Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Temat: Spada temperatura podczas jazdy - termostat?

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.6 ( 120km )
    Postów
    11

    Domyślnie Spada temperatura podczas jazdy - termostat?

    Witam,
    Mam problem z temperaturą w mojej AR147 1.6(120Km)
    Gdy samochod stoi dłużej podczas rozruchu temperatura dochodzi do 90st ale podczas jazdy już się zmniejsza do 70-75st. Czy to wina termostatu?
    Jaki polecacie termostat?, lepiej kupić nowy czy używki też są ok. Wymienialiście może sami, czy to już grubsza sztuka latania
    Przy okazji zapytam, jeśli nawiewy na kierowce i na pasażera nie działają, to jaka może być tego przyczyna?
    Pozdrawiam

  2. #2
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    -była: Alfa 156 1.8ts , Alfa 147 1.9jtd, jest: Seat Leon 1.9TDI 210hp, Alfa 147 1.9 16v
    Postów
    204

    Domyślnie

    Termostat do wymiany. Kup nowy,używka może działać przez tydzień i będzie to samo. Ja w 1.9 wymieniłem sobie sam,prosta sprawa. Jeśli chodzi o nawiew-bezpiecznik sprawdziłeś?

  3. #3
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Konrad.P
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    GT 1.9jtd Nero Metallico, 147 1.6 TS Grigio Sterling
    Postów
    62

    Domyślnie

    Mam 1.6 ale 105KM i termostat był pierwszą rzeczą, którą wymieniłem w tym samochodzie. Kupiłem nowy, firmy Vernet i przy okazji wymieniłem cały płyn w układzie, bo i tak część płynu ucieknie Ci po odkręceniu termostatu. Wymieniałem sam, bez kanału - dostęp od góry. W sumie nie ma nic skomplikowanego, ale polecam się zaopatrzyć w nowe opaski i płyn chłodniczy. No i pamiętaj, żeby dobrze odpowietrzyć układ a najlepiej przez pierwsze kilka przejechanych km obserwuj wskazówkę temperatury.

    Pamiętaj, żeby zabierać się za wymianę przy zimnym silniku, bo możesz się poparzyć!

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Malo tematów o termostatach?

  5. #5
    Użytkownik Alfista Avatar zieloo007
    Dołączył
    05 2009
    Mieszka w
    Racibórz
    Auto
    Była 156 1.9 jtd, jest Toyota Avensis t27 '18
    Postów
    4,144

  6. #6
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Gołowąsy dorwa sie do internetu i chcą mieć gotowe odpowiedzi. Mod nic nie robi ze zdublowanymi tematami.

  7. #7
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.6 ( 120km )
    Postów
    11

    Domyślnie

    Dzięki za informacje. Ale od mechanika a nawet 2 słyszałem, że to nie wina termostatu, bo gdyby była wina termostatu to albo by grzał za bardzo albo wcale. Podobno jak się chłodzi podczas jazdy a na postoju trzyma temperature, to nie jest termostat i zalecają wsadzić kawałek tekturki przy chłodnicy i podobno ma być wtedy ok.
    Ale to takie troche "Spartakusowe" chodż podobno sporo aut tak ma? Słyszeliście coś na ten temat?

    - - - Updated - - -

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Gołowąsy dorwa sie do internetu i chcą mieć gotowe odpowiedzi. Mod nic nie robi ze zdublowanymi tematami.
    Nie musisz się odzywać na ten temat, nie każdy jest tak obcykany jak Ty

    - - - Updated - - -

    Co do nawiewu, to raczej nie bezpiecznik, bo na szybę nawiew jest, nie ma nawiewu na wnętrze auta, znaczy minimalny jest ale to dopiero na ustawienie najwiekszego nawiewu ale też słabo wyczuwalny

  8. #8
    Użytkownik Rowerzysta Avatar Konrad.P
    Dołączył
    10 2016
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    GT 1.9jtd Nero Metallico, 147 1.6 TS Grigio Sterling
    Postów
    62

    Domyślnie

    Cytat Napisał qba85 Zobacz post
    Dzięki za informacje. Ale od mechanika a nawet 2 słyszałem, że to nie wina termostatu, bo gdyby była wina termostatu to albo by grzał za bardzo albo wcale. Podobno jak się chłodzi podczas jazdy a na postoju trzyma temperature, to nie jest termostat i zalecają wsadzić kawałek tekturki przy chłodnicy i podobno ma być wtedy ok.
    Ale to takie troche "Spartakusowe" chodż podobno sporo aut tak ma? Słyszeliście coś na ten temat?

    - - - Updated - - -



    Nie musisz się odzywać na ten temat, nie każdy jest tak obcykany jak Ty

    - - - Updated - - -

    Co do nawiewu, to raczej nie bezpiecznik, bo na szybę nawiew jest, nie ma nawiewu na wnętrze auta, znaczy minimalny jest ale to dopiero na ustawienie najwiekszego nawiewu ale też słabo wyczuwalny
    Yhym, a później przy mocniejszej jeździe silnik Ci się zagotuje, bo nie będzie przepływu powietrza przez kartonik U mnie było tak, że po mieście silnik nagrzewał się praktycznie do temperatury roboczej ale za to pierwsza trasa jeszcze jesienią pokazała, że nie ma opcji żeby zagrzał się do 90 podczas jazdy. Po wymianie termostatu zawsze nagrzewa się do 90 i ani drgnie czy to miasto czy trasa na mrozie.

  9. #9
    Użytkownik Pirat drogowy
    Dołączył
    10 2014
    Mieszka w
    Mińsk Mazowiecki
    Auto
    -była: Alfa 156 1.8ts , Alfa 147 1.9jtd, jest: Seat Leon 1.9TDI 210hp, Alfa 147 1.9 16v
    Postów
    204

    Domyślnie

    Jak Konrad.P , miałem identyczny objaw. Swoją drogą polecam Ci zmienić mechaników... Trzeba być idiotą,żeby komuś polecać karton wkładać..myślenie rodem za czasów "malucha"

  10. #10
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.6 ( 120km )
    Postów
    11

    Domyślnie

    No właśnie też tak mi się wydaje, że Ci mechanicy trochę "nie czasowi" są. Zdziwiło mnie że oboje powiedzieli to samo, ale jeżeli potwierdzacie że to wina termostatu to nie ma co analizować, trzeba kupic nowy termostat i go założyć Dzięki wielkie za pomoc
    A co do nawiewu macie jakies rozwiązania? filtr kabinowy i powietrza wymienione, coś mechanik mówił o jakimś cięgiełku, ale już nie wiem czy warto słuchać tych mechaniorow

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 24-12-2016, 10:38
  2. Termostat. Temperatura na postoju spada
    Utworzone przez maniek6600 w dziale 147
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 19-12-2016, 22:35
  3. Termostat. podczas jazdy temperatura spada
    Utworzone przez Lenix w dziale 147
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 27-11-2013, 13:09
  4. Temperatura spada podczas jazdy. V6
    Utworzone przez Maateusz w dziale 166
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 15-04-2012, 11:15
  5. Temperatura podczas jazdy spada do 75 stopni. V6
    Utworzone przez nobodyspecial w dziale 166
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 11-10-2011, 17:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory