ponizsze wymiany

    Mysle zeby wymienic przekaznik pompy znajdujacy sie miedzy silnikiem a akumulatorem.
    http://fotoo.pl//out.php?i=708731_aaadsdg.jpg
    to jest ten przekaznik?
    https://www.autosklep24.pl/pl/p/Prze...46520419/15541


    a takze wymienic 2 bezpieczniki http://fotoo.pl//out.php?i=708730_aaa.jpg
    (6) zautomatyzowana skrzynia biegów 30A
    (17) zautomatyzowana skrzynia biegów 15A

    Co o tym sadzicie?
    Ostatnio edytowane przez Szmycu ; 16-01-2017 o 19:22

  3. #13
    Użytkownik Romeo Avatar SebaM
    Dołączył
    11 2014
    Mieszka w
    BTM
    Auto
    GT 3.2
    Postów
    542

    Domyślnie

    Bezpieczniki o ile masz sprawne nie ma sensu wymieniać, natomiast przekaźnik jeżeli potrafisz można sprawdzić przy pomocy kilku kabli i żarówki.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    06 2015
    Auto
    AR 147 2.0
    Postów
    16

    Domyślnie

    auto stalo 4 dni na miescie. pojechalem po przekaznik i bezpieczniki, nic nie wymienilem. auto ledwo co zapalilo (wyladowany aku), pompa zalaczyla sie i normalnie dojechalem do bez problemow zadnych do mechanika.

    Niezly cyrk.

    Zobaczymy co zdiagnozuje...

  5. #15
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    03 2019
    Auto
    JuliusHoNJD
    Postów
    1

    Domyślnie alfa 156 2.0 jts selesped bieg nie wchodzi 3ci i wsteczny i oborty odcina pry 4500 ob

    witam zagrane auto zostalo i wymienione glowice. na poczotku w selespeed nie wchodzil wsteczny teras na trojkie nie che laczyc raz dziala ras nie dziala.
    NAPRAWIONO GLOWICE PASKI ROZZADU. PO NAPRAWIE AUTO DLUGO KRECI ZANIM ODPALI I OBROTY MA TYLKO DO 4500 OBROTOW.

    CO TO MOZE BYC?PLYNU TEZ MALO W SELESPED JEST.
    MOZE KTOS POMOZE MA SELESPED COS DO OBROTOW SILNIKA?

    JAK TO SPRAWDZIC I NAPRAWIC MOZE KTOS POMOZE














    Cytat Napisał Szmycu Zobacz post
    Witam . Chcialbym opisac dzisiejszy problem ktory sie pojawil w alfie 147 selespeed.

    Otoz troche ponad pol roku temu mialem problemy z ta skrzynia, zostal wymieniony aktywator, zalany plyn, kalibracja itd.
    Autko smigalo bez problemu przez pol roku, bez zaciecia.

    Dzisiaj dojechalem do swiatel skrzynia wrzucila luz i tak juz pozostalo.
    Po godzinie odpialem klemy od akumulatora i po minucie biegi zaczely chodzic normalnie.

    Pojechalem w kilka miejsc zostawilem auto postalo, ruszylem, biegi dzialaly nastepnie, skrzynia zawiesila sie na 4 i juz nie chcial zmienic sie bieg wyzej ani nizej ani lopatkami ani dzwignia, nie dzialal tez przycisk CITY. Dojechalem do domu na samej 4 wtedy zatrzymalem sie, auto wrzucilo N.
    Nie moglem wrzucic biegu wiec odpialem klemy od aku i zaczal normalnie wrzucac biegi wiec wjechalem do garazu.

    Nie zaswiecila sie kontrolka selespeed system failure ani razu, pompka pompuje.

    Coz to moze byc?

  6. #16
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2019
    Auto
    Alfa Romeo 156
    Postów
    10

    Domyślnie Selespeed problem

    Czy ktoś może podać lub powiedzieć gdzie znajdę dane dotyczące Alfa Romeo 156 skrzyni Selespeed?
    Chodzi mi o parametry jakie powinny być prawidłowe? Mam kabel i multiecuscan. Jak by ktoś był tak miły i sprawdził mój log. Jakie ciśnienie powinno być?
    Miałem taką sytuację:
    - ostatnio pompka po otwarciu drzwi długo pracowała, mogłem wsiąść zamknąć drzwi, zapiąć pas i ruszyć za stacyjkę i nadal nie szło odpalić, jeszcze chwile musiałem czekać
    - kilka dni temu auto zrzuciło na luz i przestało zmieniać biegi
    - podłączyłem kabel zrobiłem test pompki i cisza ale przekaźnik chyba chodził (nie pamiętam bo to była nerwowa sytuacja), u mnie przekaźnik jest pod schowkiem pasażera
    - zaholowałem go do szwagra pogrzebałem przy bezpiecznikach przy aku, tam są dwa odpowiedzialne za selespeed i pompka zaczęła działać
    - postanowiłem więc jechać do domu 25 km, ruszyłem wyjechałem na trasę i na drugim biegu skrzynia przestała funkcjonować jechałem tak ok 500m i nagle wszystko wróciło normy skrzynia zaczęła chodzić i zmieniać biegi
    - w domu wziąłem wszystkie bezpieczniki koło aku nasmarowałem smarem miedzianym w sprayu
    - auto cały czas działa
    - pompka chodzi o wiele krócej przy otwarciu drzwi tak jakby się unormowało wszystko
    - zauważyłem, że oleju w skrzyni mam poniżej min już zamówiłem buteleczkę i czekam na nią
    - błąd jaki komputer pokazał to P1772- Diagnoza niskiego ciśnienia
    - samochód teraz zmienia biegi bez problemy

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	IMG_20190430_175135.jpg
Wyświetleń:	5
Rozmiar:	85.9 KB
ID:	257851

    - Może mi ktoś wyjaśnić zasadę działania selespeed?
    - czy pompka może się nie uruchamiać gdy jest za mało oleju bądź jest zapowietrzony układ (odpowietrzyłem go multiecuscanem)?
    - gdzie szukać przyczyny?

    Log w notatniku bo nie mogę w exelu dodać
    Attached Files Attached Files
    Ostatnio edytowane przez jacol134 ; 03-05-2019 o 17:56 Powód: dodanie załącznika

Podobne wątki

  1. Selespeed nie wrzuca drugiego biegu
    Utworzone przez 1989leszek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-04-2015, 16:51
  2. Selespeed - po zahamowaniu wrzuca na N
    Utworzone przez rgr2 w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 20-03-2015, 13:25
  3. Selespeed 2.0 JTS- Nie wrzuca biegu
    Utworzone przez soja_gt w dziale GT
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 18-12-2014, 17:36
  4. Selespeed nie wrzuca 3 biegu
    Utworzone przez donmat w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-01-2014, 22:01
  5. selespeed nie wrzuca biegów
    Utworzone przez sikorek w dziale 147
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 29-06-2013, 06:45

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory