Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 27

Temat: Zamarza przednia szyba od środka

  1. #11
    klekot ™ gorol Quadrifoglio Verde Avatar bocian
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    SD ( Dąbrowa Górn. )
    Auto
    156 1.6 TS , GT 1.9 JTD ,159 SW Ti 2.0 jtdm , Volvo 4.4 V8 , Jeep GC WK2 5.7 Hemi
    Postów
    14,782

    Domyślnie

    Cytat Napisał ddudek Zobacz post
    1. odpalasz temperature max, klima wyłączona,
    przy mrozie chocby chciał to nie włączy klimy :-)








  2. #12
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Cytat Napisał bocian Zobacz post
    przy mrozie chocby chciał to nie włączy klimy :-)
    No tak, w alfie tak jest

  3. #13
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147 1.9 JTD 115 2001r
    Postów
    54

    Domyślnie

    Cytat Napisał bogusz Zobacz post
    automatycznie po wyłączeniu silinika po jakiejś minucie się zamykają. Mnie też parują, ale muszę wreszcie porządnie wymyć szyby od środka bo dawno nie były myte i tu pewnie jest problem. A oprócz tego co tu koledzy piszą dodam, chodź wydaje się to absurdalne to odkurzanie całego środka też bardzo pomaga.
    Właśnie o to chodzi, że nie tyle parują co zamarzają. Jak mam wode na dywanikach/snieg to przed nocą zawsze je opróżniam. Mam tak zamarznięte, że trzeba skrobać od srodka a od zewnątrz nie. Nie wiem może mam auto po jakiejś powodzi czy coś...Dojeżdzam do roboty może 2-4km po mieście także auto się nawet nie zagrzeje, parkuje na te 8h na podziemnym gdzie jest cieplej i auto mam rozmrozone po pracy.
    Poza tym ciężko tą alfe zagrzac. Jak jej przycisnę na drodze to wskoczy na te 50-70 czasem te 90. Ale przy normalnej jeździe nie ruszy wskazowka(mechanik mówił że to przypadłośc jtd że Cięzko je zagrzać). A tak btw ma ktoś na sprzedaż panel szyb alfa 147/gt(kierowcy) w normalnej cenie?
    Ostatnio edytowane przez Mlody505 ; 11-01-2017 o 20:01

  4. #14
    Użytkownik Świeżak Avatar bogusz
    Dołączył
    01 2014
    Mieszka w
    Starachowice
    Auto
    147 1.9JTD 115km. 159 2.4 JTDm 210km
    Postów
    207

    Domyślnie

    Na serio porządnie wymyj szyby i wysusz auto np. z włączoną klimatycją trochę pojeżdzij. Tak wiem, klimatyzacja poniżej 3 stopni się nie uruchamia, ale osuszacz wtedy działa i spokojnie można tym sposobem można pozbyć się wilgoci z auta. A tak przy okazji kiedy wymieniałeś filtr kabinowy?
    Using Tapatalk

  5. #15
    Użytkownik Świeżak Avatar wilq01
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 Busso CF3 manual
    Postów
    47

    Domyślnie

    Po pierwsze, to nie szkoda Ci diesla na tak krótkie dystanse? Męczysz go strasznie... To nie przypadłość jtd, że się nie dogrzewa, tylko każdego diesla. A już przyciskanie jak jest zimny to zupełnie słaby pomysł...

    Co do wilgoci. Ile tego żwirku wsypałeś i gdzie? Podnieś gumowe dywaniki i zobacz czy nie masz mokrej wykładziny podłogowej. Pewnie masz. Natomiast żwirek może nie działać na mrozie. Ja proponuję rozsypać porządnie żwirku po wykładzinie z przodu i z tyłu jak będziesz stał na tym parkingu podziemnym. Dywaniki oczywiście zabierz do bagażnika. Jak w aucie będzie cieplej to zacznie parować i żwirek powinien to wyłapać. Później trzeba to odkurzyć. Najlepiej jakby auto postało w ciepłym ze dwie doby, jak masz możliwość. Powinno pomóc.

  6. #16
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    Bez sensu rozsypywać a potem to odkurzać.
    Prosty sposób, który gdzieś już ktoś polecał.
    Gdy żona/dziewczyna/mama zrobi już pranie, podkradasz się niczym król złodziei i podbierasz dwie, a najlepiej cztery swoje dlugie skarpety, wsypujesz do jednej żwirek zawiazujesz, wkładasz w następną, znów zawiązujesz i kładziesz gdzieś pod fotelem kierowcy, ewentualnie w okolicy największej wilgoci. Efekt powinien być zadowalający

  7. #17
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147 1.9 JTD 115 2001r
    Postów
    54

    Domyślnie

    No nic zostało to suszyć jak mówicie. Wsypałem ok 2,5l żwirku w 2 rajstopy. Jeden pod fotelem kierowcy jeździ cały czas a drugi na wycieraczce pasażera najczęśćiej lub pod fotelem. Dzięki za zainteresowanie tematem
    Ostatnio edytowane przez Mlody505 ; 11-01-2017 o 20:37

  8. #18
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    najlepsze są gazety, ale papier nie kredowy tylko ten najbardziej chamski-makulaturowy

  9. #19
    Użytkownik Świeżak Avatar wilq01
    Dołączył
    07 2016
    Mieszka w
    Lublin
    Auto
    Alfa Romeo 166 2.5 V6 Busso CF3 manual
    Postów
    47

    Domyślnie

    Moim zdaniem bez sensu jest właśnie wsypywać w skarpetę/rajstopę. Też mi tak ktoś radził i nie za bardzo działało. Pewnie dlatego, że materiał odcina żwirek od wilgoci a już na pewno rajstopa. One się wydają cienkie, ale są w 100% ze sztucznego poliestru, który nie oddycha ni chu chu. Zapytajcie jakiejś dziewczyny czy jej się w rajstopach nie poci... pupa

  10. #20
    Użytkownik Pirat drogowy Avatar ddudek
    Dołączył
    06 2014
    Mieszka w
    Białystok
    Auto
    GT 3.2 V6
    Postów
    228

    Domyślnie

    Boże, weź wygrzej / wysusz te auto jak pisałem. Chyba nie zdajesz sobie sprawy jak dobrze to działa. Szczegolnie jak rzadko ma okazje sie rozgrzać, pewnie mnostwo wilgoci tam siedzi. Żwirek nie wyciągnie wszystkiego.

    Wysłane z mojego Nexus 6P przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. szyba przednia
    Utworzone przez pawyl007 w dziale 147
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 04-10-2012, 21:40
  2. [145] Szyba przednia
    Utworzone przez grzesiek87 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 28-06-2009, 12:53
  3. [146] Szyba przednia.
    Utworzone przez Lesio w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 25-11-2008, 23:24
  4. [164] Szyba przednia
    Utworzone przez NOE w dziale 33/164
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-07-2008, 14:11

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory