Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17

Temat: Motor Control system failure

  1. #11
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    EGR raczej nie powinien mieć z tym nic wspólnego. U mnie jak miałem zapchany EGR to silnik normalnie pracował, przyspieszenie itp. Dopiero na autostradzie jak przycisnąłem mocniej, powyżej 120km/h łapał ten błąd, ale silnik pracował tak jak powinien nie tracąc mocy. BTW jak zamierzasz sam czyścić EGR to uważaj na śrubkę która trzyma cały tłoczek w zaworze żeby nie ukręcić Obym się mylił i Ci pomogło czyszczenie EGR-u aby się nie męczyć z naprawą samochodu

  2. #12
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Ściagaj rurę przy kolektorze jak i klapę gaszącą (za nią może być dużo oleju z sadzą). EGR też wykręcaj. Wyczyść to wszystko i uważaj by syf nie wpadł do kolektora. Przewody od gruchy, akumulatora ciśnienia, overboosta wymień, wyczyść i przełóż w dostępne miejsce overboosta. Zaślep na próbę całkiem EGR.

    Masz podwieszony temat w dziale 147/156/GT o MSCF, przejrzyj go. Możliwe, że overboost do czyszczenia/wymiany.

  3. #13
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Ludzie nitrem to można czyścić plamy oleju na betonowej podłodze, a nie delikatna elektronikę. Ten czujnik można wywalić w kosz. Tylko alkohol izopropylowy.

  4. #14
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    09 2016
    Auto
    147
    Postów
    11

    Domyślnie

    Witam ponownie,

    Opisze cala sytuacje jaka zaszła A wiec przedwczoraj przeczyściłem jeszcze raz czujnik (Bardziej go przedmucham) jednak błąd dalej występował. Zakupiłem wiec używanego overboosta i zamiennik czujnika ciśnienia doładowania. Na dzień wczorajszy zaplanowałem wizytę u mechanika (chciałem żeby mi przeczyścił EGR-a na początek). Przed, podjechałem jeszcze do sklepu no i po powrocie do samochodu odpalam a tu błąd zniknął. No to jadę sprawdzić czy wróciła moc. Wszysto gra jak wcześniej, normalnie przyspiesza jak dawnej). Bylem jednak już umówiony z mechanikiem, wiec postanowiłem ze pojadę i poproszę o przeczyszczenie EGR-a. Dzisiaj odebrałem samochód i dalej jest wszytko ok. Wydaje mi się, ze pewnie pierwsze czyszczenie czujnika było ok tylko Alfa mogla wpaść w tryb awaryjny i potrzebne była określona ilość uruchomiania silnika lub jakaś odległość żeby dopiero zakapowała ze już jest zdrowa? Wykasowałem wiec błąd P2038 i mam nadzieje, ze już będzie hulać jak dawniej i przez długi czas.

    Dziękuje wszystkim za rady i pomoc. Pozdrawiam.

    - - - Updated - - -

    A jeszcze jedno pytanie Mechanik powiedział, ze jest niby taki środek w spreju do czyszczenia EGR-a, ze nie trzeba go rozkręcać tylko się zdejmuje filtr powietrza i niewielka ilość psika on to zasysa i wywala wydechem. Słyszał ktoś o czymś takim, czy to naprawdę działa i nie szkodzi ?

    Pozdrawiam

  5. #15
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    Na yt widziałem testy jakiegoś specyfika do czyszczenia egr, po przejechaniu iluś tam km trochę się oczyścił ale dalej był brudny xd Moim zdaniem czyszczenie ręcze jest bardzardziej skuteczne. Cały nagar w środku co się zbiera oddziałowe też na cewkę która lubi się zapchać tym syfem i przestać działać

  6. #16
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Dla mnie już w teorii to lipa bo cały ten syf który masz w Egrze i kolektorze (a może być tego sporo) musi przelecieć przez zawory, cylindry, znowu zawory.

  7. #17
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Popieram Sleyera. A mechanik dupa skoro wspomina o dziwnych sprayach, które prędzej zniszczą silnik niż go naprawia.

Podobne wątki

  1. Motor control system failure JTD
    Utworzone przez rafaddd w dziale GT
    Odpowiedzi: 90
    Ostatni post / autor: 22-09-2019, 09:45
  2. Motor control system failure
    Utworzone przez Beautymania w dziale 156
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-10-2012, 13:57
  3. Motor Control System Failure - EGR?
    Utworzone przez Dumel w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 25-05-2011, 21:12
  4. Motor Control System Failure
    Utworzone przez korzen w dziale 147
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 18-01-2011, 23:27
  5. motor control system failure
    Utworzone przez chinczykmg w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 10:06

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory