Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Temat: Diagnoza uszkodzonego zawieszenia. Co stuka?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    12 2011
    Mieszka w
    Kasowanie błędów- Mińsk Mazowiecki
    Auto
    af147 1,9 JTD
    Postów
    25

    Domyślnie Diagnoza uszkodzonego zawieszenia. Co stuka?

    Mam alfę 147 w której po zimie coś zaczeło stukać w zawieszeniu.

    Czy jest jakiś sposób diagnozy co należało by wymianiać?

    Wiem że mogą to być: poduszki, łącznik stabilizatora czy gumy drążka stabilizatora.

    Zawieszenie komplet wymieniane z 2 lata temu.
    Poduszki 9miesiecy temu razem z amorami,
    łącznik stabilizatora jeden 9m-cy temu drugi 2 lata temu.

    Myślałem że będę miał spokój na dłuższy czas a tu znów klops.
    Co doradzacie?

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    05 2016
    Mieszka w
    Busko Zdrój
    Auto
    ---
    Postów
    388

    Domyślnie

    Szarpaki i ogólna diagnostyka zawieszenia na SKP. Nikt tutaj raczej nie ma szklanej kuli żeby coś wywróżyć, tym bardziej, że jedynym objawem przez Ciebie podawanym jest to, że coś gdzieś stuka.
    Nie powiedziałeś nic o okolicznościach powstawania tych odgłosów.
    Jedź na diagnostykę i wszystkiego się dowiesz

  3. #3
    Użytkownik Fachowiec Avatar sleyer3
    Dołączył
    05 2012
    Mieszka w
    Częstochowa
    Auto
    alfa romeo 147 1.9jtdm 150KM 2006r.
    Postów
    2,053

    Domyślnie

    To że zrobiłeś zawias kompletny, nie oznacza że będzie na wieki zwłaszcza że drogi mamy jakie mamy, a i części trzeba alfie montować takie jakie ona lubi.

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    07 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147
    Postów
    43

    Domyślnie

    Jedź na stację diagnostyczną, 30 zł kosztuje sprawdzenie samochodu na ścieżce. Zwróć tylko uwagę żeby też zobaczył na górne wahacze przednie, często o nich zapominają, że są.

  5. #5
    Użytkownik Znawca
    Dołączył
    03 2011
    Mieszka w
    Wieruszów
    Auto
    Alfa Romeo 156 2.0 JTS LPG 2002r po LF
    Postów
    1,982

    Domyślnie

    Cytat Napisał sleyer3 Zobacz post
    To że zrobiłeś zawias kompletny, nie oznacza że będzie na wieki zwłaszcza że drogi mamy jakie mamy, a i części trzeba alfie montować takie jakie ona lubi.
    A mechaników też mamy takich jakich mamy.
    Jeden na dziesięciu skręca zawieszenie po wymianie na stojącym aucie reszta na podnośniku.
    Wszystko sobie wisi a oni kręęęcą aż wióry lecą.
    Moja Bella

  6. #6
    Użytkownik Rowerzysta Avatar AlexChelu
    Dołączył
    02 2017
    Auto
    Alfa Romeo 147 2.0 TS 16V 150 KM
    Postów
    70

    Domyślnie

    racja, mechanik mechanikowi nie równy, ja zaprowadziłem do mechanika to kazał mi tylko wymienić łączniki stabilizatorów, jak stukało pukało i piszczało tak zostało wróciłem do niego znów by wymienił mi przeguby i poprosiłem by sprawdził zawias i wymienił co trzeba, stwierdził ze wszystko jest ok -,- dopiero inny mechanik przy wymianie sprzęgła powiedział mi że zawieszenie jest już bardzo wybite i wypadało by coś więcej zrobić niż tylko łączniki, a ostatnio zauważyłem że piszczy coś na dołkach i podczas hamowania w prawym przednim kole (a klocuszki zmienione miesiąc temu). Czy to może być wahacz? I czy jak wymieniać wahacz to tylko ten jeden czy lepiej wszystkie?

  7. #7
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    04 2012
    Mieszka w
    Tychy -> Pszczyna
    Auto
    ALFA ROMEO 147 1 .9 JTD 8 V 115 KM
    Postów
    118

    Domyślnie

    Witam,
    dołączę się do tematu.
    Skrzypi mi zawieszenie , prawy przód. Jak jest zimno to mniej , a jak były bardzo ciepłe dni to strasznie. Skrzypi jak wysiadam z samochodu i jak naciskam na maskę nad prawym kołem. Zawieszenie wymieniałem na TRW jakieś 30 tyś km temu. Nie ma luzów. Ubiegłego lata też zaczęło skrzypieć , podjechałem do mechanika , nic nie stwierdził ale rozkręcił i ponownie skręcił. Skrzypienie zniknęło do lutego tego roku. Teraz też podjechałem do mechanika , luzów nie stwierdził. Zrobił to samo co rok temu i niestety skrzypi dalej. Dwa tygodnie temu miałem przegląd w stacji diagnostycznej i diagnosta też nic nie zauważył. Co musiałbym wymienić żeby to przeraźliwe skrzypienie zniknęło ?

  8. #8
    Użytkownik Quadrifoglio Verde Avatar Belfer
    Dołączył
    01 2007
    Mieszka w
    Gorlice
    Auto
    Chwilowo: 156 GTA Q2, 159 TBI, Lancia Phedra FL, 147 2.0 3D, RAV4 04' i GT JTD
    Postów
    7,543

    Domyślnie

    Cytat Napisał izych Zobacz post
    Witam,
    dołączę się do tematu.
    Skrzypi mi zawieszenie , prawy przód. Jak jest zimno to mniej , a jak były bardzo ciepłe dni to strasznie. Skrzypi jak wysiadam z samochodu i jak naciskam na maskę nad prawym kołem. Zawieszenie wymieniałem na TRW jakieś 30 tyś km temu. Nie ma luzów. Ubiegłego lata też zaczęło skrzypieć , podjechałem do mechanika , nic nie stwierdził ale rozkręcił i ponownie skręcił. Skrzypienie zniknęło do lutego tego roku. Teraz też podjechałem do mechanika , luzów nie stwierdził. Zrobił to samo co rok temu i niestety skrzypi dalej. Dwa tygodnie temu miałem przegląd w stacji diagnostycznej i diagnosta też nic nie zauważył. Co musiałbym wymienić żeby to przeraźliwe skrzypienie zniknęło ?
    Prawdopodobnie masz do wymiany gumy stabilizatora lub skrzypi górny wahacz. 30 tysięcy to już dość dużo, jak na 147

Podobne wątki

  1. [159] raz stuka, raz nie stuka, dziwne objawy
    Utworzone przez michaaaal6 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 08-10-2014, 18:01
  2. naprawa zawieszenia i teraz stuka
    Utworzone przez AlfaBravo w dziale 156
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 02-09-2011, 19:39
  3. Po wymianie zawieszenia VEMA od Kordi52 stuka dalej - POMOCY
    Utworzone przez tomaszko79 w dziale 156
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-05-2010, 14:28
  4. Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-10-2008, 15:47

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory