Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Temat: Wycieki, lokalizacja, diagnoza, kosztorys?

  1. #1
    Użytkownik Świeżak Avatar krokodylek92
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    poz
    Auto
    ALFA 147 1.9 JTDm 16v
    Postów
    53

    Exclamation Wycieki, lokalizacja, diagnoza, kosztorys?

    Witam szanownych Panów, otóż posiadam Alfę od grudnia i tak sobie nią spokojnie jeżdżę (już 5k km) i wszystko jest z nią super, żadnych puków ani stuków, lecz mimo wszystko w komorze silnika mam parę wycieków, nie wiem czy są groźne ani z czym są związane, nie ubywa ani nie przybywa żadnego z płynów. Łącznie są to 4 wycieki z czego 4 to prawdopodbnie nieszczelny zbiorniczek (podobno była taka wadliwa seria które bąbelkowały) reszty niestety nie umiem zdiagnozować oraz nie wiem jak konieczna jest naprawa. Samochodzik jest wyprodukowany w 10.2004 jest to 1.9 JTDm 150 KM FL oryginalnie bez DPF i klap wirowych... Pogrupowałem wycieki żeby lepiej można było opisać co i jak, więc proszę was o pomoc!!
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	52.5 KB
ID:	225256Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	1-2.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	37.5 KB
ID:	225257Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	2.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	104.1 KB
ID:	225258Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3-1.jpg
Wyświetleń:	0
Rozmiar:	87.0 KB
ID:	225259Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	3-2.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	56.8 KB
ID:	225260Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	4.jpg
Wyświetleń:	1
Rozmiar:	41.0 KB
ID:	225261

  2. #2
    Użytkownik Fachowiec Avatar LukaSS
    Dołączył
    06 2012
    Mieszka w
    Biała Podl./Warszawa
    Auto
    Alfa Romeo 147 JTD 16V 140KM; Yamaha XTZ 800 Super Tenere
    Postów
    2,540

    Domyślnie

    Przewody można dać nowe lub zdjąć, wymienić opaski i skrócić o kilka cm jak się da. Spod uszczelki pokrywy rozrządu tylko się poci, także nie ma tragedii. Jak pompa się poci to trzeba ją wyjąć i uszczelnić (uszczelki to ok. 100zł zdaje się). Wszystko pod blokiem można zrobić w weekend

  3. #3
    Użytkownik Świeżak Avatar krokodylek92
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    poz
    Auto
    ALFA 147 1.9 JTDm 16v
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał LukaSS Zobacz post
    Przewody można dać nowe lub zdjąć, wymienić opaski i skrócić o kilka cm jak się da. Spod uszczelki pokrywy rozrządu tylko się poci, także nie ma tragedii. Jak pompa się poci to trzeba ją wyjąć i uszczelnić (uszczelki to ok. 100zł zdaje się). Wszystko pod blokiem można zrobić w weekend
    ok rozumiem że to przy przewodach to wymienić przewody (wyciek 4 i 2 Czyli jedynka to pompa wody tak? a 3 to coś z tą górną pokrywą silnika tak? w sensie pokrywa zaworów tak? czy blok koniecznie? wybacz że tyle pytam

  4. #4
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Najpierw wymień przewody i opaski lub same opaski na początek. Umyj tłuste miejsca, pojeździj i jeszcze raz sprawdź. Ciepły olej dobrze się rozchodzi i trudno namierzyć skąd konkretnie leci- jak pokrywa zaworów to żaden problem- do ogarnięcia. Pompa paliwa raczej jest tłusta od popuszczających przewodów i na to licz. Przy nr 4 daruj sobie wymianę przewodów, a zbiorniczek jest tłusty od nalewania - umyj odtłuszczaczem, a nawet jak będzie się pocić przy zaciskach pod zbiorniczkiem to się tym nie przejmuj.
    Ostatnio edytowane przez gramian ; 31-03-2017 o 06:27

  5. #5
    Użytkownik Świeżak Avatar krokodylek92
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    poz
    Auto
    ALFA 147 1.9 JTDm 16v
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    Najpierw wymień przewody i opaski lub same opaski na początek. Umyj tłuste miejsca, pojeździj i jeszcze raz sprawdź. Ciepły olej dobrze się rozchodzi i trudno namierzyć skąd konkretnie leci- jak pokrywa zaworów to żaden problem- do ogarnięcia. Pompa paliwa raczej jest tłusta od popuszczających przewodów i na to licz. Przy nr 4 daruj sobie wymianę przewodów, a zbiorniczek jest tłusty od nalewania - umyj odtłuszczaczem, a nawet jak będzie się pocić przy zaciskach pod zbiorniczkiem to się tym nie przejmuj.
    Nie jest tłusty od nalewania tylko od tego że w środku się pieni olej, jak mocno dokrecilem to pieni się dalej ale nie wylatuje

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

  6. #6
    Użytkownik Maniak resoraków
    Dołączył
    09 2012
    Mieszka w
    QJawyY
    Auto
    Giulietta 2.0 ~200KM 440Nm 2010r
    Postów
    513

    Domyślnie

    Wadliwe zbiorniczki to bolączka 159 , nie kojarzę by w 147 były takie akcje, ale możesz zacząć od tego - an alle kosztuje ok 20zł. Płyn pewnie zmieniałeś. Jak to nie pomoże to zostaje pompa, bo maglownica pewnie sucha? Pogogluj sobie na ten temat na forach innych marek, jednym pomogła wymiana zbiorniczka innym pompa...

  7. #7
    Użytkownik Świeżak Avatar krokodylek92
    Dołączył
    12 2016
    Mieszka w
    poz
    Auto
    ALFA 147 1.9 JTDm 16v
    Postów
    53

    Domyślnie

    Cytat Napisał gramian Zobacz post
    Wadliwe zbiorniczki to bolączka 159 , nie kojarzę by w 147 były takie akcje, ale możesz zacząć od tego - an alle kosztuje ok 20zł. Płyn pewnie zmieniałeś. Jak to nie pomoże to zostaje pompa, bo maglownica pewnie sucha? Pogogluj sobie na ten temat na forach innych marek, jednym pomogła wymiana zbiorniczka innym pompa...
    Na maglownicy nic raczej nie ma... Olej nie ucieka albo w zastraszającym wolnym tempie oczywiście jak kupiłem samochód to musiałem raz dolać, kolor płynu jest przeźroczysty... No i jak mówiłem 5 tys km, 4 miesiące i nic nie słychać żadnych dźwięków ani oporów na kierownicy

    Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Podobne wątki

  1. 1.9jtd 16v 140ps kosztorys wymiany uszczelki pod glowica
    Utworzone przez klimek w dziale 147
    Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 23-06-2017, 19:18
  2. [159] Alfa 159 1.9 JTDM Kosztorys wymiany rozrzadu i oleju
    Utworzone przez qwer3 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 17-12-2014, 07:57
  3. Kosztorys po uderzeniu w tył
    Utworzone przez rafalvergil w dziale 156
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-07-2011, 22:17
  4. Kosztorys uzytkowania Alfy
    Utworzone przez raven80 w dziale Forum ogólne o Alfa Romeo
    Odpowiedzi: 73
    Ostatni post / autor: 01-01-2011, 18:52
  5. [146] kosztorys
    Utworzone przez idclip w dziale 145/146/155
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 21-12-2010, 15:05

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory