Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: [147] Wymiana zegarów

  1. #1
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 8V
    Postów
    52

    Domyślnie [147] Wymiana zegarów

    Witam, mam taki problem. Otóż moja Alfa nie posiada komputera pokładowego i chciałbym to zmienić Czytałem tutaj różne tutoriale z wymianą zegarów, wiem o konieczności osiowania proxy. A jak jest z ASR? Gdy zakupię zegary z ASR, a moje autko tego nie posiada to podobno będzie palił się błąd ASR. Skasuje się on po osiowaniu czy nie? Druga sprawa to czy takie zegary z komputerem i bez ASR do wersji FL MY2007 (z regulacją wysokości świateł na guzikach [+] [menu] [-]) istnieją? Trzecia sprawa to przebieg, jest on zapisany w zegarach czy bierze z BC lub sterownika silnika czy innej centralki?

  2. #2
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Gliwice
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v
    Postów
    99

    Domyślnie

    Co do osiowania proxy to zrobisz to zwykłym elm. Z resztom i tak będziesz musiał to zrobić bo będzie ci licznik przebiegów migał, ponieważ komputer wykryje nowe urządzenie co nadaje na szynie can. Co do ASR nie powinien się palić ponieważ tego nie masz i komputer nie widzi, tak samo jak z ikonkom zapięcia pasów ale z alfom różnie to bywa . Mogą być piktogramy na liczniku ale nie muszą być wykorzystane w danej wersji. Bynajmniej tak sądzę w porównaniu do innych marek. Weź pod uwagę że będziesz jeszcze potrzebował manetkę inną bo musisz mieć możliwość przełączania informacji na komputerze w liczniku. Co do przebiegu jest możliwość zmiany w MES-ie ale zmiana musi być wyższa od tej co jest na zegarach, w dół się nie da no chyba że masz odpowiednie narzędzia do tego. A przebieg jest zapisany w ECU, BC i zegarach.

  3. #3
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2013
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9 JTDm 8V
    Postów
    52

    Domyślnie

    Jak sprawdzałem w Eperze to jest właśnie podział w zegarach na wersje z komputerem, ASR, VDC i tego różne kombinacje, więc jednak podejrzewam, że coś mogłoby się palić. A jakiegoś żółtego błędu ASR na wyświetlaczu komputera po prostu bym nie zniósł A manetki mogą być dowolne z dowolnej wersji, lift przedlift? Taśmę airbag też trzeba wymieniać? Bo chciałbym sobie przy okazji wymiany manetek takie z tempomatem sprawić

  4. #4
    Użytkownik Rowerzysta Avatar ffranek
    Dołączył
    02 2014
    Mieszka w
    Rybnik
    Auto
    Stelvio 2.0 200KM '20
    Postów
    82

    Domyślnie

    Ja wsadziłem zegary chyba z wersji z VDC, którego sam nie posiadam i działa. Manetkę też kupiłem jakąś i działa. Jedyna różnica to taka, że mam ASR i po zamianie zegarów, jak zadziała ASR to nie mruga kontrolka ASR tylko VDC.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar M4rcin3z
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Gdańsk/Włocławek
    Auto
    Była Alfa Romeo 147 16V 1.6 TS 105KM
    Postów
    177

    Domyślnie

    Ja odgrzeję kotleta i dorzucę swoje 5 gr. Jak nie masz ASR i włożysz zegary z Alfy z ASR to będzie świecić kontrolka ASR non stop i osiowanie nie pomoże, przerabiałem to i leżą mi w kącie zegary czarne z wersji z ASR, a potrzebuje bez :/

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    Alfa Romeo 1,9 jtd 140km Ti
    Postów
    522

    Domyślnie

    Jak by ktoś potzebował to chętnie odsprzedam swoje. Co prawda z ASR i tempomatem na tarczy licznika...Ale za to sprawne...


    Cytat Napisał ffranek Zobacz post
    Ja wsadziłem zegary chyba z wersji z VDC, którego sam nie posiadam i działa. Manetkę też kupiłem jakąś i działa. Jedyna różnica to taka, że mam ASR i po zamianie zegarów, jak zadziała ASR to nie mruga kontrolka ASR tylko VDC.
    Mam tak samo. Jedyny mankament jak się wyłaczy ASR to nie swieci się ikona tylko na komputerze info iż ASR wyłączony....
    Ostatnio edytowane przez maniek6600 ; 12-01-2017 o 20:29

Podobne wątki

  1. Wymiana zegarów JTD
    Utworzone przez czester.91 w dziale 147
    Odpowiedzi: 38
    Ostatni post / autor: 15-09-2017, 11:02
  2. Wymiana licznika/ zegarów
    Utworzone przez mateofordeo w dziale 166
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 13-10-2016, 18:34
  3. Wymiana oświetlenia zegarów
    Utworzone przez MatiMatteo w dziale 147
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-09-2015, 04:26
  4. [GTV] Wymiana środkowych zegarów
    Utworzone przez Wedżi w dziale Gtv/Gtv Spider
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-06-2013, 22:04
  5. wymiana zegarów na białe 156 2.4 jtd
    Utworzone przez manix w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 31-01-2013, 16:29

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory