Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Temat: Wyciekający olej

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    01 2017
    Auto
    AR 147, 1.6 TS
    Postów
    4

    Domyślnie Wyciekający olej

    Witam.

    Na wstępie powiem, silnik Twin Spark 1.6 i pewnie wszystko już jasne.
    Mnóstwo plam na podwórku od oleju. Zanim pojadę do mechanika może tutaj mi coś Panowie doradzicie. Co to może być? Wymieniać cały olej i filtry?

    Teraz pewnie mnie zjecie, ale no przyznam się. W styczniu sprawdzałem stan oleju, było za mało. Kupiłem alfe nie dawno nie mogłem nigdzie znaleźć żadnej naklejki jaki olej był wlewany, więc kupiłem na orlenie coś typu " uniwersalny do samochodów benzynowych ". Czy to może być powodem?

  2. #2
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    02 2015
    Auto
    Alfa 147 1.6 16v twin spark
    Postów
    154

    Domyślnie

    Cytat Napisał radi9i Zobacz post
    Witam.

    Na wstępie powiem, silnik Twin Spark 1.6 i pewnie wszystko już jasne.
    Mnóstwo plam na podwórku od oleju. Zanim pojadę do mechanika może tutaj mi coś Panowie doradzicie. Co to może być? Wymieniać cały olej i filtry?

    Teraz pewnie mnie zjecie, ale no przyznam się. W styczniu sprawdzałem stan oleju, było za mało. Kupiłem alfe nie dawno nie mogłem nigdzie znaleźć żadnej naklejki jaki olej był wlewany, więc kupiłem na orlenie coś typu " uniwersalny do samochodów benzynowych ". Czy to może być powodem?
    Powiem tak... Do.....ales do pieca i to nieźle. Olej kupować na stacji? W tsach stan oleju to podstawa gościu, bo olej lykaja jak młode pelikany

  3. #3
    Użytkownik Znawca Avatar Zenonzlasu
    Dołączył
    02 2015
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    Były: AR 156 JTD, AR 156 1.8 TS 144 KM | Zostało Reno, PT Cruiser i Lancia Thesis .
    Postów
    1,019

    Domyślnie

    Nie sądzę, żeby olej ze stacji spowodował wyciek. Przecież nie wlałeś tam kwasu solnego. Może masz nieszczelną miskę olejową, może ktoś uwalił korek spustu oleju, może jakieś uszczelnienia puszczają. A może te plamy to nie od oleju silnikowego? Sprawdź poziom płynu w zbiorniczku wspomagania kierownicy, może to maglownica przecieka?. Jedź na jakiś podnośnik i postaraj się zlokalizować. Tutaj możemy jedynie zgadywać.

  4. #4
    Użytkownik Ogier
    Dołączył
    09 2014
    Auto
    Alfa Romeo 147 1,6TS ' 08
    Postów
    152

    Domyślnie

    Cytat Napisał lukas1993 Zobacz post
    Powiem tak... Do.....ales do pieca i to nieźle. Olej kupować na stacji? W tsach stan oleju to podstawa gościu, bo olej lykaja jak młode pelikany
    A co ma do rzeczy gdzie kupował olej? Ważne jest JAKI kupił i wlał ale nawet jeśli nie był to olej o właściwych parametrach to raczej nie spowodował on wycieków. Tak jak pisze Zenonzlasu - oględziny auta , lokalizacja wycieków, a wtedy dopiero diagnoza i sposób usunięcia problemu. Może się okazać, że aby właściwie ustalić miejsce wycieku potrzebne będzie mycie silnika.

  5. #5
    Użytkownik Świeżak
    Dołączył
    03 2015
    Mieszka w
    Szamotuły
    Auto
    147
    Postów
    34

    Domyślnie

    moja alfa 1.6 też kiedyś zostawiała olejowe plamy a winna była cieknąca skrzynia biegów a dokładniej kapa od skrzyni biegów. Rozbiórka skrzyni i dorobione uszczelki załatwiły sprawę. Obadaj temat jaki olej Ci leci. pozdro

  6. #6
    Użytkownik Alfista Avatar Andrzejsr
    Dołączył
    04 2009
    Mieszka w
    Rzeszów
    Auto
    156sw 2.5V6, 166 3.2V6, 156 2.0TS 'cup'
    Postów
    4,301

    Domyślnie

    [QUOTE=radi9i;1959310]Witam.

    Na wstępie powiem, silnik Twin Spark 1.6 i pewnie wszystko już jasne. .../QUOTE]

    Nie Alfę z silnikiem TS i wszystko jasne, tylko stare auto i wszystko jasne. To od tego zacząć trzeba.
    Druga sprawa olej ze stacji czy nawet ze spożywczego nie spowoduje wycieku, wyciek jest przez nieszczelności.
    Z kilkunastu lat życia z TSami - może być wszystko, najlepiej nie zgadywać tylko oddać do mechanika niech lokalizuje i usuwa, bo podejrzewam że z kilku miejsc ta Alfa znaczy teren
    - uszczelka pod pokrywą zaworów (przy okazji pewnie są jeziorka oleju w gniazdach świec)
    - korek misk
    - nieszczelność miski
    - korek wlewu oleju/uszczelka (choć to najm,niej)
    - olej ze skrzyni - kilka miejsc, w tym wyjście półosi
    - olej z maglownicy
    I pewnie jeszcze conieco innych miejsc.
    Daj do mechanika, nie gdybaj. To stare auta, stare gumy, rozbierane i składane nieraz .

Podobne wątki

  1. [159] Wyciekający olej 159 Jts
    Utworzone przez Kris159 w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-04-2016, 20:52
  2. Wyciekający olej
    Utworzone przez wador w dziale 156
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 19-06-2013, 17:37
  3. wyciekający płyn chłodniczy
    Utworzone przez Cater3 w dziale 156
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-03-2013, 11:06
  4. Wyciekający olej proszę o pomoc
    Utworzone przez pkokoszko w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-09-2011, 22:34
  5. [159] Wyciekający olej w okolicach filtra oleju w 1.9 JTDm
    Utworzone przez black_hand w dziale 159/Brera/Brera Spider
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 18-04-2010, 11:20

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory