Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Temat: Pytania początkującego alfiarza: pilot, abs, diagnostyka

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR 147 JTD 115km 2001r
    Postów
    2

    Domyślnie Pytania początkującego alfiarza: pilot, abs, diagnostyka

    Witam

    miesiąc temu stałem się właścicielem mojego pierwszego auta konkretnie AR 147 1.9JTD 115km. Alfe kupiłem w dobrym stanie, lecz teoretycznie bez centralnego zamka. Zamykanie kluczykiem działało i działa cały czas, pilot nie. Uznałem, że brakuje mi centralki lub po prostu mam pilot bez elektroniki, tak to wyglądało na pierwszy rzut oka, przyciski na pilocie po wciśnięciu nie wskazywały na to żeby coś było pod nimi. Dzisiaj przypadkiem udkryłem, że jednak tam jest jakaś płytka. Zastałem tam płytke bez baterii, urwana jedną blaszką, jednym wylutowanym switchem, drugi uszkodzony i jeden sprawny. Dodatkowo brak jednej kości pomiędzy 2 switchami - fotki wstawiam poniżej. Teraz mam takie pytanie, przylutowanie switcha i blaszki to nie problem, nie wiem co to za układ którego mi brakuje i czy jest ważny.

    Kolejna sprawa, gdy kupiłem auto abs nie wskazywał żadnych problemów, lecz od pierwszej lekkiej odwilży gdy mrozy puściły alfa lekko mi szaleje. Podczas jazdy jak i na postaju w nieregularnych odstepach czasowych, opadają mi wskaźniki od obrotomierza, predkościomierza, wskaźnik paliwa, dodatkowo zapala się rezerwa, kontrolka od abs, trakcji i ręcznego. Czasami trwa to ułamek sekundy i wraca do normy czasami sekunde lub dwie. Ciężko sprawdzić czy abs działa w tym momencie bo trwa to krótko, natomiast samochód normalnie przyśpiesza nie ma w sumie innych problemów. Zakupiłem interfejs od Viakena ten niebieski z przełącznikami, abs nie pokazuje błędów, silnik po za błedem EGR też.

    Ostatnia sprawa odnosi się do samej diagnostyki posiadam interfejs jak i program Multiecuscan, chciałem sprawdzić korekty wtrysków, ponieważ moim zdaniem na zimnych silniku ciężko odpala, nie trwa to wieczność, ale zdecydowanie dłużej niż na rozgrzanym lecz posiadam tam puste wartości - silnik oczywiście odpalony.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16831427_1238211349581023_654003025_n.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	48.1 KB
ID:	222367Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	16901487_1238211302914361_1914560409_n.jpg
Wyświetleń:	4
Rozmiar:	57.7 KB
ID:	222368

    Pozdrawiam i z góry dziękuje za pomoc

  2. #2
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Korekty wtrysków sprawdzisz w 8v dopiero od rocznika badajże poliftowego, czyli ok 2003 czy 2004r. Zostaje Ci próba przelewowa- znajdziesz manual na forum lub na yt. Co do kluczyka to już inna sprawa , ta blaszka nie jest na stałe- jest jako wsuwka, switche elektronik dolutuje, pytanie czy pilot wysyła sygnał - masz kartę kodową żeby zaprogramować? Bez niej też się da, ale w serwisie drogo , a speców mało- choć zależy gdzie się mieszka.

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar maly_777
    Dołączył
    08 2009
    Mieszka w
    Warszawa
    Auto
    AR 156 FL SW 1.9 16V
    Postów
    2,497

    Domyślnie

    Co do pilota: Jest to ważny układ.
    W Warszawie zapraszam, rozwiąże ten problem.

    KODOWANIE KLUCZY (Giulia Stelvio 159 inne)
    Konwersje USA->EU
    UPDATE MAP DO NAJNOWSZYCH 2023 (1,2,3 generacja), również z rynków USA
    KODOWANIE (używanych) RADARÓW ACC/DASM, BLISSów, zmiana radia i aktywacja AA/CP offline

  4. #4
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    Pytanie do maly777, masz zapchaną skrzynkę więc pytam tutaj: Mam brata w Warszawie, a on z kolei problem ze stilo 1.6, mianowicie wywala ui błąd sondy do tego dochodzą problemy z falowaniem obrotów, sonda była wymieniana już dwa razy i po ok 100km błąd się pojawia ponownie, adaptacja była robiona nie pomogło, teraz pytanie, mogę do Ciebie podesłać brata?? Jeśli tak potrzebuję jakiś namiar.

  5. #5
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    AR 147 JTD 115km 2001r
    Postów
    2

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    Korekty wtrysków sprawdzisz w 8v dopiero od rocznika badajże poliftowego, czyli ok 2003 czy 2004r. Zostaje Ci próba przelewowa- znajdziesz manual na forum lub na yt. Co do kluczyka to już inna sprawa , ta blaszka nie jest na stałe- jest jako wsuwka, switche elektronik dolutuje, pytanie czy pilot wysyła sygnał - masz kartę kodową żeby zaprogramować? Bez niej też się da, ale w serwisie drogo , a speców mało- choć zależy gdzie się mieszka.
    [MENTION=26049]gramian[/MENTION]
    Karty kodowej właśnie nie posiadam, prawie nic nie dostałem do samochodu, kupiony on był od kogoś kto wziął ją za długi, praktycznie nic o niej nie wiedział. Cena była okej, stan techniczny też dobry. Switche sam sobie moge przylutować posiadam własną lutownice, a w razie potrzeby i dostęp do hot-air. Martwi mnie natomiast brak tego układu, tak strzelam, że to może być albo jakiś stabilizator napięcia albo rezonator kwarcowy. Ale dzięki za informacje.

    Cytat Napisał maly_777 Zobacz post
    Co do pilota: Jest to ważny układ.
    W Warszawie zapraszam, rozwiąże ten problem.
    [MENTION=4833]maly_777[/MENTION]
    Do stolicy mam spory kawałek, na pewno nie opłacalny, żeby tam jechać z pilotem.
    Domyślam się, że to twój sposób na zarobek piloty itd, ale nie zdradził byś co to za układ?

    Co do wtrysków już wiem, o pilocie też już troche, natomiast nie wiecie co może być przyczyną tych kontrolek na desce rozdzielczej ?
    Ostatnio edytowane przez kornel388 ; 21-02-2017 o 22:59

Podobne wątki

  1. 147 JTD 16V Kilka pytań początkującego
    Utworzone przez LukaSS w dziale 147
    Odpowiedzi: 58
    Ostatni post / autor: 15-07-2013, 23:06
  2. Alfa dla początkującego kierowcy
    Utworzone przez TAS w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 28-09-2010, 16:56
  3. GTV dla początkującego Alfoholika :)
    Utworzone przez Alan90 w dziale Porady przy zakupie
    Odpowiedzi: 75
    Ostatni post / autor: 23-04-2010, 22:55
  4. [156] Problemy początkującego alfisty
    Utworzone przez koordynator w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-01-2009, 10:37
  5. [146/155] dylemat początkującego TS
    Utworzone przez ppoll27 w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 18-09-2008, 12:16

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory