Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3

Temat: Złe sprzęgło?? Pomocy! 1.9jtd 2002r 85kW

  1. #1
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9jtd
    Postów
    6

    Domyślnie Złe sprzęgło?? Pomocy! 1.9jtd 2002r 85kW

    Mam alfe w ktorej sprzeglo bierze 1cm od podlogi. Znajomy mechanik twierdzi ze to objaw konczacego sie sprzegla z czym naturalnie sie nie zgadzam. Konczaca sie tarcza lub docisk powinna skutkowac wysprzeglaiem coraz to wyzej w miare uplywu czasu. Utrzymuje ze o takim objawie jak wysprzeglanie 1cm od podlogi moze swiadczyc tylko uszkodzony wysprzeglik, pompa, lub faktycznie docisk (sprezyna). Pompa zostala wymieniona, wszystko odpowietrzone, plynu nie ubywa a sprzeglo jak nisko bylo tak jest.
    Tyle wprowadzenia.

    Znajomy rozebral to wszystko i okazuje sie za to wersja z dwumasą. Jedyne opcje ktore znajduje w necie do dwumasy dedykowane maja srednicę 240mm.
    Ja mam dwumas 240mm a tarcze i docisk 235 zupelnie jak od sprzegla bez dwumasy.

    Moje pytanie brzmi zatem:

    Czy dobrze mysle jesli twierdze ze ktos zalozyl jakims cudem klp sprzegla dedykowany do silnika bez dwumasy, srednica jest mniejsza wiec zalozylem ze odstawienie docisku tez jest mniejsze (jest krotszy) i dlatego wysprzeglik choc sprawny nie dosiega sprezyny i efektem jest zjawisko wysprzeglania przy podlodze?

    Pomozcie.

  2. #2
    Użytkownik Rowerzysta
    Dołączył
    11 2016
    Mieszka w
    Nowy Sącz/Rzeszów
    Auto
    Alfa Romeo 147, 1.9JTD 85kW
    Postów
    311

    Domyślnie

    Mi też "brał" nieco wyżej niż od podłogi i też się sprzęgło rozleciało. Także może być kończące się sprzęgło. Poczekaj jeszcze na innych może się wypowiedzą.

  3. #3
    Użytkownik Jestem NOWY - nie krzyczcie!
    Dołączył
    05 2016
    Auto
    Alfa Romeo 147 1.9jtd
    Postów
    6

    Domyślnie

    Cytat Napisał Cyrus Zobacz post
    Mi też "brał" nieco wyżej niż od podłogi i też się sprzęgło rozleciało. Także może być kończące się sprzęgło. Poczekaj jeszcze na innych może się wypowiedzą.
    Ale ja mam juz sprzeglo na wierzchu i nie jest zle.. tarczy jest polowa, dwumas i docisk tez dobrze.

    Pytanie brzmi czy na dwumas o srednicy 240mm moglo byc przez pomylke zalozone sprzeglo 235mm i dlatego wysprzeglik nie dosiega i nie wciska w pelnym zakresie docisku?

Podobne wątki

  1. 147 JTD 8v 85kw 2002r - przewód wspomagania
    Utworzone przez Danze w dziale 147
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 23:35
  2. Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-01-2015, 10:28

Tagi dla tego tematu

Uprawnienia

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •  
Amortyzatory