Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Problem ze sprzegłem , czy to normalne ? - za niskie obroty ?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rexor1998
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    BRERA 2.4 Jtdm 300hp 667Nm
    Postów
    5

    Domyślnie Problem ze sprzegłem , czy to normalne ? - za niskie obroty ?

    Witajcie koledzy
    Mam problem z moja alfa 147 1,9 jtd . Sprawa wyglada tak , Moje wolne obroty są ustawione na okolo 800-850 (mysle ze ok) , Gdy dojezdam do skrzyzowania (15-20 km/h) i wciskam juz sprzeglo to obroty spadaja mi z np 1500 do 700 (wtedy czuc drgania) i dopiero gdy tak spadną to wracają do normalnej wartosci wolnych obrotow . Niewiem czego to wina czy sprzeglo jest juz do wymiany ? Wysprzeglik ? Dockisk ? Czy miał ktoś z was podbny przypadek ? , Dodam jeszcze ze w ostanim miesiącu podczas ruszania wyczuwalne sa lekkie drgania karoserii co wymusza na mnie ruszanie z wyzszych obrotow ,
    Z góry dzieki za pomoc !

  2. #2
    Użytkownik Świeżak Avatar Sykoo
    Dołączył
    12 2015
    Mieszka w
    Jasło
    Auto
    147 1.9 16V JTDm
    Postów
    152

    Domyślnie

    Mam ten sam problem.. Dwumasa i sprzegło wraz z wysprzęglikiem wymienione, jak mechanik wymienial to mówił że poduchy pod skrzynia i silnikiem do wymiany, wszystkie ! Szukam jakichś sensownych, byle nie tanie podróbki i nie orginały bo na nie kupa kasy idzie. Myślę że masz ten sam problem. Przy gaszeniu i odpalaniu nie słychać cykania sprężyn od dwumasy ?

  3. #3
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

    Domyślnie

    Eee jak poduszka skrzyni do wymiany to na pewno nie dlatego, że są drgania. Słychać bardziej metaliczny dźwięk od strony drążka zmiany biegów w środku. Jeśli poduszki skrzyni do wymiany, to powiedzmy, że bardziej będzie ci buda się trzęsła, ale też bez przesady. Ja wymieniałem na jakieś tam nie znanej firmy i od kilku lat mam spokój i ciszę. W tym przypadku uważam, ze nie ma potrzeby montować oryginałów.Co innego wahacze...

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał rexor1998 Zobacz post
    Witajcie koledzy
    Mam problem z moja alfa 147 1,9 jtd . Sprawa wyglada tak , Moje wolne obroty są ustawione na okolo 800-850 (mysle ze ok) , Gdy dojezdam do skrzyzowania (15-20 km/h) i wciskam juz sprzeglo to obroty spadaja mi z np 1500 do 700 (wtedy czuc drgania) i dopiero gdy tak spadną to wracają do normalnej wartosci wolnych obrotow . Niewiem czego to wina czy sprzeglo jest juz do wymiany ? Wysprzeglik ? Dockisk ? Czy miał ktoś z was podbny przypadek ? , Dodam jeszcze ze w ostanim miesiącu podczas ruszania wyczuwalne sa lekkie drgania karoserii co wymusza na mnie ruszanie z wyzszych obrotow ,
    Z góry dzieki za pomoc !
    zapewne zbliża się koniec żywota całego kompletu

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    08 2015
    Mieszka w
    Poznan
    Auto
    Alfa Romeo 1,9 jtd 140km Ti
    Postów
    522

    Domyślnie

    NO mam nadzieję że te zamienniki poduch załatwią sprawę.Tak mi trzęsie budą że chyba mocniej już nie może....

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie! Avatar rexor1998
    Dołączył
    01 2017
    Mieszka w
    Krosno
    Auto
    BRERA 2.4 Jtdm 300hp 667Nm
    Postów
    5

    Domyślnie

    Koledzy a wiec tak , od czasu napisania posta minelo 4 miesiace wymienilem wszystkie poduszki pod silnikiem i niema zadnej poprawy a nawet napewno jest gorzej , jutro wymieniam sprzeglo bo przyszedl juz na nie czas ( musze wciskac do samej dechu zeby dobrze wysprzeglilo a i tak juz czasem zgrzytnie ) , znajomy mechanik podpowiedzial mi ze to prowadopodobnie bedzie docisk ktory nie trzyma juz dobrze sprzegla i podczas startowania gdy jest najwiekszy opor poprostu sprzeglo uslizguje sie , jezeli drgania ustaną napisze

Podobne wątki

  1. Obroty, raz za niskie raz za wysokie ??
    Utworzone przez michalek w dziale 156
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-03-2011, 18:33
  2. [145] [boxer] niskie obroty
    Utworzone przez bobryt w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 19-05-2010, 11:02
  3. Za niskie obroty
    Utworzone przez Marty w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-06-2009, 11:38
  4. niskie obroty co moze byc
    Utworzone przez andzia3.0 w dziale 166
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-06-2009, 10:23
  5. [156] niskie obroty..
    Utworzone przez RAMON110 w dziale 156
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 19-12-2008, 12:48

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory